معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

سوراخ کردن گوش | توصیه های در مورد سوراخ کردن گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

اگرچه این کار بسیار ساده به نظر می رسد اما نوعی عمل جراحی محسوب شد و بهتر است توسط پزشک انجام شود.


با اینکه سوراخ کردن گوش و آویزان کردن گوشواره برای دختر خانم ها جالب و مهیج است ولی در برخی موارد سوراخ کردن گوش ریسک پذیر است .در پی این فرایند باید نکاتی همواره مورد توجه باشد که در ادامه برخی از انها را آورده ایم:
1– گوش و محل سوراخ کردن باید قبل و بعد از این اقدام با دقت و به طور کامل تمیز و استریل شود.
2– در گذشته برای سوراخ کردن گوش از سوزن های چوبی استفاده می شد. اما امروزه بهتر است از سوزن های استریل و بدون درد استفاده شود.
3– سوراخ کردن گوش باید از ناحیه نرمه (قسمت پایینی گوش) انجام شود. چرا که این قسمت خونریزی کمی دارد و درد ناشی از آن به سرعت از بین می رود.
4–  ناحیه نرمه گوش بهترین مکان برای استفاده از گوشواره های آویز می باشد.
5– در انتخاب مکان جهت سوراخ کردن گوش خود نهایت دقت را داشته باشد چرا که انجام دادن این عمل در مکان ها و محیط های آلوده موجب بروز بیماری های خطرناکی نظیر هپاتیت، ایدز و گزاز می شود.
6– برای سوراخ کردن گوش کودکان حتما به پزشک مراجعه کنید.
7– از آویختن گوشواره تا قبل از التیام زخم های ناشی از سوراخ کردن، خودداری کنید.
8– در صورتی که دارای پوست حساس می باشید، گوشواره خود را از جنس طلا و یا نقره تهیه کرده و از لمس گوش های خود با دستان آلوده خودداری فرمایید.
9– بعد از استفاده از گوشواره روزی چندین مرتبه گوشواره را بچرخانید تا مانع از چسبیدن آن به گوش و زخمی شدن گوش هایتان شوید.
10– حداقل برای مدت 4 تا 6 هفته بعد از سوراخ کردن گوش از گوشواره استفاده کنید .
این کار مانع از جوش خوردن و مسدود شدن سوراخ گوش می شود.
11- در دوره ترمیم گوش به هیچ عنوان از اسپری مو و یا افشانه استفاده نکنید.
12 – در صورت هر گونه قرمزی، تورم و عفونت گوش به پزشک مراجعه کنید.


مراقبت پس سوراخ کردن گوش

1-گوشواره ها را به مدت 6 ماه نگهدارید. پس از گذشت 6 هفته میتوانید گوشواره را از گوش در آورید ولی بلافاصله یک جفت گوشواره دیگر یا همان گوشواره ها (پس از استریل کردن) را جا بزنید.

2-باید همه روزه سوراخ گوش را بشورید. گوشی که تازه سوراخ شده  است را همه روزه با محلول آب گرم و نمک (نمک دریایی )بشویید. شستشوی گوش باعث تمیز ماندن گوش و مانع از عفونت آن می شود. از الکل برای ضد عفونی کردن گوش استفاده نکنید.

3-باید گوشواره را زمانیکه گوش ها را میشورید بچرخانید. گوشواره را از سمت جلو بگیرید و بچرخانید. اینکار باعث گشاد شدن حفره گوش شده و مانع از چسبیدن گوشت گوش به گوشواره می شود.

4-ما میتوانید گوشواره ها را از گوش در بیاورید و یک جفت جدید رابه گوش آویزان کنید. این کار را پس از شش هفته انجام دهید. بلافاصله و پس از شستشو و ضدعفونی کردن گوش گوشواره را به گوش آویزان کنید.

بهتر است گوشواره از جنس طلا، نقره یا تیتانیوم باشد و ایجاد عفونت نکند.

 

برچسب ها : سوراخ کردن گوش - قیمت سوراخ کردن گوش - توصیه های در مورد سوراخ کردن گوش

سوراخ کردن گوش | توصیه های در مورد سوراخ کردن گوش

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری