رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی | درد سوهان کشیدن یا رسپینگ

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی


سوهان کشیدن  بینی یا رسپینگ روشی استاندارد است که با استفاده از ابزاری که تقریبا مشابه با سوهان ناخن است قوز بینی تراشیده می‌شود تا استخوان اضافی برداشته شود. سوهان یا رسپ کشیدن موجب کوتاه‌تر و پایین‌تر آمدن پشت بینی می‌شود. سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ ممکن است در حین جراحی برداشتن قوز بینی یا پس از جراحی و به منظور اصلاح نتایج جراحی انجام شود.


رسپینگ بینی تحت بیهوشی عمومی یا موضعی و در کلینیک یا مرکز جراحی انجام می‌شود و در نتیجه هنگام عمل دردی احساس نمی‌شود اما پس از بین رفتن اثر داورهای بیهوشی می‌توان درد را با مسکن برطرف نمود. کبودی و تورم پس از آن نیز طبیعی بوده و کم کم بر طرف می‌شود.

رسپ به معنای سوهان بوده و از آنجایی که بیشتر جراحی های بینی نیازمند اصلاح استخوان یا پل بینی هستند، تکنیک رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی روشی مفید و موثر در جراحی بینی های استخوانی محسوب می شود. جراح بینی با روش سوهان کشیدن بینی  یا رسپینگ استخوان اضافه یا برآمدگی های آن را تراشیده و به پل بینی شکل دلخواه بیمار را می دهد.

 

سوهان سوزنی برای صاف کردن قوز‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سوهان با عاج درشت برای صاف کردن قوز‌های متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.
و در آخر سوهان نرم برای صاف کردن نهایی به کار می‌رود.

سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ می‌تواند هم به صورت باز و هم به روش بسته توسط جراح انجام شود.
1-روش باز

در این روش یک برش ظریف بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود و پوست بینی از روی بافت بلند می‌شود. در این روش دید جراح بهتر است و می‌تواند تغییرات پیچیده‌تری روی بینی ایجاد کند.

2-روش بسته

این روش بیشتر در جراحی بینی ثانویه کاربرد دارد. این جراحی که در صورت باقی ماندن قوز کم روی بینی پس از جراحی بینی انجام می‌شود، باید حتما 6 ماه بعد از عمل اول انجام شود. به دلیل اینکه بافت زیر جلدی بینی در اثر عمل اولیه حساس و ملتهب شده است جراح برای جلوگیری از آسیب به بافت زیرجلدی از روش بسته استفاده می‌کند.

باید به ازاطلاع شما عزیزان برسانیم که دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی در امر جراحی بینی و رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی تجربه بالایی دارد.

برای دریافت بیشتر در مورد رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی با ما تماس بگیرید .

برای گرفتن نوبت از طریق منشی با مطب دکتر تماس بگیرید. شماره های تماس ما در سایت درج شده است.


 

برچسب ها : سوهان کشیدن یا رسپینگ - هزینه سوهان کشیدن یا رسپینگ - درد سوهان کشیدن یا رسپینگ - رتوش بینی با سوهان کشیدن یا رسپینگ

رسپینگ یا سوهان کشیدن  بینی | درد سوهان کشیدن یا رسپینگ