معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

بازسازی استخواچه های گوش | ترمیم استخوانچه گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

آسیب استخوانچه های گوش به علت عفونت های مزمن، ضربه، و یا تومور، انتقال صوت از محیط خارج به گوش داخلی را مختل می کند و فرد دچار مشکلات شنوایی می شود. بازسازی استخوانچه های گوش، به بهبود شنوایی فرد کمک می کند. در برخی موارد، تمامی سه استخوان گوش میانی تعویض می شوند.


آسیب یا بدشکلی استخوانهای کوچک گوش که استخوانچه گوش نامیده میشوند باعث کم شنوایی میشود.


در واقع میشود گفت که عفونت های حاد و ضربه به سر میتوانند به استخوانچه های گوش میانی که امواج صوتی را از پرده ی گوش به گوش داخلی انتقال میدهند آسیب بزند.گاهی نیز کودکان به صورت مادرزادی با نقص استخوانچه های گوش  متولد میشوند.

در این قسمت ضربه به سرهمراه با شکستگی استخوان تمپورال باشد از علل شایع گسیختگی زنجیره استخوانچه ای به شمار می رود که میتواند همراه با پارگی پرده گوش در اثر ضربه یا انفجار صوتی رخ بدهد.

این جراحی با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود، و در حدود یک تا سه ساعت به طول می انجامد.
این جراحی می تواند با جراحی تمپانوپلاستی (اصلاح پارگی پرده گوش) و ماستوئیدکتومی  نیز انجام می شود.

آسیب استخوان های چکشی، سندانی و رکابی گوش:

این سه استخوان، گوش میانی را تشکیل می دهند و احتمال آسیب هر یک از آن ها نیز وجود دارد. جراح، از طریق کانال های گوش یه این استخوان ها دسترسی پیدا می کند و شکاف هایی را در قسمت پشتی گوش ایجاد می کند. سپس، شکاف هایی در قسمت پرده گوش (پرده صماخ) نیز زده می شود و در نهایت، تمام و یا قسمتی از استخوان های آسیب دیده برداشته می شوند.و بعد از آن بازسازی استخوانچه های گوش شروع کی شود.

تعویض سه استخوان :

امکان تعویض هر سه استخوان با یک جزء مصنوعی و یا همان پروتز وجود دارد. جراح، یک انتهای پروتز را در مقابل پرده گوش، و انتهای دیگر آن را به گونه ای قرار می دهد که در تماس با استخوان داخلی گوش باشد. سپس، پرده گوش در محل اولیه خود قرار می گیرد.
میزان موفقیت بازسازی استخوانچه های گوش، نه تنها به کیفیت پروتزهای استفاده شده بستگی دارد، بلکه، تا حد بسیار زیادی وابسته به نحوه قرار گرفتن پروتز و تکنیک های جراحی به کار رفته نیز می باشد.
بازسازی استخوانچه های گوش با استفاده از پروتزهای اتوگرافت و یا هموگرافت انجام می شود.
پروتزهای اتوگرافت به دلیل سازگاری بالایی که با بدن فرد دارند، بیشتر مورد استفاده جراحان قرار می گیرند، اما به دقت و مهارت بالای جراح  نیاز دارند. در مقابل، پروتزهای اتوگرافت، تنها مدت زمان جراحی را کوتاه می کنند.


عملکرد سمعک در افرادی که با شکستگی استخوانچه های گوش مواجع هستند:

هنگامی که با عمل جراحی وضعیت شنوایی بیماران بهبود پیدا نکند یا بیمار شرایط جراحی را نداشته باشد،یا اینکه بیمار شرایط بیهوش شدن را نداشته باشد به دو صورت می توان به شنوایی وی کمک کرد:

1-سمعک های استخوانی: این سمعک ها به صورت هدباند یا سمعک عینکی قابل استفاده است. مدار سمعک بر روی استخوان پشت گوش قرار میگیرد و بیمار از طریق استخوان گوش صدا را می شنود.

2-سمعک های مرسوم : در این سمعک ها می توان از سمعک داخل گوشی یا پشت گوشی استفاده کرد.


 

برچسب ها : بازسازی استخوانچه های گوش - هزینه درمان بازسازی استخوانچه های گوش - بازسازی استخوانچه های گوش - ترمیم استخوانچه گوش - شکستگی استخوانچه گوش

بازسازی استخواچه های گوش | ترمیم استخوانچه گوش

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری