اگزمای گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اگزمای گوش می تواند باعث تحریک پذیری، خارش و گاه دردناکی پوست کانال گوش شود . اگزمای گوش می تواند از یک التهاب کوچک پوستی تا التهاب، خشکی و آسیب عمیق پوستی متفاوت باشد.
افرادی که در معرض ابتلا به درماتیت سبورئیک یا پسوریازیس هستند احتمال بیشتری دارد که به این مورد دچار شوند. ارتباط برقرار کردن با برخی از تحریک کننده‌ها می‌تواند موجب اگزما گوش شود، برخی از صابون‌ها، رنگ مو و جواهرات فلزی می‌توانند باعث ایجاد چنین مشکلاتی شوند و برای افراد مبتلا ایجاد دردسر نمایند.

عوامل ایجادکننده اگزمای گوش:

-دود سیگار

-فشار

-حرارت

-استفاده از برخی فلزات همانند نیکل

-عفونت ها

-گروهی از ضدعفونی ها


اگزما گوش بدون داشتن اثرات بلند مدت و تنها با درمان مناسب رفع خواهد شد، اکثر افراد مبتلا به اگزما می‌توانند با مراجعه به پزشک و در میان گذاشتن مشکل از تشخیص و همچنین درمان مناسب بهره‌مند شوند، البته درمان‌های خانگی در کنار تغییر سبک زندگی نیز می‌توانند در درمان این بیماری به بیمار کمک  و تا حد زیادی مانع از ایجاد مجدد اگزمای گوش شود.


درمان اگزمای گوش بستگی به علت و نوع اگزما دارد که باید در گام اول علت آن تشخیص داده شود . با توجه به نوع بیماری، درمان هایی مثل استروئیدهای موضعی و پمادهای خاص مورد استفاده قرار می گیرد . دقت کنید که پمادهای مخصوص درمان اگزمای گوش را در کانال گوش و پوست گوش خود فشار ندهید و فقط به آرامی آنرا بمالید .

برچسب ها : جراجی گوش - جراحی اگزمای گوش - جراحی زیبایی گوش

اگزمای گوش