معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی پلاستیک لاله گوش | عمل ترمیم لاله گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

 جراحی پلاستیک لالۀ گوش فقط محدود به نزدیک کردن لاله گوش به سر نیست. در مواردی این عمل برای اصلاح وضعیت نرمۀ گوش انجام میشود. گاهی اوقات اندازه نرمه گوش بزرگ است و فرد مایل است که اندازه نرمه گوشش را کوچک کند و یا گاهی اوقات حالت چسبیدن نرمه گوش  به صورت یا به بقیۀ قسمتهای لاله گوش غیرطبیعی است.

 در برخی موارد نیز سوراخ نرمه گوش که برای آویزان کردن گوشواره است پاره میشود. در بیشتر موارد علت پارگی سوراخ گوشواره این  است که فرد ،غافل از آنکه گوشواره اش به لباسش گیر کرده است به طور ناگهانی سرش را چرخانده است. کشیدن گوشوارۀ مادر توسط کودک نوپا نیز علت شایع دیگری برای پاره شدن سوراخ گوشواره است. در چنین حالاتی بهتر است که فرد بلافاصله بعد از پاره شدن سوراخ نرمه گوش برای ترمیم آن به پزشک مراجعه کند.


بازسازی گوش که به ترمیم لاله گوش شناخته شده است یکی از جنبه های مهم این روش بشمار می آید. استفاده از گوشواره های سنگین در یک دوره از زمان می تواند باعث پاره شدن لاله گوش شود که بسیار دردناک است و اگر به درستی درمان نشود می تواند منجر به عفونت گوش و حتی از دست دادن شنوایی شود. سوراخ کردن لاله گوش می تواند آن را در معرض پارگی ، کشش و یا زخم شدن قرار دهد که بسیار دردناک خواهد بود. استفاده از گوشواره های بلند سبب گیر کردن آنها به جایی یا کشیدن آنها توسط یک کودک می شود. هردلیلی اعم از عفونت و . . . که باعث آسیب دیدن لاله گوش می شود نیاز به جراحی پلاستیک لاله گوش جهت ترمیم لاله گوش است.

  اما در مواردی شاهد هستیم که فرد مدتها بعد برای ترمیم پارگی سوراخ گوشواره مراجعه میکند. خوشبختانه ترمیم این پارگی قدیمی در مطب و با بی حسی موضعی براحتی قابل انجام است ، التیام آن سریع است و جای عمل بر روی نرمه گوش باقی نمیماند. حدودا 2 ماه بعد از عمل  ترمیم لاله گوش  گذشت و لاله گوش بهبود یافت ، میتوان مجددا آنرا سوراخ کرده و گوشوارۀ سبکی به آن آویزان کرد.

 کسانیکه بطور مادرزادی یک یا هر دو لالۀ گوش را ندارند و یا اندازۀ لاله گوش آنها کوچک است و یا حالت آن غیرطبیعی است نیز میتوانند از جراحی ترمیم لالۀ گوش بهره ببرند. در مواردی که قبلا یک لاله گوش فردی بدلیل تصادف ، نزاع و ... از بین رفته است ،استفاده از پروتز لاله گوش میتواند کمک کننده باشد. در چنین مواردی ، پروتزیست از لالۀ گوش سالم قالب تهیه کرده و برای سمت معیوب ، لالۀ گوشی به هماه اندازه و همان رنگ درست میکند. این پروتزلاله گوش متحرک و قابل گذاشتن و برداشتن است.

در صورت بروز پارگی و غیر طبیعی بودن نرمه گوش برای انجام جراحی پلاستیک لاله گوش با دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی تماس بگیرید.

برای بهره مندی از امکانات دکتر گیلانی در مورد جراحی پلاستیک لاله گوش به شماره های مدرج در سایت مراجعه کنید. 

برای معاینه حضوری می توانید آدرس مطب دکتر گیلانی را درسایت پیدا کنید.


 

برچسب ها : جراحی پلاستیک لاله گوش - عمل ترمیم لاله گوش - بازسازی لاله گوش - ترمیم لاله گوش

جراحی پلاستیک لاله گوش | عمل ترمیم لاله گوش

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری