معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

گچ بینی | برداشتن کچ بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اسپلینت یا  گچ بینی به طور موقت شکل تورم  و کبودی را در بینی پنهان کرده و اکنون با برداشتن گچ بینی، این تورم بیشتر دیده می شود.

گچ بینی معمولا  به صورت ترموپلاستیک است. این حالت اجازه می دهد که گچ بینی در شرایط سرما سفت شده و در گرما، حالت نرم و شل داشته باشد. معمولا یک هفته تا ده روز بعد از رینوپلاستی و قرار دادن گچ بینی، گچ برداشته می شود.

 پوشش دهی بینی شما با گچ، سبب شکل گیری، ثبات و محافظت از بینی شده و اکنون با برداشتن آن، ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری باشد.

بعد از برداشتن گچ بینی، باید هنگام استراحت به پشت خوابیده و کمی حالت نشسته داشته باشید  تا هنگام خواب آسیبی به بینی وارد نشو.

همچنین از انجام دادن هر گونه فعالیت سنگین، تمرینات بدنی سنگین و هر نوع آسیبی احتمالی به ناحیه بینی جلوگیری کنید. رژیم غذایی خاص و پرهیز از کشیدن سیگار و دیگر موارد را در این زمان باید مد نظر قرار دهید.

ورم بینی و کبودی ها در اکثر موارد 3-4 ماه  پس از عمل از بین می رود. البته شکل گیری کامل بینی مدت زمان بیشتری خواهد گرفت و گاهی تا یک سال هم طول می کشد. به یاد داشته باشید، نتایج یک رینوپلاستی مناسب و موفق در بلند مدت مشاهده خواهد شد.


برداشتن گچ بینی معمولا بدون درد است و در صورت درد و احساس ناراحتی، پزشک متخصص معمولا برای شما مسکن های ضد درد تجویز می کند. این درد موقتی بوده و پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.


درباره استحمام بعد از جراحی بینی

پس از جراحی بینی  بر روی بینی اسپلینت یا گچ  بینی قرار داده می شود که پس از برداشتن گچ بینی  فرد باید مراحل چسب زدن بینی را انجام بدهد.

تا وقتی که گچ بر روی بینی قرار دارد بهتر است از حمام کردن پرهیز کنید یا تنها موهای خود را بشویید به گونه ای که آب به گچ بینی برخورد نکند.

زمانی که گچی که روی بینی قرار دارد و موقعی که خیس میشود باعث بلند شدن و افتادن آن گچ می شود که این امر موجب می شود که روی نتیجه ی عمل بینی تاثیر می گذارد.

در صورت خیس شدن پوست زیر گچ بینی  که موجب ایجاد خارش و سوزش می شود که این امر ممکن است برای فرد کمی آزار دهنده باشد.

به دلیل موارد ذکر شده بهتر است پانسمان روی بینی به ویژه در هفته اول خیس نشود.

به علت وجود چنین موارد است که تمامی جراحان بینی توصیه می کنند که بیمار روز قبل ازعمل استحمام کند که حداقل تا دو روز پس از عمل بینی نیاز به استحمام نداشته باشد.

مراقبت های بعداز برداشتن کچ بینی


بعد از عمل جراحی بینی ، به منظور ثابت نگه داشتن شکل بینی و دیگر موارد احتیاطی، از گچ بینی یا اسپیلت استفاده می شود. این گچ، بینی را به طور ثابت حفظ کرده و پس از مدتی توسط جراح از روی بینی برداشته می شود. کاملا طبیعی است  که درست پس از جراحی زیبایی بینی، باید دستورالعمل های مربوط به موارد مراقبتی را رعایت کنید.


در صورت بروز درد، پزشک برای شما مسکن ضد درد تجویز می کند. به خاطر داشته باشید که عمل جراحی بینی، از روش هایی است که  در طی آن، مراقبت های  مربوط به دوره بهبودی باید به طور کامل در نظر گرفته شود تا هیچ گونه مشکلی برای فرد ایجاد نشود.

در هر صورت برای کاهش درد و یا ایجاد سوزش معمولا از اسپری های مخصوص هم می توانید استفاده کنید.

 

برچسب ها : گچ بینی - هزینه گچ بینی - برداشتن کچ بینی - مراقبت های بعداز برداشتن کچ بینی - کاربرد کچ بینی

 گچ بینی | برداشتن کچ بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری