معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی | درد سوهان کشیدن یا رسپینگ

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی


رسپ به معنی سوهان می باشد و جراحان بیشتر برای اصلاح پل بینی و اصلاح استخوان بینی از سوهان کشیدن بینی استفاده میکنند.
در مورد این روش سوهان کشیدن  بینی یا رسپینگ که روش جدید می باشد و با استفاده از ابزاری که تقریبا مشابه با سوهان ناخن است قوز بینی تراشیده می‌شود تا استخوان اضافی برداشته شود.در حقیقت این کار سوهان یا رسپ کشیدن موجب کوتاه‌تر و پایین‌تر آمدن پشت بینی می‌شود. در حین جراحی برداشتن قوز بینی یا پس از جراحی و به منظور اصلاح نتایج جراحی از سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ استفاده میشود.


این نوع درمان سوهان کشیدن بینی برای مدت زمان بسیار طولانی است که در جراحی بینی مورد استفاده قرار میگیرد اما اخیرا برای آسان و موثرتر کردن این روش، ابزارهای جدیدی تولید شده‌اند که نتایج این کار را بهبود می دهند. امروزه سوهان‌های پیشرفته که با تکنولوژی روز ساخته شده‌اند، پیشرفت بزرگی در زمینه جراحی بینی ایجاد کرده‌اند. جنس سوهان بینی معمولا از فولاد ضدزنگ است که دارای دندانه‌های ظریفی است. اندازه و شکل دندانه‌ها در سوهان‌های مختلف متفاوت است.
البته این روش رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی باید توسط یک متخصص گوش حلق وبینی ماهر و با تجربه باید صورت بگیرید.


برای انجام عمل رسپینگ بینی  فرد باید تحت بیهوشی عمومی یا موضعی و در کلینیک یا مرکز جراحی صورت بگیرد و در نتیجه هنگام عمل دردی احساس نمی‌شود اما پس از بین رفتن اثر داورهای بیهوشی می‌توان درد را با مسکن برطرف نمود. کبودی و تورم پس از آن نیز طبیعی بوده و کم کم بر طرف می‌شود.

در واقع این کلمه رسپ به معنای سوهان بوده می باشد و از آنجایی که بیشتر جراحی های بینی نیازمند اصلاح استخوان یا پل بینی هستند، امروزه تکنیک رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی روشی مفید و موثر در جراحی بینی های استخوانی محسوب می شود. جراح بینی با روش سوهان کشیدن بینی  یا رسپینگ استخوان اضافه یا برآمدگی های آن را تراشیده و به پل بینی شکل دلخواه بیمار را می دهد.

سوهان سوزنی برای صاف کردن قوز‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سوهان با عاج درشت برای صاف کردن قوز‌های متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.
و در آخر سوهان نرم برای صاف کردن نهایی به کار می‌رود.

سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ می‌تواند هم به صورت باز و هم به روش بسته توسط جراح انجام شود.


1-روش باز

در این روش یک برش ظریف بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود و پوست بینی از روی بافت بلند می‌شود. در این روش دید جراح بهتر است و می‌تواند تغییرات پیچیده‌تری روی بینی ایجاد کند.

2-روش بسته

این روش بیشتر در جراحی بینی ثانویه کاربرد دارد. این جراحی که در صورت باقی ماندن قوز کم روی بینی پس از جراحی بینی انجام می‌شود، باید حتما 6 ماه بعد از عمل اول انجام شود. به دلیل اینکه بافت زیر جلدی بینی در اثر عمل اولیه حساس و ملتهب شده است جراح برای جلوگیری از آسیب به بافت زیرجلدی از روش بسته استفاده می‌کند.


کاربردهای سوهان کشیدن بینی

-در جراحی‌هایی که قوز بینی بیمار بسیار بزرگ است، از روش برش استخوان برای برداشتن قوز بینی استفاده می‌شود. اما برای فرم دهی به استخوان بینی و ایجاد ظرافت نهایی در نتایج عمل، پس از مرحله‌ی اول، از سوهان کشیدن بینی استفاده می‌شود.

-در مواردی که قوز بینی بیمار بسیار خفیف است و نیاز به اصلاح کمی دارد، از ابتدا برای برداشتن قوز بینی از سوهان بینی استفاده می‌شود.

-در جراحی بینی ترمیمی که حداقل شش ماه پس از جراحی اولیه انجام می‌شود، برای اصلاح نتایج جراحی اولیه بینی و تغییرات ظریف در شکل بینی از سوهان بینی استفاده می‌شود.

 

باید به ازاطلاع شما عزیزان برسانیم که دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی در امر جراحی بینی و رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی تجربه بالایی دارد.

برای دریافت بیشتر در مورد رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی با ما تماس بگیرید .

برای گرفتن نوبت از طریق منشی با مطب دکتر تماس بگیرید. شماره های تماس ما در سایت درج شده است.


 

برچسب ها : سوهان کشیدن یا رسپینگ - هزینه سوهان کشیدن یا رسپینگ - درد سوهان کشیدن یا رسپینگ - رتوش بینی با سوهان کشیدن یا رسپینگ

رسپینگ یا سوهان کشیدن  بینی | درد سوهان کشیدن یا رسپینگ

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری