معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اتواسکروز | بهترین درمان اتواسکروز

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

مهمترین قسمت در بدن گوش است یکی از اعضای مهم و پیچیده می باشد که علاوه بر شنوایی، گوش مسئولیت برقراری تعادل در بدن را نیز برعهده دارد.

اتواسکروز یا همان چسبندگی استخوانچه رکابی گوش یکی ار علت های کاهش شنوایی در بزرک سالان است.اتواسکلروز به معنی رشد غیرطبیعی و تدریجی استخوان در گوش میانی است. این رشد مانع عملکرد طبیعی استخوان رکابی که مسئول انتقال صداست شده و از این طریق سبب کاهش شنوایی مزمن انتقالی می‌شود.

در حقیقت اتواسکروز شایع ترین علت کم شنوایی هدایتی در افرادبالغ است.موجب چسبندگی پیشرونده استخوان رکابی به دریچه بیضی است.

اتواسکروز معمولا از نوع هدایتی است که حلزون را درگیر می کند.و در نتیجه کم شنوایی حس عصبی نیز ایجاد می کند.

توسط عمل جراحی روی استخوان رکابی قابل اصلاح است .این نوع جراحی که استاپد کتومی نام دارد.

استخوان رکابی برداشته و به جای آن پروتز ظریفی یا همان استخوان مصنوعی ظریفی به طور تقریبی 5 میلی متر و کلفتی 6/. میلی متر بین دریچه بیضی و استخوان شنوایی گداشته می شود.


از چه راه هایی اتواسکلروز تشخیص داده می شود؟
از آنجا که بسیاری از علائم اتواسکلروز می تواند توسط حالت های دیگر بالینی ایجاد شود، ضروری است که بیمار توسط متخصص گوش و حلق و بینی معاینه شود تا سایر علت های  احتمالی را رد کند. پس از معاینه گوش، متخصص گوش و حلق و بینی درخواست شنوائی سنجی می کند. بر پایه نتایج این تست و معاینات بالینی، متخصص گوش و حلق و بینی، روش های درمانی مناسب را پیشنهاد می کند.

 

پیشگیری‌ از بیماری اتواسکلروز :
امروزه این‌ بیماری‌
اتواسکلروز قابل‌ پیشگیری‌ نیست‌. در صورت‌ وجود سابقه‌ خانوادگی‌ این‌ بیماری‌، قبل‌ از تشکیل‌ خانواده‌ مشاوره‌ ژنتیک الزامی‌ می باشد.

عوارض بیماری اتواسکلروز :
کر شدن کامل بیمار‌ در عرض‌ 15-10 سال‌می باشد در صورت‌ عدم‌ درمان‌ هرچه‌ بیمار جوانتر باشد، سرعت‌ کاهش‌ شنوایی‌ بیشتر خواهد بود.


درمان اتواسکلروز:
در صورتی که کاهش شنوائی خفیف است، متخصص گوش و حلق و بینی توصیه به ادامه پیگیری و استفاده از سمعک جهت تقویت صدای رسیده به گوش می کند. فلوراید سدیم پیشرفت بیماری را آهسته می کند و ممکن است تجویز شود. در اغلب موارد اتواسکلروز، جراحی (به نام استاپدکتومی یا استاپدوتومی)، موثرترین روش برگرداندن یا بهبود شنوائی است.

 

 جراحی  اتواسکروز روی استخوان رکابی از عمل های جراحی بسیار دقیق و ظریف گوش است.که توسط متخصص گوش انجام می شود .

این عمل برای بهبود شنوایی کسانی که استخوان گوش آنها چسبندگی دارد به کار می رود . عمل جراحی اتوا سکروز با بی هوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود .در مواردی  که بیمارعمل جراحی را نخواهد انجام بدهد از سمعک استفاده می کنند.


برچسب ها : اتواسکروز - هزینه اتواسکروز علل اتواسکروز - بهترین درمان اتواسکروز - تشخیص بیماری اتواسکروز - عوارض اتواسکروز

اتواسکروز | بهترین درمان اتواسکروز

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری