معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

هماتوم لاله گوش | گوش گل کلمی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

هماتوم لاله ی گوش بیشتر برای کشتی گیران، بازیکنان راگبی و رزمی کاران اتفاق می افتد. البته محدود به این افراد نیست و امکان دارد گوش هرکسی که در معرض ضربات شدید است، دچار هماتوم شود.

دلایل هماتوم لاله گوش

گوش بیرونی از غضروف قابل ارتجاعی ساخته شده که این غضروف، تعیین کننده ی شکل و فرم گوش بیرونی می باشد، اما کاملا سفت نیست و به آن اجازه ی حرکت و انعطاف را می دهد.  از آنجایی که غضروف گوش به خودی خود نمی تواند خون و مواد مغذی مورد نیازش را تامین کند، پوستی که به این غضروف چسبیده، این کار را برایش انجام می دهد.

دو دلیل اصلی را می توان برای هماتوم لاله گوش یا گوش گل کلمی نام برد: اولی، ضربه ی شدید به گوش که باعث خونریزی در میان غضروف و پوست  می شود. در اثر این خونریزی، یک هماتوم لاله گوش یا خون مردگی در این بین ایجاد می گردد.

دومین دلیل جراحت اصطکاکی مکرر به گوش است. مثلا وقتی که گوش یک کشتی گیر بطور مکرر توسط حریفان فشرده و مورد اصطکاک قرار می گیرد، غضروف و پوست گوش وی به دلیل خونریزی از هم جدا می شود. نتیجه ی این دلیل هم مانند دلیل اول است.

اگر این خون مردگی از گوش بیرونی تخلیه نشود، تبدیل به یک بافت سفت و فیبروز بین غضروف و پوست و منجر به مرگ غضروف زیرین می شود. در نهایت این اتفاقات، گوش به شکل گل کلمی گوش  درمی آید.

درمان گوش گل کلمی یا هماتوم لاله گوش

زمانی که گوش بیرونی آسیب دید، باید مقداری یخ را با فشار ملایم روی آن بگذارید. چنانچه هماتوم  لاله گوش ایجاد شد، پزشک متخصص باید خون مردگی را تخلیه کند تا گوش برای همیشه بدشکل نشود.

پزشک برای تخلیه ی خون مردگی ممکن است از یکی از روش های زیر استفاده کند:

تخلیه از طریق سرنگ: پزشک با یک سرنگ خون جمع شده را بیرون می کشد. این روش سریع و آسان است و درد کمی دارد اما خطر برگشت هماتوم لاله گوش را می توان به عنوان نقص این روش نام بر

تخلیه از طریق شکاف: ابتدا یک ماده ی بی حس کننده به اطراف گوش تزریق می شود و سپس به کمک چاقوی جراحی، یک شکاف در طول هماتوم لاله گوش ایجاد می شود. خون و مایعات جمع شده از این شکاف تخلیه می شوند. این روش هم راحت و سریع است اما نسبت به روش قبلی درد بیشتری دارد. شانس برگشت هماتوم لاله گوش در این روش کمتر است.

هنگامی که هماتوم لاله گوش پاکسازی شد، یک پانسمان فشاری در محل اعمال می شود تا پوست دوباره به غضروف بچسبد. این پانسمان فشاری باید در فواصل سه الی پنج روزه عوض شود. برای پیشگیری از عفونت، بیمار باید در طول دوره ی درمان آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را مصرف نماید.

اگر کار از مرحله ی خون مردگی گذشته و گوش کاملا به شکل گل کلمی درآمده، تا با جراحی زیبایی گوش ، آن را به شکل اولیه برگرداند. جراح، غضروف های اضافی تشکیل شده را حذف و پوست را روی غضروف اصلی قرار می دهد.

ممکن است گوش تا یک هفته برای کنترل ورم و خونریزی بانداژ شود. وقتی که پس از هفت روز بخیه ها کشیده شوند، ورم و کبودی هم ظرف 10 الی 14 روز از بین خواهد رفت.


شما می توانید به دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

برای مشاوره و درمان هماتوم لاله گوش با شماره های مطب تماس بگیرید.

در صورت مواجعه با این بیماری هماتوم لاله گوش  حتما با دکتر متخصص تماس بگیرید از انجام خود سرانه درمان خودداری کنید.

 

 

برچسب ها : روش درمان هماتوم لاله گوش - جراحی گوش - جراجی لاله گوش - جراحی زیبایی گوش

هماتوم  لاله گوش | گوش گل کلمی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری