معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

مخاط بینی | درمان مخاط بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در این قسمت ما در مورد التهاب بینی بیماری با علایمی مانند گرفتگی و آبریزش بینی همچنین ترشح پشت حلق و مواردی از قبیل خارش درون بینی و کاهش بویایی شروع می شود صحبت می کنیم.

مخاط بینی و چندش آور به ترشحاتی می گویند که در بسیاری از مواقع از حفره های بینی خارج میشود که این امر مخاط بینی با آلرژی های فصلی، سرماخوردگی بسیار شدیدتر و به صورت آبکی می باشد.

ترشحات مخاط بینی می تواند در هر رنگی باشد این ترشحات مخاط بینی در رنگ های شفاف ، چسبنده و حتی بد بو میباشند.

در واقع مخاط  بینی بدن را در برابر ورود میکروب و غبار از راه بینی بیمه می‌کند.اما این نوع از مخاط بینی از آب، سلول‌ها، نمک‌ها، ماده بزاقی (گلیکوپروتئین) تشکیل می‌شوند. مخاط  بینی با توجه به هر اندام بدن، نام‌های متفاوتی مانند خلط سینه، بلغم و مخاط دارد.


مخاط بینی در امتداد مخاط سینوس ها می باشد یعنی اینکه در فاز حاد سرماخوردگی، شما علاوه بر اینکه مبتلا به رینیت می شوید، مخاط  بینی سینوس های شما را نیز ملتهب می شود و همین طور شخصی که دچار آلرژی است، در فاز حاد آلرژی، مخاط  بینی سینوس هایش هم درگیر می شود؛ یعنی این علایم هم پوشانی دارند و به همین دلیل جدا کردن اینها از هم به صورت دقیق امکان پذیر نیست و پزشک جهت اطمینان از تشخیص درست باید از سینوس ها تصویربرداری کند یا برخی تست های پوستی را انجام دهد. طبقه بندی رینیت ها بسیار مهم است و تا علت رینیت معلوم نباشد درمان مناسب صورت نمی گیرد. درنتیجه، مشکل اصلی بر جا می ماند و مزمن می شود.

انواع مخاط بینی

برای برطرف کردن مشکل مخاط بینی

-استفاده از اسپری بینی برای مرطوب نگه داشتن آن

-افزاش مصرف مایعات

-مصرف غذاهای مغذی حین بیماری؛ فراموش نکنید که بدن برای مبارزه به انرژی نیاز دارد

-مصرف مایعات گرم

-مصرف دارو به تجویز پزشک

-هر چیزی که سرفه می‌کنید را بیرون بیاورید و دوباره نخورید


برچسب ها : مخاط بینی - درمان مخاط بینی - التهاب مخاط بینی - انواع رنگ مخاط بینی

مخاط بینی | درمان مخاط بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری