معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اصلاح بدشکلی هشت بینی | جراحی بدشکلی هشت بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

برداشتن بیش از حد قوز بینی بدون بازسازی مجدد آن ، موجب بهم خوردن اتصالات غضروفهای کناری بینی از استخوان و پایین افتادن شان می شود .

این فروافتادگی باعث فاصله افتادن و اختلاف ارتفاع بین قسمت استخوانی پل بینی در بالا و قسمت غضروفی آن در پایین می شود.

این موضوع باعث می شود که بینی دو تکه ای شود و شکل بینی هشت بنظر برسد و علاوه بر ظاهر غیرجذاب ، مشکلات تنفسی زیادی برای بیمار ایجاد کند.

دریچه داخلی بینی بطور مشخص باریک ترین قسمت راه هوایی بینی است و در معرض بالاترین جریان هوا در حین عبور هوا از بینی قرار دارد.

دریچه داخلی بینی ، ناحیه قرار گرفته میان سپتوم( غضروف وسطی) بینی و قسمت بالایی غضروف های کناری فوقانی بینی است.

انسداد دریچه داخلی بینی می تواند ناشی از انحراف سپتوم ، پایین افتادن غضروف های کناری فوقانی و یا ترکیبی از این دو باشد.

در شرایط طبیعی غضروف های کناری فوقانی در پل بینی به سپتوم متصل هستند و موجب حمایت از دیواره های کناری بینی می شوند.

علل شایع باریک شدن وفرورفتگی این قسمت شامل غضروف های ضعیف بینی ، آسیب به بینی وناشی از عمل جراحی قبلی بینی بخصوص در مواردی که قوز زیادی از بینی بدون بازسازی این ناحیه برداشته می شود ، می باشند.

در موارد شدید، این پایین افتادگی غضروف های کناری را با دیدن یک شکل شبیه حرف V انگلیسی برعکس یا هشت مانند فارسی در پل بینی فرد می توان تشخیص داد که در بیشتر موارد ، شاهکار و یادگاری از عمل های جراحی بینی سرسره ای و عروسکی و امثال آنهاست


جلوگیری از این بدشکلی هشت بینی، بسیار بهتر و ساده تر از اصلاح و درمان آن است. جراح باید حین عمل جراحی، اتصالات غضروفی به استخوان بینی را تا حد ممکن حفظ کند تا در نتیجه از فروافتادگی این ناحیه جلوگیری شود.

ویا اگر احتمال ایجاد آنرا در آینده می دهد مانند مواردیکه قوز بلندی از بینی برداشته شده است  در همان مرحله اول بازسازی لازم را انجام دهد

در جراحی اصلاح بدشکلی هشت  بینی مانند از گرافت های غضروفی برای پهن کردن این ناحیه و بازسازی زاویه طبیعی موجود میان سپتوم و غضروف های جانبی استفاده می شود .

 با راندن غضروف های کناری فوقانی فروافتاده به سمت بیرون آنها را در موقعیت مناسب تری قرار می دهند و به بهتر کردن رها هوایی بینی کمک می کنند. 

از طرفی با پرکردن فاصله ایجاد شده بین استخوان و غضروف پل بینی، در واقع این جراحی بدشکلی هشت بینی از بین می برند .کاربرد دیگر آنها در بینی های با انحراف تیغه میانی بینی است. 

برچسب ها : اصلاح بدشکلی هشت بینی - جراحی بدشکلی هشت بینی - ترمیم بینی هشت

اصلاح بدشکلی هشت بینی | جراحی بدشکلی هشت بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری