معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

بینی کج و پیچ خورده | مشکلات بینی کج و پیچ خورده

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

دو علت برای بینی کج و پیچ خورده وجود دارد .یکی به خاطر ضربه به بینی و دیگر وراثتی است.

البته این عمل جراحی بینی کج و پیچ خورده راهی برای بیمارانی می باشد که در گذشته بینی آن ها شکسته است و با راه های  بسته اقدام به درمان شکستگی بینی خود کرده اند ولی بعد از آن در بینی انحراف و کج شدن دیده میشود.

در بیشتر موارد پس از عمل بینی برای رفع کجی و پیچ خوردگی دیده شده است که تا حدودی مقداری انحراف در بینی وجود دارد که نیاز به جراحی دوم برای رفع آن است.

در  بینی کج و پیچ خورده استخوان ، غضروف و حتی بافت نرم و پوست تحت تاثیر این عارضه قرار می گیرد.در بینی های نامتقارن معمولا استخوان یک سوم بالایی بینی یا غضروف دو سوم پایینی بینی انحراف دارد.

از مهم ترین مشکلات بینی کج و پیچ خورده ،اختلال در تنفس است . که می تواند باعث سر درد ، خونریزی ،خرخر شبانه ،خشکی دهان ،ناراحتی مجاری تحتانی تنفسی شود .

در اکثر موارد تشخیص آن اسان است و در مواردی با رادیو گرافی و سی تی اسکن مشخص می شود.


علت کج شدن یا پیچ خوردگی بینی :

 - انحراف خارجی بینی

 - پیچ خوردگی استخوان بینی

-  پیچ خوردگی غضروف بینی

  -انحراف داخلی یا سپتوم بینی

تنها راه درمان بینی کج و پیچ خورده عمل جراحی است.هدف از جراحی بهبود تنفس در بیمار است . البته با جا انداختن بینی و کچ گرفتن آن بینی خوب می شود .


مهمترین قسمت رسیدگی به وضع تیغه بینی است که گاهی نیاز به ترمیم با گرافت‌های غضروفی دارد. علاوه بر اصلاح کجی و پیچ خوردگی، جراح باید از استحکام بینی‌ برای سالیان طولانی مطمئن باشد.


بیشتر کسانی که برای بینی کج و پیچ خورده به جراحی ترمیمی نیاز دارند ( رینوپلاستی )، مشکلی با استخوان بینی شان ندارند، بلکه مشکل آن ها با غضروف بخش میانی بینی شان است .


چه تکنیکی برای اصلاح کجی بینی  و بینی پیچ خورده وجود دارد:

تکنیک استفاده شده برای اصلاح بینی کج یا پیچ خورده ی یک بیمار به دلایل کجی یا پیچ خوردگی بینی بستگی دارد. بینی می تواند در سه مقطع دچار انحراف شود:

-یک سوم بالایی: بخش استخوانی بینی را تشکیل می دهد

-یک سوم میانی: پل بینی را تشکیل می دهد که از غضروف تشکیل شده است

-یک سوم پایینی: نوک بینی را تشکیل می دهد.

برای تشخیص پیچ خوردگی  و کجی بینی باید هر سه قسمت معاینه شود. بسته به شدت تغییرات در هر قسمت از بینی، جراح یک برنامه ی درمانی ترتیب می دهد که همه ی قسمت های بینی به خوبی در نظر گرفته شده است. به خاطر داشته باشید که یک برنامه ی درمانی ساده برای یک پیچ خوردگی ساده و یک برنامه ی سخت برای یک پیچ خوردگی سخت در نظر گرفته می شود. بالاتر از همه چیز باید گفت برای موفقیت در اصلاح یک بینی کج و پیچ خورده، جراح بینی باید یک برنامه ی خیلی دقیق تنظیم کند.


جراحی برای بینی کج و پیچ خورده

عوامل زیادی باعث میشود جراحی بینی کج و پیچ خورده صورت بگیرد:

-باید گفت که در بیشتر نافرمی های بینی کج، شامل نافرمی های بین استخوان بینی که قسمت بالایی بینی را تشکیل شده است و غضروف های بینی در طاق وسط بینی قرار دارند.
-در روی بینی طاق وسطی بینی بسیار به ضربه حساس می باشد زیرا غضروف های این قسمت به راحتی می توانند از استخوان بینی جدا بشوند.
-پس،در صورتی که  استخوان بینی در بخش میانی قرار گرفته باشد و در این حالت غضروف ها از استخوان جدا شده باشند، بینی از نظر زیبایی شناختی کج به نظر می رسد.
-در حالی که  غضروف های نوک بینی در یک موقعیت کج قرارداشته باشند، در این صورت  سپتوم بینی و غضروف های نوک بینی دوباره به گونه ای بازسازی می شوند که کل بینی با هر قسمت از بینی هم تراز شود.
-درقسمتی از بینی که استخوان بینی هنوز کج و نامتقارن مانده است ، لازم است که استخوان بینی دوباره شکسته شود (جراحی استئوتومی) برای این جراحی نیاز است که استخوان بینی از سمت چپ و راست شکسته شود تا بتوان آن را دوباره به بخش میانی باز گردانند و تعادلی بین همه ی قسمت های بینی برقرار کرد.

برچسب ها : بینی کج و پیچ خورده - هزینه بینی کج و پیچ خورده - جراحی بینی کج و پیچ خورده - مشکلات بینی کج و پیچ خورده - علت بینی کج و پیچ خورده - درمان بینی کچ و پیچ خورده

بینی کج و پیچ خورده | مشکلات بینی کج و پیچ خورده

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری