اسپلینت خارجی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اسپلینت خارجی بینی  بدین منظور استفاده می شود که بینی را برجسته می کند  . زمانی که از این نوع اسپلینت خارجی بینی استفاده می شود چسب هم روی بینی زده می شود وجود چسب باعث کاسته شدن ورم بینی می شود و همچنین از پوست بینی به خوبی مراقبت می کند .

اسپلینت بینی آتل پلاستیکی است که بعد از پایان جراحی بینی با زدن چسب روی بینی قرار داده می شود و هدف از گذاشتن آن نگهداری و محافظت از غضروف و استخوان بینی می باشد.

اسپلینت‌ خارجی  بینی معمولا برای عمل‌های رینوپلاستی و مجاری بینی استفاده می‌شوند. زمانی که بکار گرفته می‌شود، یک نوار ویژه بروی بینی به کار می‌رود. نوار از پوست محافظت می‌کند و میزان تورم را کاهش می‌دهد. سپس یک اسپلینت سفارشی نیز اضافه می‌شود. کنترل تورم برای جلوگیری از ایجاد پاکت‌های خونی (هماتوما) از توسعه بین پوست و چارچوب بینی مهم است. اگر هماتوما رشد کند، خون در نهایت با بافت زخمی جایگزین می‌شود که می‌تواند بینی را تحریف کند.

اسپلینت خارجی بینی  نیز برای حفاظت از بینی و نگه داشتن استخوان‌های بینی در طول فرآیند التیام، کمک می‌کند و به حفظ شکل جدید بینی کمک می‌نماید. اسپلینت‌ها همچنین از آسیب دیدن بینی حفاظت می‌کنند.

برچسب ها : جراحی بینی - جراجی خارجی بینی - جراحی زیبایی بینی

اسپلینت خارجی بینی