اسپلینت داخلی بینی | جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اسپلینت د اخلی  بینی سیلیکونی  یا اینترنال برای تمام بیماران استفاده نمی شود و جزو لوازم جراحی ای است که در اتاق عمل استفاده خواهد شد. اغلب در جراحی های رفع کجی تیغه بینی و ترمیم بینی و رفع انحراف بینی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اسپلینت داخلی بینی تیغه بینی را در مدت بهبودی محافظت می کنند. اسپلینت داخلی بینی با فشار وارده بر پوست و مخاط بینی خونریزی را کنترل می کند. همچنین می تواند به بهبود همزمان ساختار داخلی بینی و دیواره نیز کمک کند.

بیشتر جراحان زیبایی بینی برای آن که نتیجه جراحی بینی مطلوب باشد، همزمان با اسپلینت و آتل خارجی از اسپلینت  داخلی بینی  نیز استفاده می نماید. از اسپلینت ها زمانی استفاده می شود که همزمان با جراحی بینی، جراحی انحراف بینی نیز استفاده می شود.

اسپلینت‌ های داخلی از تیغه بینی در طول مدت بهبودی محافظت می‌کنند. اسپلینت داخلی بینی  همچنین به کنترل خونریزی با فشار پوست و مخاط بینی کمک می‌کند. با حفظ تماس بین دیواره بینی و استخوان و غضروف، اسپلینت‌ ها باعث می‌شوند که دیواره و ساختار داخلی بینی همزمان با هم بهبود یابند.

اکثر افرادی که در داخل بینی خود دارای اسپلینت داخلی   بینی هستند، مطلع نیستند. این اسپلینت داخلی بینی  معمولا بعد از یک هفته از جراحی زیبایی توسط جراح بینی از بینی خارج می شود.

اسپلینت‌  داخلی بینی ممکن است پس 3 تا 5 روز بعد از عمل برداشته شوند.

یک شکل از اسپلینت  داخل بینی از جنس سیلیکون مجرایی دارد که اجازه میدهد تا ترشحات درون حفره بینی به خارج هدایت شود، که به آن اسپلینت بینی ایروی دار نیز گفته می شود.

شکل دیگر این اسپلینت های سیلیکونی ، تخته ای و نازک بوده و درون بینی و در تماس با تیغه  قرار داده میشود.

برای آنکه اسپلینت داخلی بینی  سیلیکونی داخلی درون حفره بینی جابجا نشوند آنها را  بهم با نخ بخیه وصل میکنند.

برداشتن گچ، چسب بینی و بخیه بینی معمولاً باعث ایجاد ناراحتی نمی‌شود. برخی از بیماران ممکن است به دلیل کشیده شدن پوست، ناراحتی جزئی در هنگام برداشتن اسپلینت‌ ها تجربه کنند.

البته بسیاری از بیماران پس از این که آتل برداشته شد از این احساس رهایی پیدا می‌کنند. وجود آتل‌ها ممکن است باعث انسداد و گرفتگی خفیف بینی شود.

استفاده از اسپری بینی سالین بلافاصله پس از انجام عمل جراحی برای کاهش پوسته شدن و سوزش در زمانی که اسپلینت‌ ها برداشته می‌شوند بسیار مفید و کمک‌کننده است.

اکثر این اسپلینت داخلی بینی  از جنس ترموپلاستیک نیز ساخته شده اند، به همین دلیل دارای خاصیتی است که نسبت به هوای گرم و سرد واکنش نشان می دهد، که در دمای گرم حالتی شل و در دمای سرد حالتی سخت به خود خواهد گرفت.

برداشتن این نوع از اسپلنت داخلی بینی  هیچ دردی به همراه ندارد. همچنین بینی دارای تورم می باشد. که برخی از بیماران تصور می کنند که سوراخ های بینی شان حالتی متقارن ندارد.


اسپلینت  داخلی در زمان بهبودی از تیغه بینی به خوبی مراقبت می کند و همچنین باعث می شود عمل خونریزی کنترل شود .

اسپلینت داخلی بینی باید با تجویز پزشک صورت بگیرد برای همین به دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید.

برای ارتباط با دکتر متخصص گوش حلق بینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


برچسب ها : اسپلینت داخلی بینی - جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی - آتل اسپلینت اسپلینت داخلی بینی - نحوه برداشتن اسپلینت داخلی بینی

 اسپلینت داخلی بینی | جنس اسپلینت اسپلینت داخلی بینی