گچ بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اسپلینت یا  گچ بینی به طور موقت شکل تورم  و کبودی را در بینی پنهان کرده و اکنون با برداشتن گچ بینی، این تورم بیشتر دیده می شود.

گچ بینی معمولا  به صورت ترموپلاستیک است. این حالت اجازه می دهد که گچ بینی در شرایط سرما سفت شده و در گرما، حالت نرم و شل داشته باشد. معمولا یک هفته تا ده روز بعد از رینوپلاستی و قرار دادن گچ بینی، گچ برداشته می شود.

 پوشش دهی بینی شما با گچ، سبب شکل گیری، ثبات و محافظت از بینی شده و اکنون با برداشتن آن، ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری باشد.

بعد از برداشتن گچ بینی، باید هنگام استراحت به پشت خوابیده و کمی حالت نشسته داشته باشید  تا هنگام خواب آسیبی به بینی وارد نشو.

همچنین از انجام دادن هر گونه فعالیت سنگین، تمرینات بدنی سنگین و هر نوع آسیبی احتمالی به ناحیه بینی جلوگیری کنید. رژیم غذایی خاص و پرهیز از کشیدن سیگار و دیگر موارد را در این زمان باید مد نظر قرار دهید.

ورم بینی و کبودی ها در اکثر موارد 3-4 ماه  پس از عمل از بین می رود. البته شکل گیری کامل بینی مدت زمان بیشتری خواهد گرفت و گاهی تا یک سال هم طول می کشد. به یاد داشته باشید، نتایج یک رینوپلاستی مناسب و موفق در بلند مدت مشاهده خواهد شد.


برداشتن گچ بینی معمولا بدون درد است و در صورت درد و احساس ناراحتی، پزشک متخصص معمولا برای شما مسکن های ضد درد تجویز می کند. این درد موقتی بوده و پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

برچسب ها : جراحی بینی - گچ بینی - جراحی بینی

 گچ بینی