معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

عوارض پروتز گونه | خطرات پروتز گونه

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

پروتز گونه چیست؟

عمل برجسته کردن و افزایش حجم گونه و یا گونه گذاری را پروتز گونه می گویند. این عمل باعث برجسته شدن گونه ها و بهتر شدن ظاهر استخوان های گونه می شود. پروتز کردن گونه باعث زیباتر شدن صورت و توازن اندام های صورت می شود و به همین دلیل در بین خانم های جوان بسیار طرفدار دارد. پروتز گونه به سه شکل مالار، جهت بهبود نقص های استخوان گونه، ساپ مالار برای اصلاح کمبود گوشت گونه و ترکیبی برای اصلاح نقص استخوان گونه و نقص گوشتی گونه هر دو باهم، انجام می شود.

هر عمل جراحی زیبایی عوارضی دارد پروتز گونه نیز از این حالت استثنا نیست .

یکی از این عوارض پروتز گونه بیهوشی است که خود باعث ریزش مو، بی اشتهایی ،تهوع و از کار افتادگی چند روزه است .

عوارض پروتز گونه بافضایی که در زیر گونه اشغال می کند به مرور زمان باعث آتروفی عضلات می شود . حین عمل مقداری از عضلات از استخوان جدا می شود . باعث ضعف عضله می شود.

از عوارض پروتز گونه عضله زاپگوماتیک  که مسئول اصلی خنده است آسیب می بیند .

ازدیگر عوارض پروتز گونه با هر حرکت صورت مانند خنده ،خمیازه ،سرفه و اخم کردن عضلات صورت منقبض می شود و امکان جابه جایی یک طرفه پروتز و جود دارد .

در بسیاری از موارد پروتز به سمت ناودان دهان به سمت پایین متمایل می شود و دیگری به سمت چشم حرکت می کند.


از خطرات و عوارض جانبی بعد از عمل پروتز گونه می توان به خونریزی، کبودی، تورم و به جا ماندن اسکار یا همان جای زخم اشاره کرد. گاهی برای رفع مشکلات ظاهری گونه و یا برجسته کردن آن از تزریق ژل استفاده می شود که این روش هم در صورت صحیح انجام نشدن تزریق فرد را با مشکلاتی مانند افتادگی گونه مواجه می سازد.

 درمان آنتی بیوتیک نیز برای این عوارض مفید نیست و باید باعمل  عوارض پروتز گونه  را خارج کرد.


هزینه پروتز گونه

برای عمل پروتز هزینه دقیقی را نمی توان برآورد کرد. بسته به پزشک و نوع پروتز یا ژل مصرف شده و همچنین عوامل دیگر، هزینه پروتز می تواند متفاوت باشد و نمی توان مقداری دقیق و یا حتی تخمینی را نام برد؛ اما شدیدا توصیه می شود قبل از هرگونه عمل جراحی از تخصص پزشک خود اطمینان کامل را حاصل نمائید.

 

برچسب ها : عوارض پروتز گونه - خطرات پروتز گونه - عوارض کاشت پروتز گونه - گونه گذاری چه خطراتی دارد؟

عوارض پروتز گونه | خطرات پروتز گونه

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری