معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

شاخک های بینی | کوچک کردن شاخک های بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

شاخک های بینی قفسه هایی هستند که در دو طرف بینی قرار گرفته اند. شاخک های اصلی، در واقع شاخک های وسطی و شاخک های پایینی هستند. آنها به طور طبیعی بزرگ و کوچک می شوند.

اما در مورد این قسمت از بینی که شاخک های بینی می باشند که این شاخک ها موجب معتدل شدن هوای تنفسی گرم و مرطوب کردن حفره بینی هنگام نفس کشیدن می شوند. بنابر دلایلی این شاخک ها بزرگ و حجیم شده و این امر باعث میشود راه تنفسی فرد مسدود و دچار اختلالات تنفسی می شود.

به این صورت که شاخک های بینی ، برجستگی های استخوانی به وسیله لایه های مخاطی پوشانده می شوند. در هر حفره ای بینی، سه شاخک فوقانی، میانی و تحتانی قرار دارد .

نقش شاخک های بینی

در حقیقت این شاخک ها موجب افزایش سطح پوششی حفره ی بینی میشود. مژک های موجود در پوشش مخاطی این شاخک ها باعث معتدل شدن هوای حفره ی بینی و مرطوب شدن آن می شود.

عوامل تورم شاخک های بینی :

شاخک های بینی  هنگام سرماخوردگی یا عفونت بزرگ می شوند زیرا جریان خون وارد آنها می شود تا با عفونت مبارزه کند. شاخک ها ی بینی  هنگامی که شما دچار آلرژی می شوید نیز بزرگ می شوند در این دوران معمولا متورم و رنگ پریده می شوند.

انواع شاخک های بینی 

-شاخک های فوقانی

-شاخک های میانی

-شاخک های تحتانی تقسیم می شوند.

باید بگوییم که این شاخک های فوقانی در بالای دو شاخک دیگر واقع شده است و اندازه آن نسبت به دو شاخک دیگر کوچک تر است. اما در مورد شاخک های تحتانی که پایین تر ازدو شاخک دیگر قرار می گیرند. در بین آنها شاخک های میانی که بین شاخک های فوقانی و تحتانی قرار دارد. این شاخک ها باعث مرطوب و گرم کردن داخل بینی می شوند در صورتی که شاخک های تحتانی بیش از اندازه بزرگ شوند سبب مسدود شدن  راه های هوایی می شوند.

شاخک های بینی چه وظایفی دارند:

1-شاخک های بینی ، آنها هوای تنفس شده را قبل از اینکه به شش ها برسد گرم می کنند. 2-میلیون ها مژک روی شاخک ها را پوشانده است که وظیفه ی آنها حفظ بدن در مقابل عفونت و آلرژن هایی است که با هوای تنفسی وارد بینی می شود. آنها محیط خوبی برای گلبول های سفید خون فراهم می کنند.

3-همچنین باکتری هایی به نام لیزوزیم را برای مبارزه با عفونت جمع آوری می کنند. آنها به عنوان یک بافت  برای هدایت بهتر جریان هوای ورودی به کار می روند.

در واقع بزرگ شدن شاخک های بینی باعث چه بیماریهایی می شود:

-آلرژی

-پولیپ بینی

-سرماخوردگی

این بیمارها باعث بزرگی شاخک های بینی میشوند در بسیاری از افرادی که دارای انحراف تیغه میانی بینی هستنداین بیماران در اولویت بزرگی شاخک های بینی قرار دارند. در اکثر مواقع به دلیل مشکلات تنفسی و یا خون دماغ شدن ، بینی متورم ، ملتهب و بزرگ میشود و در بیشتر اوقات  این مشکل آزار دهنده می باشد.

روش های جراحی:

*یکی از روش ها این است که قسمت کوچکی از شاخک های بینی  بریده شوند به اندازه ای که مقدار مژک های برداشته شده زیاد نباشد. در موارد خاص موقعیت شاخک ها ی بینی به گونه ای است که شاخک وسطی جلوی تخلیه ی سینوس ها را گرفته است. به هر حال هر کاری برای شاخک ها ی بینی  انجام شود، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

*یکی دیگر از روش های جراحی ، کاهش زیر مخاطی شاخک ها نامیده می شود. به این معنی که جراح یک برش ایجاد کرده و سپس پوست شاخک ها ی بینی که به آن لایه ی مخاطی گفته می شود بالا می کشد. پس از آن استخوان اضافی حذف می شود و شاخک ها ی بینی از تیغه ی وسط بینی دور تر می شوند. این روش معمولا مژک ها را حفظ کرده و کارایی بینی را از بین نمی برد.

* یک روش دیگر، شاخک های بینی  را می توان هم به وسیله ی اسید و هم به وسیله لیزر اصلاح کرد. خطوط موازی با فضاهای خالی بین آنها کشیده می شود. متاسفانه در این روش مژک های مفید از بین می روند. لیزر می تواند زیر مخاط نیز به کار برده شود. در این صورت فقط بافتی که زیر پوشش شاخک ها قرار دارد تحت تاثیر قرار می گیرد.

گاهی اوقات اتفاق می افتد که شاخک های بینی در روزی که به دکتر مراجعه می کنید متورم می شود. و اگر شما از گرفتگی بینی خود شکایت کنید، این تصور ایجاد می شود که باید شاخک ها را کوچک کرد. در این زمان بزرگ شدن شاخک های بینی  را می توان با عکسبرداری به وسیله اشعه ی ایکس تشخیص داد.


شاخک های بینی ساختارهایی در دیواره کناری داخل بینی تان هستند و بصورت برجستگی هایی درداخل راه هوایی بینی دیده می شوند .

نکته مهم :
شاخک ها بینی  بطور کامل برداشته نمی شوند.برداشت کامل شاخک های بینی می تواند موجب یک بینی بسیار خشک و پر از دلمه شود.

برای درمان و جراحی شاخک های بینی به دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش خلق بینی مراجعه کنید.

شماره تلفن و آدرس دکتر سیدرضا عابدین گیلانی در سایت درج شده است.

برچسب ها : درمان شاخک های بینی - کوچک کردن شاخک های بینی - اصلاح شاخک های بینی - تورم شاخک های بینی

 شاخک های بینی | کوچک کردن شاخک های بینی

مطالب پیشنهادی ما:

نظر ااگ برتر نمایندگی رسمی فروش لوازم خانگی ااگ در ایران : در موقع خرید لوازم خانگی ااگ حتما از باید مطمئن باشید که این نمایندگی فروش معتبر بوده و دارای خدمات پس از فروش نیز می باشد. بعد از خرید نیز از فروشنده در خواست کنید که به شما فاکتور خرید و گارانتی کالا را با مهره و امضا به شما ارائه کند.چرا که احتمال خرابی در هر لوازمی وجود دارد که شما می توانید با کمک این دو عامل خرید خود را ثابت کرده و از امکانات نمایندگی آاگ استفاده کنید.ماشین لباسشویی ااگ

پارس استیل گروه صنعتی و بازرگانی پارس استیل، وارد کننده (از کشورهای چین و تایوان) و عرضه کننده محصولات استیل در زمینه های نفت، گاز، پتروشیمی و صتایع غذایی، لبنی و دارویی با رعایت استانداردهای روز دنیا، با سال ها تجربه، همکاری خود را در تامین محصولات مربوطه اعلام می دارد.

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری


برای خرید لوازم یدکی ام وی ام با سایت ام وی باز در ارتباط باشید کلیه لوازم یدکی ام وی ام لوازم یدکی ام وی ام جدید و قدیم و نوع عای مختلف شامل تیگو و چری با ضمانت بهترین قیمت در بازار چراغ برق - خرید اسان و مطمعن با ام وی ام باز ارسال به تمام نقاط کشور و اصلی ترین قطعات یدکی ام وی ام


قطعاتی که در فروشگاه مزدا شاپ به فروش می رسد از قسمت های مختلف خودرو مانند : قسمت بدنه ، موتوری ، شاسی ، قسمت های الکترنیکی و برقی و قسمت های کابین خودرو می باشد که همگی از خود شرکت مزدا بوده و دارای ضمانت اصلی و فابریکی است . لوازم یدکی مزدا 323 را با اطمینان خریدداری کرده و روی خودرو خود نصب کنید . لیست این قطعات در صفحه پایین وجود دارد و صورت اطلاعات دقیقتر در مورد قطعات می توانید با ما در سایت تماس بگیرید.


المنت میله ای المنت فشنگی المنت کمربندی ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد.


چرا ملل سرویس :نمایندگی رسمی دوو با مدیریت آقای جعفری چندین سال توانسته با تعمیرات لوازم خانگی دوو در اصفهان خود را به همگان بشناساند همچنین تمایل به راه اندازی بخش نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان و نمایندگی رسمی ااگ در اصفهان دارد پس میتواند از این به بعد ما را نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان بشناسید پس با ما تماس بگیرید نمایندگی اصلی دوو در ایران


برای تامین امنیت خودرو و اپشن خودرو اپشن خودرو خود با حضور در مرکز تخصصی کار آپشن ایران می توانید از خدمات این مرکز بهره مند شوید. تمام خدمات این مرکز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و با ضمانت صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. آپشن خودرو یکی از یا تعدادی از جذاب ترین عملکردهای لوکس هر خودرو میتواند به شمار برود که برای هر ماشین میتواند متفاوت و متعدد گوناگون باشند، اپشن خودرو را میتوانید با کمترین قیمت و ضمانت 18 ماهه و نصب فابریکی و حرفه ای در کار آپشن ایران داشته باشید چرا که ما تنها ترین و تخصصی ترین آپشن خودرو در کشور میباشیم