مخاط بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

التهاب بینی بیماری با علایمی مانند گرفتگی و آبریزش بینی همچنین ترشح پشت حلق و مواردی از قبیل خارش درون بینی و کاهش بویایی شروع می شود.


مخاط بینی و چندش آور به ترشحاتی می گویند که در بسیاری از مواقع از حفره های بینی خارج میشود که این امر با آلرژی های فصلی، سرماخوردگی بسیار شدیدتر و به صورت آبکی می باشد.


مخاط  بینی بدن را در برابر ورود میکروب و غبار از راه بینی بیمه می‌کند. مخاط بینی از آب، سلول‌ها، نمک‌ها، ماده بزاقی (گلیکوپروتئین) تشکیل می‌شود. مخاط  بینی با توجه به هر اندام بدن، نام‌های متفاوتی مانند خلط سینه، بلغم و مخاط دارد.


مخاط بینی در امتداد مخاط سینوس هاست؛ یعنی اینکه در فاز حاد سرماخوردگی، شما علاوه بر اینکه مبتلا به رینیت می شوید، مخاط سینوس هایتان نیز ملتهب می شود و همین طور شخصی که دچار آلرژی است، در فاز حاد آلرژی، مخاط سینوس هایش هم درگیر می شود؛ یعنی این علایم هم پوشانی دارند و به همین دلیل جدا کردن اینها از هم به صورت دقیق امکان پذیر نیست و پزشک جهت اطمینان از تشخیص درست باید از سینوس ها تصویربرداری کند یا برخی تست های پوستی را انجام دهد. طبقه بندی رینیت ها بسیار مهم است و تا علت رینیت معلوم نباشد درمان مناسب صورت نمی گیرد. درنتیجه، مشکل اصلی بر جا می ماند و مزمن می شود.

انواع مخاط بینی

مخاط بینی چیست و رنگ های بینی نشانه ی چه بیماری است

 

 


برچسب ها : جراحی بینی - جراحی مخاط بینی - جراحی زیبایی بینی

مخاط بینی