فیبروز بینی | درمان فیبروز بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

 سلول های بدن با تولید رشته های چسبنده فیبروزی، بافت های جدا شده را دوباره به یکدیگر متصل کرده و به حالت نرمال باز می گردانند. فیبروز از مهم ترین بافت های ترمیمی بدن است و در صورت ایجاد هر گونه زخم و آسیب دیدگی به کمک بافت ها آمده و عمل ترمیم را انجام می دهد.

فیبروز بینی اغلب در عمل جراحی بینی های گوشتی دیده می شود. و می تواند برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. فیبروز بینی  نازیبا و اضافی به وجود آمده  باعث می شود که فرد نتواند نتیجه دلخواه را از جراحی زیبایی  بینی مشاهده کند و ممکن است در مواردی ، باعث بازگشت فرم بینی به فرم قبل از عمل شود.

راه حل اولیه برای جلوگیری از تشکیل بافت فیبروز بینی اضافی این است که نباید اندازه بینی در عمل جراحی زیبایی به مقدار زیاد کوچک شود در غیر این صورت، بدن فرد با تشکیل بافت فیبروز دست به مقابله با این تغییر سایز زیاد زده و این امر باعث مشکل می شود. بعد از جراحی بینی اگر قسمت هایی از بینی دچار فیبروزبینی  شوند، جراح با تزریق آمپول کورتون در آن نقاط باعث می شود که ورم به سرعت از بین برود و مانع از پیشرفت فرآیند تشکیل نامطلوب فیبروز بینی شود.

تزریق کورتن پس از جراحی بینی، باعث می شود تا قوس ظریفی که باید در پشت بینی باشد، حفظ شود. چرا که تشکیل فیبروز بینی  و به دنبال آن ایجاد ورم بینی بر روی شکل ظاهر بینی اثر منفی می گذارد و منجر به بد فرم شدن بینی و عدم حاصل نتیجه خوب از جراحی بینی می شود. گاهی اوقات لازم است تا عمل تزریق کورتن در نقاطی از بینی که در آن بافت فیبروز بینی تشکیل شده است، چندین بار تکرار شود تا نتیجه مورد نظر از تزریق کورتن حاصل شود.

 

وقتی که عمل جراحی بینی تمام می شود که برای بازگشت به حالت و آناتومی نرمال بینی، بافت های جدا شده دوباره به هم وصل شوند. اتصال بافت های جدا شده به اسکلت در بدن توسط بافتی به نام فیبروز بینی انجام می گیرد.


اگر اندازه بافت فیبروز بینی تشکیل شده بیشتر از مقدار نرمال باشد ، سبب بزرگ شدن اندازه بینی یا تغییر شکل نوک بینی بعد از انجام عمل جراحی بینی می شود.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیبروز بینی با دکتر سید رضا عابدین  گیلانی متخصص گوش حلق بینی تماس بگیرید.

شماره های تماس دکتر در سایت در قسمت پایین صفحه درج شده است.

برچسب ها : جراحی بینی - جراحی فیبروز بینی - جراحی زیبایی بینی

فیبروز بینی | درمان فیبروز بینی