معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

برجستگی لاله گوش | درمان لاله گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

امروزه برای اصلاح برجستگی لاله گوش جراحی پلاستیک بهترین روش می باشد

ایجاد شدن گوش برجسته، اغلب جنبه ژنتیکی دارد که می توان گفت بعداز دوره نوازدی با رشد کودک برطرف می شود رشد لاله گوش در 6 تا 7 سالگی  به اندازه کامل خود رسیده است و اعلام می‌کنیم بهترین سن برای جراحی اصلاح و خواباندن برجستگی لاله گوش قبل از ورود به مدرسه است، هر چند برای این عمل هیچ‌وقت دیر نیست و عملا اکثریت مراجعه‌کنندگان برای کم کردن برجستگی لاله گوش را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند.

عمل اصلاح برجستگی لاله گوش با هر سه روش بی‌حسی موضعی‌، نیمه‌بیهوشی یا بیهوشی کامل قابل انجام است. در انتخاب نوع بیهوشی نظر متقاضی عمل گوش درنظر گرفته خواهد شد .

برای جراحی محل برش در پشت لاله گوش است. در این قسمت عصب حرکتی یا رگ مهمی وجود ندارد. ابتدا باریکه نازکی از پوست پشت گوش برداشته می‌شود سپس برای خواباندن غضروف  و یا برجستگی لاله گوش و نزدیک کردن آن به سر و همچنین برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت غضروف گوش را ‌در قسمت‌های لازم تراشیده و با کمک بخیه‌های دائمی چین و شکنج‌های مربوطه را ایجاد می‌کنیم و درنهایت برش پوستی را می‌دوزیم. از آنجا که محل برش، پشت لاله گوش است، بعد از عمل جای برش قابل رویت نیست.

باید متذکر شویم که هدف از عمل اتوپلاستی نزدیک شدن لاله‌های گوش به سر و قرینه بودن آنهاست در صورتی که لاله‌های گوش غیرقرینه هستند، می‌توان هر گوش را به اندازه متفاوتی به سر نزدیک کرد یا حتی فقط یک گوش را عمل کرد که درنهایت هر دو گوش قرینه باشند.

 از آنجا که غضروف لاله گوش خاصیت ارتجاعی دارد بعد از عمل جراحی زیبایی لاله گوش ممکن است  لاله گوش مجددا کمی به حالت اولیه برگردد. برای جلوگیری ازبرجستگی لاله گوش مجدا، جراح هنگام عمل سعی می‌کند لاله گوش را کمی بیشتر از حد لازم بخواباند تا بعد از برگشتی که لاله گوش خواهد داشت، وضعیت لاله گوش نرمال باشد. با وجود این در موارد نادری ممکن است برجستگی لاله گوش به حدی باشد که لازم باشد مجددا روی گوش بیمار عمل ترمیمی انجام شود.

کسانی که به‌طور مادرزادی یک یا هر دو لاله گوش را ندارند یا اندازه لاله گوش آنها کوچک است یا حالت آن غیرطبیعی است نیز می‌توانند از جراحی ترمیم لاله گوش بهره ببرند. در مواردی که قبلا یک لاله گوش فردی به‌دلیل تصادف، نزاع و... از بین رفته است، استفاده از پروتز لاله گوش می‌تواند کمک‌کننده باشد.

برای اطلاع از بیماری برجستگی لاله گوش با دکتر سید رضا عابدین گیلانی تماس بگیرید.

از طریق تماس با مطب دکتر برای دریافت نوبت با منشی ما تماس بگیرید.

شماره های ما در صفحه اول سایت در قسمت ارتباط با ما دریافت کنید.

برچسب ها : برجستگی لاله گوش - درد لاله گوش - غضروف لاله گوش - درمان لاله گوش - هزینه برجستگی لاله گوش

برجستگی لاله گوش | درمان لاله گوش

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری