معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی بینی مردان | فرم مناسب برای جراحی بینی مردان

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اما در مورد اسکلت آناتومی بینی مردان که کاملا با بینی زنان متفاوت است. بینی مردان حدود 10 درصد بزرگتر از بینی زنان هست .

در بیشتر مواقع مردان به خاطر بینی شکسته و یا انحراف بینی و پلیپ بینی ترس از عمل جراحی دارند. زیرا فکر می کنند که حالت طبیعی مردانه بینی خود را از دست می دهند.

در عمل جراحی بینی مردان جراح باید مراقب باشد که بینی مردان نباید بیشتر از حد کوچک و قوس زیادی بر روی تیغه بینی داشته باشد. در حقیقت با نگاه از نمای نیم رخ بینی مردان باید یک قوس کاملا صاف داشته باشند.

علت بزرگی بینی مردان به طور کلی توده عضلانی بدن است که نیاز بیشتر به اکسیژن و رشد و نگهداری ماهیچه ای دارند. رینوپلاستی یک روش کلاسیک است.

جراحی بینی مردان هم مانند عمل های دیگر جراحی ها ریسک بالایی دارد . خطرات بالقوه ای که رینوپلاستی مانند دیگر جراحی ها می تواند داشته باشد عبارتند از :

*خونریزی ،عفونت،واکنش ها ، همانوم * بی حسی ، تورم و پاره شدن عروق بینی و غیره ........

بسیاری از مردان در تنفس با بینی خود درچار مشکل هستند و باید در جراحی بینی مردان به راه هوایی بینی  آنها توجه کرد.

اصلاح مسائل تنفسی به علت حفره ها با پره های منحرف ،افتادگی دریچه تنفسی یا توربین هیپرتروفی می تواند با عمل جراحی بینی مردان و همچنین با جراحی زیبایی بینی انجام شود.


ایرادات شایع بینی در مردان

مسائل زیبایی در این رابطه بسیار است. برخی از شایعترین آنهاعبارتند از:

-یک غوز استخوانی بر روی بینی

-نوک بزرگ و کروی شکل

-بینی کشیده

-نوک سر پایین(به ویژه هنگام لبخند زدن)

-سوراخ های یش از حد بزرگ

-بینی با فرورفتگی بیش از حد

-پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح

بسیاری از مسائل مانند قومیت و ژنتیک یک شخص ارتباط با زیبایی شناختی ظاهر هستند. مردان علاوه بر مسائل ژنتیک، به دلیل آسیب های ورزشی دچار زخم و شکستگی بینی می شوند و بینی شان کج می شود که این امر منجر به جراحی بینی مردان می شود .

در واقع ایحاد بینی کج رامی توان یکی از نگرانی اصلی برای مردانی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند دانست. البته بینی کشیده یا کج را به سختی می توان ترمیم کرد، زیرا به علت استخوان های کشیده شده بینی، غضروف کشیده شده و یا حفره های بینی منحرف شده باشد. غضروف و استخوان بهبه تعبیری دارای حافظه می باشند به این صورت که بعد از عمل ترمیم تمایل به بازگشت به حالت اصلی خود را دارند.

پس باید تا جای ممکن اغلب، شکستگی های استخوانی کنترل شده را مجددا ساخته شود و پیوندهای غضروفی نیز باید برای اصلاح بینی مورد استفاده قرار گیرد. حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی پره های بینی یا سپتوپلاستی باشد.


تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان

رینوپلاستی یا جراحی بینی مردان روز به روزدر بین مردان بیشتر می شود . البته در مورد بینی مردان نکات خاصی وجود دارد که باید در هنگام عمل جراحی زیبایی بینی مردان در مقایسه با رینوپلاستی در زنان به آنها دقت شود.

البته باید گفت که بینی مردانه نباید یک نوک خراب داشته باشد، که ظاهر بینی را عمل شده و نتیجه کار را غیر طبیعی جلوه دهد. زاویه چرخش نوک بینی بعد از جراحی بینی در مردان باید بین 90 تا 100 درجه باشد. در طی عمل چرخاندن بیش از حد نوک بینی بعد از عمل، می تواند منجر به یک نوک بینی زنانه با سوراخ های بیش از حد نمایان شود.

پزشکان معتقدند صورت یک مرد باید مخروطی شکل باشد، در حالی که در زنان چهره آنها باید ظریف و قلب شکل شود. درست مانند چهره ها، بینی مردان و زنان نیز در زیبایی ظاهر آنها متفاوت است. بینی مردان تمایل دارد تا حدودی برجسته باشد و  یک تیغه بلندتر و عرضی پهن تر به ویژه در وسط بینی نسبت به ناحیه های دیگر داشته باشد. پوست بینی نیز برای مردان متفاوت است، زیرا پوست آنها معمولا ضخیم تر از پوست زنان است.

اما در بینی یک زن معمولا بیشتر با دندانه ظریف در امتداد تیغه تعریف می شود و اندازه کلی بینی آنها باید کمی کوتاه تر از یک مرد باشد. همچنین تفاوت های دیگر در بینی برای مردان و زنان بر اساس قومیت آنها وجود دارد.


مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

یعد از عمل جراحی بینی مردان یک دوره کوتاه تورم و در برخی مواقع خونریزی پس از جراحی رینوپلاستی وجود دارد. باید تمام دستورات که توسط دکتر را به منظور دستیابی به بهترین نتایج ، داده شده را دنبال کنید. استفاده از داروهای مسکن، آنتی بیوتیک های قوی و دارو برای کاهش تورم بلافاصله پس از جراحی باید شروع شود.  پس از اتمام عمل جراحی زیبایی بینی، پزشک یک اسپلینت را برای نگه داری ایمن بر بینی قرار می دهد.  بهترین توصیه ، دو تا سه روز استراحت در رختخواب است. تقریبا پنج تا هفت روز پس از عمل جراحی زیبایی بینی، اسپلینت برداشته می شود و می توان نوار گوشتی رنگ روی بینی را عوض کرد. پزشک به شما خواهد گفت از چه زمانی می توانید به شیوه عادی زندگی خود بازگردید.

 
برچسب ها : جراحی بینی مردان - عمل جراحی بینی - فرم مناسب برای جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان | فرم مناسب برای جراحی بینی مردان

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری