معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

گرافت بینی | جراحی بینی با گرافت

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

گرافت یعنی پیوند و یا اضافه کردن قسمت هاس از بدن برای ترمیم غضروف بینی می باشد.

امروزه شایع ترین عمل جراحی زیبایی عمل گرافت  بینی است که اگثر جراحان آن را برای بیماران انجام می دهند.

گرافت بینی در جراحی بینی با هدف مستحکم کردن تیغه و ساختمان غضروفی بینی انجام می شود . در واقع استفاده درست ازگرافت بینی مانند سایر قسمتهای جراحی زیبایی بینی به دقت و ظرافت دقیق در تراشیدن آن و ثابت کردن کامل در جای خود تا از آشکار شدن آنها  بعد از کم شدن تورم نوک بینی یا جابجایی در زمان  بعد از جراحی و منحرف نشان دادن نوک بینی جلوگیری شود.استفاده از گرافت بینی در بینی هایی که کجی آن زیاد و پیچ خورده میباشد می تواند کمک شایانی به ترمیم آن بکند  . چرا که گرافت گذاری در سالم کردن ظاهر بینی بسیار اثر زیادی می گذارد .

البته این عمل گرافت  بینی در مورد اصلاح ،کجی و انحراف بینی  وپر کردن فرورفتگی  صورت می گیرد. از عمل گرافت  بینی برای بالا کشیدن سر بینی و رفع یا کاهش میزان  پهنی نوک بینی  استفاده می کنند . در بعضی از مواقع بینی هایی که به علت  ضربه خوردن ، بیماری و یا جراحی های قبل ، فرم آن به شکل زین در میآید ، به کمک گرافت بینی می توان این ایراد ظاهری را برطرف کنند.

در جراحی های ثانویه و ترمیمی از گرافت  بینی استفاده می شود .

گرافت بینی استحکام بینی و نوک آن را از افتادگی حفظ می کند.


البته در جراحی های ثانویه و ترمیمی می توان از گرافت بینی استفاده کرد . گرافت بینی  در جراحی بینی موجب استحکام بیشتر نوک بینی و پیشگیری از افتادگی آن خواهد شد . بینی های گوشتی ، به طور معمول غضروف های ضعیف تری دارند و نوک بینی افتاده است . برای بالا کشیدن سر بینی و رفع یا کاهش میزان  پهنی نوک بینی  از گرافت بینی می توان استفاده نمود . در ضمن بینی هایی که به علت  ضربه خوردن ، بیماری و یا جراحی های قبل ، فرم آن به شکل زین در آمده است ، به کمک گرافت بینی  می توان این ایراد ظاهری را برطرف نمود . 

انواع گرافت بینی  عبارتند از :

*اتو گرافت در صورتی که از اعضای بدن خود شخص گرفته شود به آن اتوگرافت می گویند.

اصلی ترین ناحیه اتوگرافت که از آن گرفته می شود تیغه بینی است. البته اتو گرافت  از غضروف بینی و دنده نیز  گرفته می شود.

*هترو گرافت از اندام حیواناتی چون گاو گرفته می شود و بیشتر در جراحی قلب از آن استفاده می کنند.در جراحی بینی هتروگرافت کارایی ندارد.

*زنوگرافت به پروتز و مواد مصنوعی به کار رفته در جراحی زنوگرافت می گویند . البته از زنوگرافت و الو گرافت استفاده نمی شود به خاطر عفونت  و پس زدن بینی در فرد

*هوموگرافت از بدن شخص دیگری گرفته می شود که البته به نظر بیمار بستگی دارد . زیرا این عمل باعث عفونت و حتی احتمال انتقال بیماری ایدز و هپاتیت و جود دارد.

پس در همه حال باید برای انجام گرافت بینی از توصیه های متخصصین برای انجام عمل زیبایی بینی استفاده کنید.

بنابراین در صورت داشتن مشکل در بینی و احتیاج به عمل گرافت  بینی با دکتر گیلانی متخصص گوش جلق و بینی تماس بگیرید.

برچسب ها : گرافت بینی - جراحی بینی با گرافت - عمل جراحی گرافت

گرافت بینی | جراحی بینی با گرافت

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری