کونکابو لوزا بینی | درمان کونکابو لوزا بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

یکی دیگر از بیمارهای که در بینی رخ می دهد کونکابولزا بینی می باشد . کونکابولزا بینی در واقع یک کیسه هوا در شاخک میانی است  شاخک های بزرگ و کونکابولوزا بینی  باعث بسته شدن راه بینی میشود و مانع تخلیه سینوس ها میشود که همین عدم تخلیه منجر به عفونت سینوسی میشود .


این بیماری کونکابولوزا بینی بیشتر درد اطراف چشم و بسته شدن راه بینی است که ممکن است چندساعت تا چند روز به طول انجامد.

علائم بیماری کونکابولزا بینی :

نشانه های کونکابولوزا بینی با مقدار هوای موجود در شاخک میانی ارتباط دارد. هر چه حجم هوا بیشتر باشد، احتمال داشتن نشانه ها و علائم بیشتر است و همچنین علائم شدید تر خواهد بود.

این علائم بیماری کونکابو لوزا بینی عبارتند از:

*درد اطراف چشم که ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد

*انسداد بینی

راه های تشخیص کونکابولزا بینی :
بهترین راه تشخیص کونکابولوزا بینی  سی تی اسکن است.در افرادی که کونکابولوزا بینی دارند یک کیسه ی هوای مشکی در وسط شاخک های خاکستری دیده می شود. این اسکن ها به پزشک شما کمک می کند که تشخیص دهد.


*جراحی تنها راه از بین بردن این کیسه ی هوا است.

*سه روش برای درمان کونکابولوزا بینی  وجود دارد که عبارتند از : خرد کردن، برش و توربینوپلاستی (جراحی شاخک های بینی)

*خرد کردن یک روش رایج است که برای درمان کونکابولوزا بینی  استفاده می شود. این روش تحت بیهوشی عمومی و همراه با اندوسکوپ انجام می شود. دکتر به شاخک بینی اپی نفرین تزریق می کند تا رگ های خونی را مسدود کرده یا آنها را کوچک تر کند. این کار به کاهش التهاب بینی و کاهش خونریزی کمک می کند. اگر جراحی سینوس هم لازم باشد، ابتدا سینوس ها جراحی می شود.

هنگامی که جراحی سینوس کامل شد، با استفاده از یک پنس، کونکابولوزا بینی را از بالا تا پایین می فشارند و سپس به سمت عقب فشار می دهند تا آسیب وارد شده به شاخک ها به حداقل برسد.

*برش شاخک ها نیز یک روش برای حذف قسمتی از شاخک بینی یا حذف کامل شاخک بینی  محسوب می شود. با این روش می توان جریان هوای تنفسی را بهبود داد و کونکابولوزا بینی  را حذف کرد. بافت باقی مانده داغ می شود و برای جلوگیری از خونریزی، بینی را با باندپیچی می کنند.

*توربینوپلاستی نیز شامل برش باز شاخک بینی و حذف بافت و کوچک کردن استخوان بینی می شود. وقتی بافت بینی به اندازه کافی برداشته شد محل برش را بخیه می زنند.

برای درمان کونکابولوزا بینی به دکتر سیدرضا عابدین گیلانی مراجعه کنید .

با شماره های درج شده در سایت برای نوبت دهی وقت بگیرید.

برای جراحی کونکابولوزا بینی  به دکتر سید رضا عابدین گیلانی برای مشاوره و درمان تماس بگیرید.


برچسب ها : کونکابولوزا بینی - عمل جراحی کونکابولوزا بینی - درمان کونکابولوزا بینی

کونکابو لوزا بینی | درمان کونکابو لوزا بینی


متخصص جراحی زیبایی بینی - هزینه عمل زیبایی بینی در تهران

در حقیت بینی، یکی از مهمترین اجزای صورت می باشد و تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت یک فرد دارد. که این امر باعث شده است که امروزه بیشتر زنان و مردان اقدام به جراحی زبیایی بینی برای زیباتر شدن بکنند . البته این جراحی در برخی موارد به دلایل دیگری مانند شکستکی ، انحراف بینی ، نقص در استخوان بینی ، نا فرم بودن بینی و .... نیز انجام میشود .در طی این فرایند جراح پلاستیک یا همان جراحی زیبایی بینی ، جراح با کمک تمام امکانات پزشکی غضروف و استخوان بینی را برای بهتر شدن یک ظاهر زیبا تغییر می دهد.

البته باید بگوییم که جراحی بینی به سه قسمت :

جراحی زبیایی بینی  ، عمل ترمیمی بینی و عمل زیبایی و ترمیمی بینی سه نوع از عمل های بینی می باشد که هر کدام از آنها درمان و راه های متقاوتی در جراحی بینی دارند.البته یک عمل دیگر برای بینی هست به نام عمل زیبایی ترمیمی بینی که از دو نوع عمل زیبایی و ترمیمی می باشد.

در واقع جراحی زبیایی بینی توسط جراح گوش ،حلق و بینی انجام می شود .برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت https://fa.wikipedia.org مراجعه کنید.

عمل جراحی زیبایی بینی برروی بینی های گوشتی ، بینی استخوانی و عمل بینی معمولی انجام می شود. که ما آنها را به طور خلاصه برای شما توضیح خواهیم داد.

جراحی بینی استخوانی
در حقیقت بینی استخوانی به بینی میگویند که دارای پل برآمدگی و خمیدگی در ناحیه بینی می باشد. ویژگی این نوع از بینی ها که دارای استخوان های محکم ، غضروف های سفت ، پوست ظریف و نازک و تیغه محکمی هستند .بیشترافراد به دلیل قوز یا پل بینی به پزشک مراجعه میکنند.آنها با استفاده از عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می توان بینی های استخوانی را جراحی کنند و تمامی برآمدگی و اشکالاتی که بینی استخوانی دارند را رفع کرد.

جراحی بینی گوشتی

اما در مورد این نوع از بینی ها که دارای پوست ضخیم همراه با غدد چربی زیاد در قسمت نوک بینی و دارا سر بینی پهن می باشند. در این بینی ها نوک پهن و بزرگ، که دارای غضروف های ضعیفی هستند با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پایین می آیند. به علت ضعف غضروف در این بینی ها، فرم نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف می باشد . در این نوع جراحی بینی گوشتی، کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اما در مورد مهمترین قسمت جراحی زیبایی بینی ،هزینه جراحی بینی می باشد که بسته به نوع جراحی برای بینی های مختلف این هزینه متفاوت می باشد.البته این نوع جراحی ها بسته به جراح و شهر یا منطقه نیز دارد.اما در واقع مبلغ دقیق این جراحی پس ازمعاینه توسط پزشک تعیین می شود.

هزینه قبل و بعد عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از تعیین دقیق مبلغ جراحی قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که بیمار آنها را بپردازد:

-دست مزد جراح -دست مزد متخصص بیهوشی -هزینه های بستری شدن در بیمارستان - برخی از پزشکان به بیمار مشاوره در مورد عمل بینی می دهند که در این مورد هزینه ای دریافت می کنند. - انجام آزمایش لازم از جمله خون -گرفتن عکس از بینی بیمار -انجام سی تی اسکن در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر.

این کارها برای قبل از عمل زیبایی بینی است ولی بعد از عمل بینی هزینه ای وجود ندارد .یا اینکه پزشک هزینه جداگانه برای معاینه و تعویض چسب از بیمار دریافت کند.

امروزه عمل جراحی زیبایی بینی کاربردهای زیادی دارد از جمله:

-تغییر در سایز بینی کوچک یا بزرگ کردن بینی -از بین بردن قوز بینی -برطرف کردن ظاهر بینی در بینی های گوشتی -تغییر شکل در بینی های استخوانی -متناسب کردن اندازه سوراخ های بینی -تصحیح زاویه بینی درمتناسب با لب بالا - جراحی بینی گوشتی

شرایط سنی عمل جراحی زیبایی بینی

نکته مهم در جراحی بینی این است که این عمل جراحی نباید قبل ازپایان مراحل رشد، تغییرات فرم بینی در حین رشد استخوان‌های بینی و غضروف‌ها اتفاق بیفتد.این امر به این خاطر می باشد تا از خطرات احتمالی برای بیماران جلوگیری کنیم .پس بعد از اتمام رشد بدن در خانم ها بعد از 16 سال و در آقایان بعد از 18 سال فرد که بلوغ کامل رسیده باشند می توانند این عمل را انجام بدهند.

عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی

امروزه بیشتر خانم ها اقدام به جراحی بینی عروسکی می کنند. در عمل بینی عروسکی با این تفاوت نسبت به عمل بینی طبیعی، بینی فرد کمی بیشتر از حد طبیعی کوچک می شود، در این عمل نوک بینی سر بالا شده و از تمام زوایا دارای قوس می باشد . بینی فانتزی یا عروسکی شکل و ظاهرآن کاملا مصنوعی می باشد زیرا قوس بینی بیش از حد طبیعی و یا بهتر بگوییم که نوک بینی سربالا میشود که این کار بینی فرد را از فرم طبیعی خود دور می کند.

اما عمل بینی طبیعی که نوعی عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که در این عمل جراحی با تغییرات کمی که در پره های بینی داده می شود باعث تغییر فرم بینی می‌شود.در واقع ویژگی های عمل طبیعی بینی این است که نوک بینی فرم و نوک تیز نخواهد بود و دقیقا طبیعی می باشد. مورد بعدی اینست که زاویه بین بینی و لب در جراحی بینی طبیعی از بین نمی رود و قوسی نیز بر روی بینی وجود و یا کم خواهد بود .البته در این مورد سوراخ های بینی به صورت طبیعی جراحی می شوند.

چه افرادی عمل جراحی بینی برای آنها مناسب است؟

برای انجام عمل جراحی افرادی که این ویژگی ها را داشته باشند قادر به انجام این عمل هستند : افرادی که دارای برآمدگی در پل بینی ، دارا بودن بینی بسیار پهن یا خیلی باریکی ،  بینی  آنها دارای انحراف و یا عدم تقارن ،نوک بینی برجسته و یا دارای گردی ، زاویه بین لب فوقانی و پایین بینی کمتر از 90 درجه ، کسانی که در اثر یک سانحه مانند سوختگی یا تصادف، بینی آنها آسیب دیده ، ویا در تنفس خود مشکل دارند می تواند این عمل جراحی بینی را انجام بدهند.

عمل جراحی بینی که یکی از بارزترین عمل های موجود می باشد در تهران و دیگر شهرستان توسط جراحان بینی صورت می گیرد . این عمل بینی در تهران که بیشتر برای زیبایی بینی انجام میشود .عمل جراحی بینی در تهران زیر نظر بهترین پزشکان با تجربه و مهارت بالا و داشتن علم به روز دنیا انجام می شود.

عمل جراحی ترمیم بینی

البته عمل جراحی ترمیم بینی ، جراحی می باشد برای بازسازی و اصلاح عیب هایی که در اثر عمل بینی قبلی به وجود آمده است.در حقیقت این گونه عمل ترمیم بینی برای رفع مشکل و یا اختلالی که برای فرد ایجاد شده است صورت می گیرد .این مشکلات عبارتند از : مشکلات تنفس ، خر و پف ، بسته شدن مجرای تنفسی و حذف قوز بینی ، پولیپ بینی ، انحراف بینی و ..... به انجام می شود.

انواع روش های جراحی بینی
عمل زیبایی بینی یکی از اصلی و مهمترین روش های جراحی زیبایی بینی است که  به دو روش بسته و باز صورت می گیرد و برای دسترسی به ساختمان اسکلت غضروفی ، استخوانی بینی از این دو روش جراحی بسته و باز کمک می گیرند.

1-روش رینوپلاستی بسته: اولین روش ، روش جراحی بسته بینی می باشد که سال ها از این روش برای جراحی پلاستیک بینی استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی کلوملا یا دیواره بین دو سوراخ بینی انجام نمیشود و بیشتر برش‌ها از داخل بینی صورت میگیرد. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به فرم و شکل داخلی بینی می باشد.

2-روش جراحی بینی باز : اما روش دیگر که جدیدترین روش جراحی بینی است. روش جراحی باز است .در این قسمت برشی پوستی روی کلوملا زده می شود، پوست روی بینی به طور کامل برداشته و به سمت بالا برده می شود. داخل بینی زیر نظر جراح مستقیم قرار می گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است ولی دید مستقیم جراح حین جراحی، کمک زیاد به به وجود آمدن نتیجه بهتر می شود و اصلاح غیر قرینگی ها و کجی بینی برای جراح راحت تر و امکان پذیر تر میشود .

دکترسید رضا عابدین گیلانی یکی از جراحان به نام می باشد ، دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش ، حلق و بینی می باشند .در واقع ایشان با تسلط بر علم زیبا شناسی و علم به روز دنیا در مورد روش های جدید جراحی بینی اقدام به جراحی انواع بینی با ویژگی های صورت فرد و بینی آن می کند. در صورت تمایل برای مشاوره و انجام جراحی بینی می توانید با شماره وآدرس ایشان در سایت تماس بگیرید.

این طور میشود توضیح داد که عمل جراحی بینی ، یک جراحی بسیار مهم  و ظریف می باشد، برای اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد و نقش مهمی در زیبایی اجزای صورت و فرد ایفا می کند در ثانی مهم ترین قسمت صورت که تنفس را بر نیزعهده دارد بینی می باشد و این امر در سلامت کامل بدن نقش مهم وحیاتی دارد.پس برای انجام چنین عمل جراحی حساسی حتما باید در مورد ملاک های موفقیت جراحی زیبایی بینی اطلاعات کافی داشته باشید .

بعد از عمل جراحی بینی ،جراح برای اینکه از آسیب و صدمه بینی جلوگیری کند از یک آتل یا گچ بینی برای محافظت استفاده می کند. اسم این آتل یا گچ بینی ، اسپلینت بینی می باشد .این اسپلینت بینی در واقع یک آتل پلاستیکی می باشد که بعد از عمل جراحی بینی به مدت یک هفته جراح آن را روی بینی قرار می دهد . او با این کار از غضروف و استخوان بینی که طی عمل جراحی بینی قرار داده شده است مراقبت و محافظت می کند.

البته باید بگوییم که دوران نقاهت بعد ازعمل جراحی بینی  و بهبود هرفرد با فردی دیگر متفاوت می باشد. در واقع طول دوره بهبود پس از عمل بینی معمولا 3 الی 4 روز میباشد .برای همین است که بعد از انجام هر گونه جراحی بینی نکاتی است که جراح برای بیماران در مراقبت های بعداز عمل جراحی بینی به آنها گوشزد می کنند و از بیماران می خواهند که این نکات را رعایت کرده تا بینی زدوتر بهبود یابد و از خطرات احتمالی جلوگیری می کنند.پس برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی بگیریم حتما باید نکات مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی را رعایت و آنها را انجام دهید.

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی فرد بیمار نمی تواند مواد غذایی و یا نوشیدنی مصرف کند . زیرا هنوز داروی بیهوشی در بدن فرد وجود دارد که در این صورت با مصرف نوشیدنی و غذا احتمال استفراغ  در فرد بیمار خواهد بود .برای همین به فرد بعد از 6 ساعت اجازه خوردن و نوشیدن می دهد آن هم آبمیوه و غذاهای سبک مانند سوپ . پس تغذیه بعد از عمل جراحی بینی می تواند در روند بهبود عمل جراحی بینی مفید باشد .

یکی دیگر از عمل های جراحی بینی ، ترمیم شکستگی بینی می باشد.این شکستگی بینی به خاطر آسیب که به صورت ضربه خوردن بینی توسط افراد دیگر ، دچار سانحه شدن مانند برخورد با درب ، تصادف ، و یا در ورزش ایجاد می شود که همواره می تواند ناراحت کننده باشد.این شکستگی باعث تغییر ظاهر بینی و صورت فرد می شود که با انجام عمل جراحی شکستگی بینی برطرف میشود.

انحراف بینی و جراحی این نقص در بینی
در واقع انحراف بینی به این صورت است که تیغه بینی دیواره‌ای است که از غضروف و بافت هم بند تشکیل شده است که مجاری بینی را تشکیل می‌دهند .هنگامی به هر دلیل این تیغه به صورت نامتقارن به یکی از طرفین صورت انحراف پیدا می کند که این امر موجب تفاوت اندازه بین دو مجرای بینی می شود که خود مشکلاتی را برای فرد به همراه دارد.البته این انحراف بینی به دلیل
: نقص مادرزادی و یا آسیب دیدن بینی دیده می شود. که با جراحی بینی می توان این مشکل را برطرف کرد.

عدم تقارن سوراخ های بینی

در برخی افراد بینی آنها دچار مشکل عدم تقارن سوراخ های بینی می باشد که این امر باعث آزار این افراد می شود که با مراجعه به جراح می خواهند که این عدم تقارن بینی را برطرف کند. البته این عدم تقارن به صورتی طبیعی یا در صدمه به بینی و یا در اثر عمل جراحی قبلی بینی رخ داده است.دلیل اصلی این عدم تقارن بینی مربوط به انحراف سپتوم کادوال می باشد ،که با انجام جراحی بینی این عدم تقارن برطرف می شود.در واقع عمل جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی با انجام زیباتر کردن بینی از جمله قرینه کردن تقریبی سوراخ های بینی صورت میگیرد.

جراحی بزرگ کردن بینی

یکی دیگر از عمل جراحی زیبایی بینی ، جراحی بزرگ کردن بینی می باشد. این عمل جراحی بینی متخص به کسانی که دارای مشکل تنفسی و یا بینی کوچکی هستند صورت می گیرد.این نوع از بینی ها با صورت همخوانی داشته و اندازه آن از حد معمول کوچک تر می باشد.در طی جراحی بزرگ کردن بینی ، پل بینی صاف شده و برجستگی بینی به حال متعادل برمی گردد.البته در برخی مواقع برای بزرگ کردن بینی از پیوند استخوان نیز استفاده می شود.

جراحی افتادگی نوک بینی

در واقع جراحی افتادگی نوک بینی یکی از مهم‎ترین مشکلاتی که افراد برای عمل جراحی زیبایی بینیبه جراح مراجعه می کنند و خواستار برداشتن این افتادگی نوک بینی خود هستند. جراحی و اصلاح افتادگی نوک بینی به این خاطر است که شکل دهی به ناحیه‎ی نوک بینی برای افرادی رخ می دهد که نوک بینی آن‎ها بیش از حد به سمت پایین قرار گرفته است .این عمل جراحی نوک بینی از داخل بینی و ایجاد تغییرات لازم را بر روی استخوان وغضروف بینی صورت می گیرد. به همین دلیل جراح طی جراحی نوک بینی، نوک بینی را ترمیم و غضروف‎های قوی را به قسمت غضروف‎های ضعیف تر نوک بینی پیوند زده تا باعث استحکام نوک بینی شده و آن را زیباتر کند.

شستشوی بینی بعد از عمل جراحی بینی

در این جا باید به این نکته اشاره کنیم که به دلیل گرفتگی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی که براثر خونریزی‌های بعد ازعمل بینی به وجود می آید ، این لخته‌های خونی که سوراخ‌های بینی را پر کرده است باعث می شود که بینی مسدود یا کیپ می‌شود. که این امر هم بر روی ظاهر و هم بر عملکرد تنفس فرد بیمار تاثیر بدی می‌گذارد.به همین خاطراستفاده از سرم سدیم کلراید برای شستشوی بینی بعد از جراحی بینی باعث کاهش تورم بینی  و با تخلیه نمودن لخته های خونی و ترشحات آن باعث رفع گرفتگی بینی می شود.

جراحی بینی با گرافت

در ابتدا باید بدانید که گرافت چیست ؟ در واقع گرافت پیوند بافت زنده بدن که از قسمتی از بدن برداشته و به قسمت دیگر بدن اتصال می باید . این پیوند غضروفی شکل و ساختار بینی را حفظ می کند .البته در بعضی از موارد به ندرت برای پیوند از پوست برای بهبود پوست بینی و بد شکلی هایی که در یک حادثه رخ داده است استفاده شود.این در مورد پیوندهای استخوانی در عمل جراحی بینی نیز صدق می کند .بنابراین از گرافت در جراحی بینی ، با هدف مستحکم سازی ساختمان غضروفی ، استخوانی اصلاح یا رفع کجی و انحراف ظاهری بینی و پر نمودن فرورفتگی ها در بینی استفاده می گردد .

گوشت اضافه بعداز جراحی بینی

یکی از عوامل ترس و هراس از جراحی زیبایی بینی ایجاد گوشت اضافه بعد از جراحی می باشد .باید بگوییم که ایجاد این عارضه به ندرت اتفاق می افتد و دلایلی وجود دارد که باعث به وجود آمدن این عارضه می شود مانند: کسانی که خود مستعد عارضه کلویید هستند ، برجستگی های بخته در داخل بینی که در کناره و لبه های پوست بینی نیز رخ می دهد، شستشوی بینی  و افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند .البته در بعضی از مواقع با تجویز پماد این گوشت اضافه بعد از جراحی از بین می رود . در برخی مواقع نیز با یک عمل جراحی بینی کوچک این عارضه برطرف میشود.

ورزش بعد از جراحی بینی

همانطور که گفتیم عمل جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی است که در آن عیب ها و نواقص بینی مانند قوز، کجی ، کوچکی و بزرگی و ..... برطرف می شود. بعد از عمل جراحی ،جراح به بیمار دستور مراقبت های خاصی را تجویز می کند ، یکی از این مراقبت ها خودداری کردن برای مدتی از ورزش بعد از جراحی بینی می باشد .جراح از انجام تمرینات سخت ورزشی برای مدتی بیمار را منع می کند تا از خونریزی و تورم بینی جلوگیری کند.البته ورزش های سبک با اطلاع جراح مانعی ندارد ولی در مورد ورزش های سنگین حتما باید با جراح مشورت کرد.

جراحی رینوپلاستی بینی

در این قسمت در مورد جراحی رینوپلاستی بینی صحبت می کنیم . در واقع رینو به معنی بینی . پلاستی به معنی زیبا کردن می باشد.این نوع جراحی رینوپلاستی بینی یکی از مهمترین جراحی های پلاستیک می باشد که برای تغییر استخوان و غضروف بینی و برای افرادی که نیاز به ترمیم بینی  بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد و..... یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند این نوع جراحی زیبایی بینی انجام می شود.البته این نوع جراحی توسط پزشک گوش ،حلق و بینی (دکتر سید رضا عابدین گیلانی ) و یا جراح پلاستیک صورت می گیرد.

کمبودی و تورم بعد از عمل جراحی بینی
ورم و کبودی چشم بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از عوارض جراحی بینی است. در واقع می توان گفت با توجه به قرار گرفتن بینی در ناحیه حساس صورت این طبیعی است که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ، اطراف بینی و زیر چشم کبود و متورم شود و بهبود آن نیاز به مدتی زمان و دوره نقاهت دارد.برای برطرف کرد این کبودی و تورم بعد از جراحی بینی باید به توصیه های پزشک توجه کرده و تا جای ممکن آنها را رعایت کنید.

آبریزش  و عطسه بعد از جراحی بینی

این نگرانی در بین بیماران وجود دارد که آیا بعداز جراحی زیبایی بینی امکان حساسیت در بینی و آبریزش و عطسه بعد از جراحی بینی وجود دارد یا نه ؟باید بگوییم که جای نگراین نمی باشد این عارضه هیچ مشکلی را برای فرد بیمار به وجود نمی آورد .البته دلایل آبریزش بینی که بعد از جراحی زیبایی بینی امکان دارد ایجاد شود.ولی در واقع آبریزش و عطسه بعد از جراحی بینی براثر تحریکاتی ( گرد وغبار، مواد آلرژی زا )و یا درحین جراحی بینی به وجود می آید و اکثرا بعد از گذشت دو هفته پس از عمل جراحی بینی از بین می رود.

عمل جراحی تنگی مجرای بینی

در حقیقت تنگی مجرای بینی که باعث گرفتگی شدید بینی و ایجاد خروپف در خواب ، اختلال منجر به تنفس از دهان  ، خشکی دهان ومشکلات دیگر  می گردد. علت این عارضه مسدود شدن مجاری تنفسی در بینی می باشد عواملی چون : عمل های جراحی قبلی ناموفق ، مشکلات مادرزادی یا ارثی در شکل بینی ،  برخورد ضربه و شکستگی های  قدیمی بینی و دیگر موارد می تواند باعث تنگی مجرای بینی شود که تنها راه عمل جراحی بینی می باشد.

خونریزی بینی

هنگامی که رگ‌های خونی درون بینی به صورت ناگهانی پاره می‌شوند، خون از بینی جاری می‌شود. در واقع داخل بینی با مخاط، که نوعی بافت مرطوب و ظریف با تعداد زیادی عروق خونی نزدیک به سطح پوشیده شده است می باشد که به خاطر آسیب و ضربه دچار خونریزی می شود  که به این خونریزی بینی یا خون دماغ می گویند.البته دونوع خون دماغ داریم خون دماغ قسمت جلویی و قسمت عقبی که در هر صورت باید توسط پزشک و جراح گوش ،حلق و بینی ( دکتر سید رضا عابدین گیلانی ) درمان شود تا از صدمات بعدی جلوگیری شود.

عمل جراحی پل بینی

پل بینی به برآمدگی استخوانی قسمت وسط بینی  یا ناحیه استخوان بینی گفته می شود. در واقع این پل بینی درحد فاصل بین دو چشم و تا قبل از سوراخ های بینی می باشد. در حقیقت  دو نوع پل بینی داریم، یکی پل بینی فررفته و دیگری پل بینی پهن .البته این پل بینی در نوازد اندازه و شکل غیرطبیعی دارد که می تواند علت آن وجود یک بیماری ژنتیکی و یا سندروم باشد.باید بدانید که عوامل دیگری نیز در به وجود آمدن پل بینی دخالت دارند که با تشخیص جراح و با عمل جراحی بینی این مشکل برطرف می شود.

پولیپ بینی

یکی دیگر از بیمارهای بینی ، پولیپ بینی که بیماری تنفسی است که در بیشتر مواقع به صورت توده ای قهوه ای مایل به زرد و شبیه به قطرات اشک از بینی خارج می شود .این پولیپ بینی در اثر عفونت باکتری و یا عفونت قارچی و آلژری در افراد به وجود می آید.این بیماری باعث بسته شدن نسبی و یا کامل بینی و سینوس ها می شود که در برخی موارد خطرناک می باشد.علائمی چون آبریزش بینی ، از دست دادن حس بویایی و در هنگام خواب خرناس کشیدن از نشانه های بیماری پولیپ بینی است .این بیماری توسط دارو و در بعضی موارد با عمل جراحی بینی برطرف می شود.

بینی نعل اسبی

یکی دیگر از بیمارهای بینی که با عمل زیبایی بینی برطرف می شود بینی نعل اسبی است . در واقع این بیماری بینی نعل اسبی زمانی رخ می دهد که قسمت بالایی بینی ظریف و قسمت پایینی بینی پهن تر می باشد. در چنین مواردی بهترین روش جراحی می باشد. در موقع عمل جراحی ، جراح بدون در نظر گرفتن قسمت گوشتی بینی قسمت استخوانی را کوچک می کند و در چنین مواقعی قسمت بالایی بینی ظریف شده و قسمت پایینی آن پهن که به این بینی نعل اسبی گفته می‌شود ترمیم میشود.برای برطرف کردن  بینی نعل اسبی جراح با انجام عمل پروتز قسمت های کوچک شده را ترمیم و به حالت طبیعی در می آورد.

کلوملا آویزان بینی

کلوملا آویزان بینی از جنس پوست و غضروف است که در قسمت پایین سپتوم بینی قرار دارد.کلوملا آویزان بینی دو قسمت سمت چپ و راست را از هم جدا می کند.کلوملا از جنس بافت بینی و متصل کننده نوک بینی به پایه آن است.در واقع کلوما مرز بین سوراخ های بینی که یا بیرون و یا رو به پایین افتاده است .در صورتی که به صورت نیم رخ ایستاده باشید این عارضه کلوملا آویزان بینی بیشتر نمایان می شود .علت و دلایل به وجود آمدن کلوملای آویزان بینی  می تواند در اثر جراحی بینی ،مادر زادیی و به صورت طبیعی ایجاد می شود.

جراحی آندوسکوپی بینی

در واقع آندوسکوپی بینی عملی است که به راحتی بر روی بینی صورت می گیرد .این عمل بدون این که برشی روی صورت یا دهان ایجاد شود مورد استفاده قر ار می گیرد. در حقیقت جراح با استفاده از این وسیله یعنی آندوسکوپ می‌تواند از طریق دوربین فیلمبرداری خاصی که متصل به آندوسکوپ است داخل بینی و سینوس‌ها را مشاهده کند. در واقع این نوع جراحی آندوسکوپی بینی سینوس برای برداشتن ترشحات انباشته در سینوس‌ها‌ و بهبود روند جریان هوا از طریق مجاری بینی می‌باشد.

جراحی بینی مردان

در واقع عمل جراحی زیبایی بینی تنها مختص به زنان نمی باشد بلکه بیشتر مردان نیز اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی می کنند.فرم و ساختار بینی مردان با زنان متفاوت می باشد به همین منظور این جراحی بینی مردان باید طوری صورت بگیرید که به ظاهر و جذابیت مردان آسیبی وارد نشود. البته مشکلاتی که بینی مردان وجود دارد و باعث انجام این نوع جراحی می شود عبارتند از شکستگی بینی ، نوک بزرگ و کروی شکل ، دارا بودن قوز استخوانی بر روی بینی نوک سر پایین ، بزرگ بودن سوراخ بینی ، بینی با فرو رفتگی بیش از حد ، پل بینی خیلی مسطح و گسترده .

عمل جراحی بینی کج و پیچ خورده

امروزه عمل جراحی بینی در سطح وسیعی انجام می شود یکی از بارزترین این عمل جراحی بینی،جراحی بینی کج و پیچ خورده می باشد که علت به وجو آمدن بینی کج و پیچ خورده ضربه به بینی و یا در اثرعوامل وارثتی می باشد.البته نامتقارن بودن بینی اکثرا به این صورت است که استخوان یک سوم بالای بینی یا غضروف دو سوم پایین بینی انحراف دارند. در واقع این انحراف در محور عمودی بینی اغلب به شکل یک تابع سینوسی در می آید. می توان گفت از جمله دلایل کج شدن یا پیچ خوردگی بینی : انحراف خارجی بینی ، پیچ خوردگی استخوان بینی، پیچ خوردگی غضروف بینی ، انحراف داخلی یا سپتوم بینی می باشد. بنابراین برای برطرف کردن بینی کج و پیچ خورده به جراحی ترمیمی بینی یا رینوپلاستی بینی احتیاج است.

بینی زینی شکل

در واقع بینی زینی شکل یکی از مهمترین انواع تغییر شکل بینی می باشد که باعث تخریب فرم غضروفی و یا استخوانی بینی میشود. این نوع از بینی ، بینی زینی شکل در اثر بیماری  سفیلیس مادرزادی است البته از بیماری جزام این تعییر شکل صورت می گیرد. امروزه بینی زینی شکل ناشی از وارد شدن ضربه به وسط صورت و احتمال سپتوم استخوانی کم می باشد .
در این نوع بینی فرم و عملکرد بینی هر دو تقریبا به یک اندازه دچار اختلال میشوند. برای همین جراحی برای اصلاح بینی زینی شکل و به دست آوردن فرم قبلی بینی میباشد.
فیبروز بینی
در طول عمل زیبایی بینی جراح بافت پوست بینی را برش می دهد. تا اینکه پوست از روی تیغه بینی و غضروف نوک بینی جدا شود. تا بعد از آن جراح بتواند تغییرات مورد نیاز را بر روی تیغه بینی و غضروف نوک بینی انجام دهد. بعد از اتمام و انجام جراحی بینی لازم است تا بافت های از هم جدا شده دوباره به هم وصل شوند. برای این کار و اتصال این بافت ها از بخیه استفاده می کنند. حالا برای اینکه بافت پوست در محل برش دوباره به شکل اولیه خود برگردد نیازمند به تشکیل فیبروز در ناحیه برش خورده می باشد. در واقع می توان گفت که این

فیبروز بینی مهم‌ترین بافت ترمیم پوست که در صورت ایجاد زخم و آسیب دیدگی در آن به کمک ترمیم پوست می آید.
شاخک های بینی

شاخک های بینی قفسه هایی هستند که در دو طرف بینی قرار گرفته اند. شاخک های اصلی، در واقع شاخک های وسطی و شاخک های پایینی هستند. آنها به طور طبیعی بزرگ و کوچک می شوند.اما در مورد این قسمت از بینی که شاخک های بینی می باشند که این شاخک ها موجب معتدل شدن هوای تنفسی گرم و مرطوب کردن حفره بینی هنگام نفس کشیدن می شوند. بنابر دلایلی این شاخک ها بزرگ و حجیم شده و این امر باعث میشود راه تنفسی فرد مسدود و دچار اختلالات تنفسی می شود.برای درمان می توان از عمل جراحی بینی استفاده کرد.

اسپلینت داخلی بینی
اسپلینت داخلی بینی، اسپلینت سیلیکونی نرمی است در افرادی که دچار انحراف تیغه بینی هستند جراح در حین جراحی بینی برای نگه داری تیغه بینی آن را در بینی قرار می دهد. در واقع دلیل گذاشتن آن نگه داری و محافظت از غضروف و استخوان بینی می باشد. البته این
اسپلینت داخلی بینی با وارد کردن فشار بر پوست و مخاط بینی خونریزی را کنترل و یا قطع می کند. این وسیله می تواند به بهبود همزمان ساختار داخلی بینی و دیواره نیز کمک کند.در واقع این جراح بینی می باشد که به خاطر ایراد بینی در داخل بینی تامپون یا اسپلینت داخلی بینی را قرار میدهد.

اصول موفقیت در عمل جراحی بینی

جراحی پلاستیک بینی به عنوان سخت ترین جراحی زیبایی در بدن است. در واقع بینی هم به عنوان یکی از اعضای بدن که در مرکز صورت قرار دارد و نقش مهمی در تناسب اجزای صورت را برعهده دارد و هم به عنوان عضو مهمی که  در سلامت بدن که در حقیقت  اولین قسمت راه هوایی را تشکیل می دهد می باشد.بنابراین موفقیت در جراحی زیبایی بینی را  می توان گفت که عمل جراحی پلاستیک بینی می باشد که در زیبایی چهره اثر مثبتی دارد و در کنار آن سلامت راه تنفسی که از راه بینی می باشد نیز حفظ میشود.

عمل جراحی بینی برای ورزشکاران

عمل جراحی بینی برای اصلاح عیب ها و مشکلات تنفسی و زیبایی انجام می شود . امروزه این عمل جراحی بینی در بین ورزشکاران برای اصلاح بینی و البته جذابیت انجام میشود. در واقع بیشترین علت جراحی بینی در بین ورزشکاران به خاطر آسیب و صدماتی است که در حین انجام دادن حرکات و انجام ورزش های فیزیکی که در اثر برخورد توپ و یا شی به بینی می باشد.می توان گفت که این صدمات بیشتر باعث بدفرمی و جراحت بدی در بینی می شود.

رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی

اما در مورد این عمل سوهان کشیدن بینی که بعد از عمل بینی برای شکل دهی آخر به بینی داده میشود. با استفاده از رسپینگ بینی با سوهان جراح بینی سعی در حذف قسمت های قوز دار بینی می‌کند.در واقع سوهان وسیله ای از جنس فولاد ضد زنگ بوده که درست مانند سوهان ناخن دندانه های ظریف دارد.بعد از برداشتن پریوست روی استخوان با سوهان ظریف جراح بینی اقدام به سوهان کشیدن کرده و بعد با سرم محل را شستشو می دهند.سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ جراحی برای برداشتن قوز بینی یا پس از جراحی و به منظور اصلاح جراحی انجام شود.سوهان بینی بسته به نوع استفاده از آن دارد که شامل :سوهان بینی نرم که برای فرم دهی های نهایی و گاین ، سوهان سوزنی برای حذف قوزهای درشت و سوهان بینی عاج درشت برای بینی هایی که قوز متوسطی دارند استفاده می شود.

بینی پینوکیویی
می توان این طور گفت که در بعضی از مواقع بینی‌ برخی از افراد بیش از حد از شکل و فرم صورت برآمده است که به این نوع از بینی ها ، بینی پینوکیویی می گویند. مشخص اصلی این نوع از بینی‌ها افزایش اندازه بینی از جلو به عقب در قیاس کردن اندازه بینی از بالا به پایین می باشد. در واقع این 
بینی پینوکیویی باید با هشیاری و دقت بالایی توسط جراح تحت عمل جراحی قرار بگیرد .برای اینکه کم شدن بلندی بینی می تواند باعث افزایش پهنای قاعده بینی می‌شود و باید با تدابیر درست این افزایش قاعده را ترمیم و درست کرد.البته باید متذکر شویک که جراحی زیبایی در بینی هایی که نیمه پایینی آنها برآمده تر می باشد خیلی مشکل تر از جراحی در بینی هایی که پشت استخوانی بلند دارند می باشد.

ورم بینی بعد از عمل جراحی
در واقع ورم یک واکنش طبیعی برای ترمیم زخم بعد از عمل جراحی بینی می باشد و بسته به عوامل خاصی مانند شرایط بیمار و مهارت جراح و زمان آن می تواند طولانی یا کوتاه باشد.تورم صورت و بینی پس از جراحی رینوپلاستی کاملاً طبیعی است که این امر در روزهای اول پس از جراحی تورم بینی آنقدر زیاد باشد که این ورم بینی بعد از جراحی بسیار بزرگ به نظر می رسد. ورم بینی بعد از عمل جراحی بعد از پایان عمل جراحی شروع شده که علت آن آسیب های وارده به بافت‌ها است که باعث بروز تورم اولیه در بینی می‌شود. تورم ثانویه نیز ناشی از تجمع مایع بوده و می‌تواند مه ها ادامه داشته باشد.

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی زیبایی یکی از پر طرفدارترین عمل های جراحی بینی می باشد .جراحی بینی در افراد سیگاری که سیگار مصرف می کنند نیز وجود دارد. در حالی که آنها باید قبل از این جراحی حتما سیگار کشیدن را ترک کنند . زیرا جراحی بینی در افراد سیگاری از اهمیت بالایی برخوددار است چون باعث می شود تا عروق کوچک به خصوص عروق پوستی بیمار شود و این امر باعث می شود تا روند ترمیم بعد ازعمل جراحی بینی در افراد سیگاری دیر تر و با کیفیت کمتری صورت بگیرید. باید دست کم تا 7 روز پیش از عمل جراحی بینی سیگار را ترک کرده و حداقل دو هفته پس از عمل جراحی زیبایی بینی ازمصرف سیگار خودداری کنند .

جراحی بینی خوکی (سر بالا بودن نوک بینی )
بینی خوکی یکی از ایرادات بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد ،در واقع بینی خوکی نوعی بینی است که برای صورت فرد بسیار کوتاه میباشد. بینی خوکی بیش از حد کوتاه به این صورت که فاصله بین پایه تا نوک بینی بسیار کم می باشد. باید بدانید که برداشتن بیش از حد غضروف بینی باعث می شود تا نوک بینی بیش از حد بالا رفته و ظاهر بینی غیرطبیعی شود که در واقع به آن بینی خوکی می گویند. پس نوک بینی رو به بالا می‌چرخد و بینی خوکی شکل می‌شود.اگر نوک بینی بیش از اندازه سر بالا باشد باعث کم شدن اعتماد به نفس در بین افراد می شود.

چسب زدن بینی

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی یکی از مراقبت ها چسب زدن به بینی می باشد.بعد از جراحی بینی چسب زدن بر فرم گیری صحیح بینی وبرای التهاب و تورم مفید می باشد. چسب زدن بینی موجب می شود که فشار روی پوست باعث کاهش تورم و با ایجاد این فشار روی اسکلت غضروفی استخوانی از اسکلت بینی در محل خود تا زمان جوش خوردن و محکم شدن محافظت می کند. در حقیقت چسب زدن بینی نقش کمکی برای فرم گرفتن و شکل دادن به بینی تازه عمل شدهمی باشد.

جراحی بینی با قالب کنترلی

امروزه بعضی از افراد خواستار این هستند که بتواند قبل از عمل جراحی بینی ، مدل بینی خود را مشاهده کنند  به همین منظور یکی از روش های که می تواند ود این باره به اینگونه افراد کمک کند روش های قالب کنترلی می باشد. با استفاده از این روش قالبی کنترلی با توجه فرم بینی  تهیه شده و جراح تغییرات لازم را انجام می دهد و نتیجه جراحی با توجه به قالب از پیش تعیین شده صورت میگیرد .امروزه با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی و امکان اسکن سه بعدی و ساخت مدل سه بعدی از چهره استفاده از ابزارهایی که بر اساس این اطلاعات توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شد برای جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی مورد توجه قرار گرفته است.

بینی منگنه ای یا کلیپسی

یکی دیگر از مشکلات بینی داشتن بینی منگنه ای و یا کلیپسی می باشد .از عوامل ایجاد شده در این نوع بینی می توان به برداشتن بیش از اندازه و ضعیف شدن غضروفهای تحتانی بینی که به مرور با تشکیل بافت اسکار در نوک بینی قسمتهای اطراف نوک بینی به پائین فرورفته و حالت منگنه ای یا کلیپسی به خود می گیرند .در واقع این بدشکلی بینی با مشکلات تنفسی و بسته شدن سوراخ ها و دریچه های بینی به خصوص زمان دم عمیق می باشد. درمان بینی کلیپسی با جراحی زیبایی بینی ثانویه انجام میشود.

چرب شدن بینی بعد از عمل جراحی
بعد از جراحی بینی ، تورم بینی طبیعی است و این تورم در واقع همان چربی زیر پوست می باشد.به طوری که وقتی بینی آسیب میبیند به طورطبیعی بینی سعی می‌کند با این آسیب خود را درمان کند. برای همین غدد چربی بینی برای جبران آسیبی که به آن وارد شده است چربی ترشح میکند و این علت چرب شدن پوست بعد از عمل بینی می باشد.البته باید بدانید که چرب شدن پوست بعد از عمل بینی امری کاملا طبیعی می باشد. بینی شما به دلیل ضربه هایی که در طول جراحی بینی به آن وارد شده است عکس العمل نشان میدهد. در واقع چرب شدن بینی بعد ازعمل جراحی دائمی نمی باشد وبعد از مدتی از بینی می رود .

سیاه شدن بینی بعداز عمل جراحی (نکروز )

یکی از مشکلاتی که بعد از جراحی بینی برای بعضی از افراد روی میده سیاه شدن بینی بعد از جراحی بینی است. که به آن نکروز می گویند در واقع نکروز بافت زنده ای باشد که از بین رفته است .البته سیاه شدن بینی بعد از جراحی زمانی رخ می دهد که در زمان عمل آسیبی به بافت بینی برسد و مانع خون رسانی به آن قسمت بینی بشود و این عارضه با مرور زمان باعث سیاه شدن پوست بینی می شود .عوامل متعددی در ایجاد نکروز تاثیر دارد که شامل :اختلالات عروقی ،عفونت‌های موضعی داخل بینی ، عمل ریویژن بینی و .... می باشد.

کوچک کردن پره های بینی
یکی دیگر از مشکلات ایجاد شده در بینی البته در برخی از افراد بزرگ بودن پره های بینی است . در چنین مواقعی جراحی کوچک کردن پره های بینی می تواند این مشکل را برطرف کند. برخی از افراد با مشکل بزرگ بودن سوراخ های بینی و پره های بینی که در اثر زیاد بودن بافت نرم فیبروزی و چربی در این ناحیه است وهمین امر باعث شده که از فرم بینی خود ناراضی باشند. البته می توان با جراحی زیبایی بینی و کوچک کردن پره های بینی مشکل پره های بینی را اصلاح کرد. این عمل جراحی پره های بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد.

جسم خارجی در بینی
باید بگوییم که بچه های کوچک خیلی دوست دارند که اشیای کوچک در بینی خود فرو کنند در واقع کودکی که جسمی را به داخل یکی از سوراخ های بینی خود می برد .بعد ازمدت زمان کوتاهی ترشحات چرکی و بدبو از بینی او خارج می شود. البته آسیب موضعی که از جسم خارجی در بینی به مدت طولانی که در داخل بینی می باشد و یا آسیب قلیایی که از قرار دادن باتری کوچک باعث تخریب غضروفی بینی میگردد که به مرور زمان با از دست دادن مخاط و غضروف دیواره‌ای امکان دارد دیواره بینی سوراخ شود.
البته سعی در جهت بیرون آوردن جسم خارجی از بینی می‌تواند موجب فشار به جسم خارجی و سُر خوردن آن به داخل بینی شود.در هر صورت باید حتما با پزشک گوش حلق و بینی مراجعه شود.

چسبندگی بینی بعد از جراحی بینی
یکی از معایبی که بعد از جراحی زیبایی بینی می تواند در بیمار ایجاد شود
چسبندگی بینی بعد از عمل بینی است. در حقیقت چسبندگی بینی بعد از عمل بینی میتواند به خاطر جراح بینی که در حین جراحی بینی بیش از اندازه در بینی بیمار و مجاری تنفسی پیش رفته باشد و همین امر باعث
چسبندگی بینی بعد از عمل بینی میشود .اما در مورد بینی که در داخل مجاری تنفسی ، مخاط بینی وجود دارد که وظیفه این مخاط بینی تنظیم رطوبت مجاری تنفسی برای تصفیه هوای وارد شده به بینی و وارد کردن آن به ریه ها می باشد. بنابراین در صورت برداشتن و یا ضربه وارد کردن به مخاط بینی در زمان بهبود مخاط ممکن است چسبیدن مخاط به هم و ایجاد انسداد و گرفتگی در مجاری تنفسی ایجاد شود.

هماتوم سیتوم بینی

به این صورت خونی که از مویرگ‌ها خارج می‌شود بین مخاط و غضروف تیغه بینی جمع میشود که بعد از مدتی خون لخته می‌شود که به این حالت هماتوم سپتوم بینی می‌گویند.سپتوم بینی در واقع تیغه بینی است که صفحه عمودی نازکی که فضای داخلی بینی را به دو حفره مجزای راست و چپ تقسیم می‌کند. در حقیقت انسداد بینی از علائم زودرس هماتوم سپتوم بینی می باشد. این عارضه هماتوم سپتوم بینی باعث برجسته شدن مخاط سپتوم به طرف داخل بینی می‌شود و این عارضه بینی را مسدود می‌کند. البته امکان دارد که هماتوم و انسداد بینی  یکطرفه یا دوطرفه باشد. باید بدانید که پاره‌شدن مویرگ‌های مخاط سپتوم در اثر واردشدن ضربه به بینی می باشد .هماتوم سپتوم بیشتر در کودکان دیده می‌شود. 

تامپون بینی

جراحی زیبایی بینی به این خاطر انجام می گیرد تا برای بهبود ظاهر بینی و بهبود عملکرد بینی و رفع انسداد بینی کارهایی صورت بپذیرد. البته این جراحی مانند دیگر جراحی ها درد ناک و آزار دهنده می باشد. دردی که بعد از جراحی بینی افزایش مییابد استفاده از تامپون در موقع جراحی می باشد. اما تامپون بینی چیست؟ تامپون بینی از جنس گاز استریل که به شکل فوم، گاز و یا پنبه بوده و پس از آغشته شدن به پماد تتراسیکلین در داخل بینی به خاطر جلوگیری از خونریزی و استحکام داخل بینی قرار می گیرد.برای همین پزشکان پس از عمل جراحی بینی از تامپون بینی یا باند مخصوص برای وارد کردن فشار به نقاط مختلف بینی استفاده می کند.

ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی ظریف و دقیق می باشد که به مراقبت‌های خیلی زیادی پس از جراحی نیاز دارد. یکی از این مراقبت‌ها ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی است.در واقع
یکی از علت های ماساژ بینی جلوگیری از ایجاد بافت جدید در محل زخم‌های جراحی می باشد. هر جراحی با برش‌هایی روی پوست همراه بوده و بافت جدید به وجود آمده شکل بینی را نافرم می کند و اثر جراحی را روی بینی نمایان می کند.احتمال این که بافت جدید حتی باعث مشکل در تنفس شود وجود دارد .
ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی به بهبود سریع‌تر بینی و فرم دهی بهتر بینی کمک می کند.

کاربرد اسپلینت در جراحی بینی

البته بدانید که کاربرد اسپلینت در جراحی بینی بعد از انجام جراحی بینی برای حفظ شکل بینی خیلی مهم می باشد . اسپلینت بینی هم در کاهش تورم و هم در حفظ قسمت جدید استخوان ها در بینی موثر می باشد. کاربرد اسپلینت در جراحی بینی در حقیقت همانند یک آتل (پلاستیکی ) می باشد که به استخوان و غضروف بینی کمک کرده تا زمان ترمیم بینی تکان نخورد و به این صورت از بینی محافظت می کند.در واقع جراح بینی برای اینکه شکل بینی پس از جراحی زیبایی بینی حفظ شود از اسپلینت بینی استفاده می کند.دو نوع اسپلینت خارجی و داخلی در جراحی بینی وجود دارد که اسپلینت خارجی پرکاربرد ترین نوع اسپلینت می باشد .

اسپلینت خارجی بینی

یکی از آتل های مخصوص بینی اسپلینت بینی خارجی می باشد که پس از جراحی زیبایی بینی روی بینی چسبانده می شود. بعد از جراحی زیبایی بینی از اسپلینت یا گچ بینی برای حفظ شکل جدید بینی و کمک به استخوان ها و غضروف های بینی تا درمدت زمان ترمیم از جایشان تکان نخورند، از این اسپلینت بینی استفاده می‌کنند. در واقع این اسپلینت خارجی بینی یا گچ بینی کمک کرده تا این استخوان‌ها بی حرکت مانده و از محل جدید بینی خارج نشوند و این آتل باعث کاهش ورم نیز در بینی می شود. اما استفاده از اسپلینت خارجی بینی برای حفظ شکل جدید بینی ، محافظت از بینی در برابر آسیب‌دیدگی ، کاهش ورم می باشد. از این اسپلینت پل بینی به مدت یک هفته تا 10 روز استفاده می کنند.

کونکابولوز یا شاخک بینی

در واقع می توان گفت که کونکابولوز بینی یک کیسه هوایی در شاخک میانی بینی می باشد که این شاخک ها ساختارهای استخوانی و قفسه ای شکل دارند و در جهت مخالف سپتوم بینی تیغه ای که بینی را به دو قسمت تقسیم می کند قرار دارد. بیشتر رگهای خونی کوچک که در داخل غشای مخاطی قرار دارند این شاخک ها را پوشش میدهند. در این قسمت پایین ترین شاخک بینی یا شاخک پایینی یک ساختار استخوانی جدا می باشد.اما شاخک میانی و شاخک بالایی بخشی از استخوان عضلانی بزرگ محسوب میشود. بنابراین این شاخک ها سه راه تنفسی برای عبور جریان هوا ایجاد می کنند.در صورتی که این شاخک ها و کونکابولوز بینی باعث بسته شدن بینی بشوند می تواند جلوی تخلیه سینوس ها را بگیرند.

برای انجام جراحی زیبایی بینی که با تغییر استخوان یا غضروف صورت می گیرد و به آن  جراحی رینوپلاستی می گویند. جراحی رینوپلاستی یکی از متداول ترین انواع جراحی پلاستیک در بین جراحی های صورت می باشد.جراحی رینوپلاستی برای ترمیم بینی بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد ، یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند  این جراحی زیبایی بینی برای روی افراد انجام می شود .بنابراین بینی یکی از مهم‌ترین قسمت های صورت محسوب می شود که تاثیر مستقیم در زیبایی و جذابیت افراد دارد. یک بینی خوش‌فرم اثر مثبت خود را بر چهره می‌گذارد.برای انجام جراحی زیبایی بینی می توانید به یکی از با تجربه ترین متخصصین گوش ، حلق ، بینی دکتر سید رضا عابدین گیلانی مراجعه کنید .