معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

آبسه پری تونسیلار | علائم آبسه پری تونسیلار

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

آبسه یک توده‌ی درون بافتی است که از زخم پرشده بوجود می‌آید. این حالت به دلیل عفونت باکتریایی ایجاد می‌شود.

آبسه‌ی پری تونسیلار در بافت نزدیک لوزه‌ها تولید می‌شود. این وضعیت به دلیل وخیم بودن لوزه‌ها یا ترک درمان بروز می‌کند. موارد گفته شده  باعث بروز درد در یک طرف از گلو می‌شود. همچنین تب، تورم غدد لنفی و مشکل بلع را بوجود می‌آورد.

فردی که به آبسه‌ی پری تونسیلار مبتلا است بایستی تحت مداوای سریع پزشکی قرار گیرد. در شرایط بسیار وخیم ممکن است در تنفس فرد اختلال ایجاد کند.

ممکن است نیاز باشد که آبسه توسط پزشک تخلیه شود. در عفونت‌های شدید ممکن است درمان با آنتی‌بیوتیک نیاز باشد.

علائم آبسه پری تونسیلار

-گلودرد با درد تشدید شونده در یک سمت

-تب و لرز

-تورم و درد غدد لنفاوی

-دشواری در بلع و یا صحبت کردن

-اسپاسم های عضلانی در فک و گردن

-درد در گوش

درمان آبسه پری تونسیلار

-بعد از بی حسی پوست اطراف آبسه، پزشک چرک را خارج می کند ( یا با سوزن و یا با ایجاد یک برش کوچک). درد و علائم معمولا با تخلیه چرک شروع به برطرف شدن می کند. پزشک ممکن است برای بیمار مسکن و آنتی بیوتیک درخواست کند. اگر مشکلات عود کننده مرتبط با آبسه های پری تونسیلار وجود دارد، پزشک ممکن است جراحی برداشت لوزه ها را توصیه کند.

برچسب ها : آبسه پری تونسیلار - علائم آبسه پری تونسیلار - درمان آبسه پری تونسیلار

آبسه پری تونسیلار | علائم آبسه پری تونسیلار

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری