معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

نوروم آکوستی |روش درمان نوروم آکوستیک

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

نوروم آکوستیک رشد توده غیر سرطانی بر روی عصب هشتم است. به عصب هشتم عصب دهلیزی حلزونی نیز گفته می شود. این عصب گوش داخلی را به مغز متصل کرده و از دو قسمت تشکیل می شود. یک قسمت عصب هشتم صدا را منتقل می کند و قسمت دیگر اطلاعات مربوط به تعادل را از گوش داخلی به مغز می فرستد.

نوروم آکوستیک که به آن شوانوم وستیبولار نیز گفته می شود به مرور زمان و طی سالیان رشد می کند. نوروم آکوستیک به مغز حمله نمی کند اما با رشد خود آن را تحت فشار قرار می دهد. تومور های بزرگتر به اعصای جمجمه نزدیک که حالت چهره و احساس را کنترل می کنند فشار می آورند. همچنین اگر این تومورها به حدی بزگ شوند که بتوانند به ساقه مغز یا مخچه فشار بیاورند می توانند کشنده باشند


علائم ابتلا به نوروم آکوستیک :

-احساس حرکات غیرعادی (سرگیجه)

-از دست دادن قدرت شنوایی در گوش آسیب دیده که شنیدن مکالمات را دشوار می‌کند.

-وزوز کردن گوش آسیب دیده

درمان نوروم آکوستیک

درمان نوروم آکوستیک از 3 دوره اصلی تشکیل شده است:

- نظارت
- عمل جراحی
-پرتو درمانی

دوره درمان نظارت، انتظار هوشیارانه نیز نام دارد. از آنجایی که نوروم آکوستیک ها سرطانی نبوده و رشد آهسته ای دارند، درمان سریعی نیاز ندارند. پزشکان اغلب با انجام ام آر آی (MRI) های منظم نوروم آکوستیک را تحت نظر دارند و در صورتی که تومور زیاد رشد کند یا عوارض شدیدی نشان بدهد درمان های دیگر را تجویز می کنند.

عمل جراحی نوروم آکوستیک برداشتن کامل یا بخشی از تومور است.

گاهی اوقات نیز پرتو درمانی برای درمان نوروم آکوستیک تجویز می شود. تکنیک های ویژه و پیشرفته پزشکی می توانند مقدار بالایی از پرتو را به تومور برسانند و آن را درمان کنند در حالی که هیچ گونه آسیبی به بافت اطراف آن نرسد.


عدم درمان نوروم آکوستیک می تواند گاهی اوقات به تجمع مایعات در داخل مغز منجر شود. این بیماری کشنده هیدروسفالی نام دارد.

این عمل جراحی می تواند عوارض و خطرات زیادی داشته باشد. عوارض عمل نوروم آکوستیک عبارتند از:

-از دست دادن کامل شنوایی

-ضعیف شدن عضلات صورت

-زنگ زدن گوش

-نشت مایع مغزی نخاعی از محل برش

-ایجاد مشکلاتی مانند عدم تعادل

-سردرد مداوم

 

دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی فارغ تحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران درجراحی تومور نوروم آکوستیک گوش سابقه درخشان دارد .

شما می توانید برای مشاوره و درمان بیماری با مطب دکتر گیلانی تماس بگیرید.

برای تماس با شماره دکتر گیلانی به صفحه اول سایت مراجعه کنید.

برچسب ها : نشانه نوروم آکوستیک روش درمان نوروم آکوستیک تومور نوروم آکوستیک - هزینه جراحی تومور نوروم آکوستیک - بررسی علل ابتلا به نوروم آکوستیک - بیماری نوروم آکوستیک

نوروم آکوستی |روش درمان نوروم آکوستیک

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری