معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اتوپلاستی گوش |عمل جراحی اتوپلاستی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

بعضی از مردم از دوران کودکی تا سنین بالاتر با فرم و اندازه گوش های خود مشکل دارند. در واقع اندازه گوش ها ، نا متقارن بودن آن ها، حالت گوش ها و غیره از ایراداتی می باشد که این دسته از مردم به آن ها دچار می شوند.

اما می توان گفت که جای نگرانی وجود ندارد این افراد می توانند با استفاده از جراحی اتوپلاستی گوش این مشکلات را برطرف کنند.

در واقع اتوپلاستی گوش برای بد شکلی لاله های گوش و اندازه و فرم قرارگیری آنها انجام می شود. در بعضی از مواقع عمل اتوپلاستی گوش برای بازسازی و یا ترمیم گوش انجام می شود. این عمل اتوپلاستی گوش  یا جراحی زیبایی گوش، روشی است که در آن سایز و حالت گوش ها بعد از عمل تعییر می کنند.

در نتیجه عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است.به هر حال این روش ها به طور کل موجب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکل گوش بزرگ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود. در صورتی که گوش ها برجسته و بیرون زده باشند، با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد.

در برخی از موارددر اثر حادثه یا برداشتن تومور یا تمام لاله گوش این عمل اتوپلاستی گوش برروی گوش صورت می گیرد.

یکی از مهمترین جراحی های گوش برجسته بودن لاله گوش است که به آن گوش خفاشی می گویند. بافت مهم در لاله گوش غضروف است که مستحکام  و روی آن پوست نازک پوشیده شده است.


انواع گوناگون جراحی اتوپلاستی گوش

در واقع برای اصلاح گوش‌های برآمده از تکنیک‌های جراحی به منظور ایجاد و یا افزایش چین مارپیچی گوش تنها در دیواره داخلی گوش و یا کاهش غضروف داخلی پشت گوش که بزرگ‌ترین و عمیق‌ترین فرورفتگی گوش بیرونی است انجام می‌شود.در این امر جراحان از بخیه‌های خارجی برای بستن شکاف جراحی در پشت گوش استفاده می‌کنند.


مزایای انجام اتوپلاستی گوش

-در این نوع از جراحی زیبایی ، جراحی بسیار ایمن است.

-البته خطری فرد را تحدید نمی کند.

-در این عمل اتوپلاستی گوش نواقص گوش را برطرف می کند.

-باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد می شود.

-از تمسخر قرار گرفتن آنان  توسط دیگران جلوگیری می شود.

-بعد از عمل شرایط احساسی فرد را بهبود می یابد.

-با استفاده از اتوپلاستی فرد به زیبایی طبیعی دست پیدا می کند.

مراحل انجام اتوپلاستی گوش

-بیهوشی:این عمل با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود قبل از انجام جراحی در این را بطه با بیمار صحبت میشود.

-برش جراحی : در این قسمت با توجه به کارهایی  که قراراست روی گوش انجام شود برش های جراحی ایجاد میشود.روش به کاربرده شده کاملا به جراح بستگی دارد زیرا پیش از انجام جراحی تمامی فاکتور های جراحی بررسی میشود.اما در این جراحی برش ها معمولا در قسمت پشت گوش انجام می شود و یا اگر برش در قسمت جلوی گوش نیاز باشد در چین های گوش به وجود آمده تا بعد از جراحی پنهان شود.

بعد از جدا شدن پوست از غضروف زیر، جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا کرده و می تواند اقدامات لازم روی گوش را انجام بدهد.درصورت ناهنجاری های گوش در قسمت در میزان و ضخامت غضروف ها باشد جراح به اندازه لازم از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی ترمیم شود و در صورتی که نیازی به برداشتن غضروف و یا پوست اضافی نباشد جراح با زدن بخیه های دائمی حالت غضروف را به حالت طبیعی تبدیل کرده وبرجستگی در نمای روبه رو را از بین می برد.

معایب عمل اتوپلاستی گوش :

-جای بخیه

-عدم تقارن در جایگاه گوش

-تغییر در احساس پوست

-مشکل با بخیه ها

-اصلاح مفرط

عمل اتوپلاستی  گوش بستگی به بیش از حد،بزرگ یا غیر همگون بودن دو لاله گوش است .


عوارض اتوپلاستی گوش

درد در برخی موارد ممکن است کمی‌ زیاد باشد که با مسکن‌های قویتر بهبود می‌یابد. در موارد کمی‌ عفونت در محل جراحی ایجاد میشود که باید بطور جدی دارمان شود. مواردی از عدم تقارن بین دو گوش دیده میشود که فقط در تعداد اندکی‌ نیاز به جراحی مجدد است.

البته باید این جراحی در سنین پایین انجام شود دلایل این عمل :

1-اثرات روانی این ناهنجاری

2-افزایش سن ،غضروف ها را سفت تر و جراحی را مشکل تر می کند.

مدت دوره درمان
وقتی که عمل جراحی اتوپلاستی پایان یافت به منظور کاهش تورم گوش، سر بیمار به مدت چند روز پانسمان می‌شود. علاوه بر این داروهای مسکن برای کاهش درد بیمار تجویز می‌گردد.جراح درخصوص مدت پانسمان و اقداماتی که بیمار باید هنگام خواب انجام دهد، با وی صحبت خواهد کرد. معمولاً سر بیمار به مدت 3 روز پانسمان می‌گردد. زمانی که پانسمان برداشته می‌شود، جراح نوعی هدبند به بیمار می‌دهد که به مدت 2 تا 3 هفته به منظور تسریع روند بهبودی باید از آن استفاده کند. اگر پزشک در روند جراحی از بخیه‌های کشیدنی استفاده کند، یک هفته بعد از انجام جراحی بخیه‌ها باید برداشته شوند.زخم‌های جراحی گوش با گذشت زمان ناپدید می‌شوند. بیشتر افراد بالغ 5 روز بعد از انجام عمل جراحی می‌توانند به سر کار خود بازگردند. کودکان می‌توانند یک هفته بعد از جراحی به مدرسه برگردند، اما باید فعالیت‌های خود را تا زمان بهبودی کامل کاهش دهند.

 

هزینه اتوپلاستی گوش

یکی از مشهور ترین جراحی های زیبایی که امروزه انجام می پذیرد، جراحی گوش یا جراحی اتوپلاستی گوش می باشد .

این جراحی به دلیل این که هم زیبایی طبیعی فرد را باز می گرداند و هم عملکرد گوش ها را نیز بهبود می بخشد هزینه هایی را به دنبال دارد.

 

برچسب ها : اتوپلاستی گوش - عمل جراحی اتوپلاستی گوش - هزینه اتوپلاستی گوش - عوارض اتوپلاستی گوش - از صفرتا صد عمل جراحی اتوپلاستی - جراحی اتوپلاستس گوش

اتوپلاستی گوش |عمل جراحی اتوپلاستی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری