معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اسپلینت داخلی بینی | جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اسپلینت داخلی بینی

 حال در مورد وسیله ای به نام   اسپلینت د اخلی بینی  که سیلیکونی یا اینترنال می باشد و البته برای تمام بیماران استفاده نمی شود و جزو لوازم جراحی ای است که در اتاق عمل استفاده می شود. در بیشتر مواقع برای رفع کجی تیغه بینی و ترمیم بینی و رفع انحراف بینی در حین جراحی مورد استفاده قرار میگیرد.

این وسیله یعنی  اسپلینت داخلی بینی تیغه بینی را در مدت بهبودی از هر گونه صدمه و آسیب به بینی محافظت می کند.در واقع این اسپلینت داخلی بینی با فشار دادن به پوست و مخاط بینی خونریزی بعد از عمل را کنترل می کند. این وسیله به بهبود همزمان ساختار داخلی بینی و دیواره نیز کمک کند.

موارد استفاده از اسپلینت بینی

-محافظت از بینی در برابر آسیب دیدگی

-حفظ شکل و فرم جدید بافت بینی

-کاهش تورم بینی

البته این چسب و اسپلینت بینی پوست را تحت فشار قرار داده و موجب کاهش تورم و قرار گرفتن آن روی غضروف بینی جدید میشود.

امروزه بیشتر جراحان زیبایی بینی برای آن که نتیجه جراحی بینی عالی باشد، دریک زمان با اسپلینت و آتل خارجی از اسپلینت  داخلی بینی  نیز استفاده می کنند. با حفظ تماس بین دیواره بینی و استخوان و غضروف، اسپلینت‌ های داخلی بینی باعث می‌شوند که دیواره و ساختار داخلی بینی همزمان با هم بهبود یابند.

بیشتر افرادی که در داخل بینی خود دارای اسپلینت داخلی   بینی هستند، نمی دانند که این وسیله  در بینی چه کارایی دارد. این اسپلینت داخلی بینی  معمولا بعد از یک هفته از جراحی زیبایی توسط جراح بینی از بینی خارج می شود.

اسپلینت‌  داخلی بینی ممکن است پس 3 تا 5 روز بعد از عمل برداشته شوند.

-یک شکل از اسپلینت  داخل بینی از جنس سیلیکون مجرایی دارد که اجازه میدهد تا ترشحات درون حفره بینی به خارج هدایت شود، که به آن اسپلینت بینی ایروی دار نیز گفته می شود.

-شکل دیگر این اسپلینت های سیلیکونی ، تخته ای و نازک بوده و درون بینی و در تماس با تیغه  قرار داده میشود.

برای آنکه اسپلینت داخلی بینی  سیلیکونی داخلی درون حفره بینی جابجا نشوند آنها را  بهم با نخ بخیه وصل میکنند.

برداشتن گچ، چسب بینی و بخیه بینی معمولاً باعث ایجاد ناراحتی نمی‌شود. برخی از بیماران ممکن است به دلیل کشیده شدن پوست، ناراحتی جزئی در هنگام برداشتن اسپلینت‌ های داخلی بینی را تجربه کنند.

البته بسیاری از بیماران پس از این که آتل برداشته شد از این احساس رهایی پیدا می‌کنند. وجود آتل‌ها ممکن است باعث انسداد و گرفتگی خفیف بینی شود.

استفاده از اسپری بینی سالین بلافاصله پس از انجام عمل جراحی برای کاهش پوسته شدن و سوزش در زمانی که اسپلینت‌ اسپلنت داخلی بینی  و خارجی برداشته می‌شوند بسیار مفید و کمک‌کننده است.

اکثر این اسپلینت داخلی بینی  از جنس ترموپلاستیک نیز ساخته شده اند، به همین دلیل دارای خاصیتی است که نسبت به هوای گرم و سرد واکنش نشان می دهد، که در دمای گرم حالتی شل و در دمای سرد حالتی سخت به خود خواهد گرفت.

برداشتن این نوع از اسپلنت داخلی بینی  هیچ دردی به همراه ندارد. همچنین بینی دارای تورم می باشد. که برخی از بیماران تصور می کنند که سوراخ های بینی شان حالتی متقارن ندارد.

اسپلینت  داخلی در زمان بهبودی از تیغه بینی به خوبی مراقبت می کند و همچنین باعث می شود عمل خونریزی کنترل شود .

اسپلینت داخلی بینی باید با تجویز پزشک صورت بگیرد برای همین به دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید.

برای ارتباط با دکتر متخصص گوش حلق بینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


برچسب ها : اسپلینت داخلی بینی - جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی - آتل اسپلینت اسپلینت داخلی بینی - نحوه برداشتن اسپلینت داخلی بینی

 اسپلینت داخلی بینی | جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری