معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی بینی همراه با گرافت | عوارض جراحی بینی همراه با گراف

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

بعضی از مواقع در جراحی بینی برای رسیدن به نتایج بهتر نیاز به گرافت (پیوند) اضافه داریم. این گرافت را به بینی اضافه کرده تا غضروف بتواند از ساختار داخلی بینی حمایت کند و  هم می تواند پوست باشد و برای بهبود پوست بینی و بد شکلی هایی که در یک حادثه ایجاد شده است استفاده شود.

در بیشتر مواقع برای جراحی بینی گرافت را از قسمت های مختلف بدن برداشته شود و  این گرافت در حین جراحی بینی برداشته می شود، گاهی نیز قبل از جراحی بینی برداشته شود. غضروف و استخوان مورد نیاز برای گرافت اغلب از گوش، دنده ها و جمجمه  خود فرد بیمار گرفته می شود در حالی که پوست مورد نیاز برای گرافت از پیشانی، ران یا گردن برداشته می شود. گرافتی که از پیشانی برداشته می شود بهترین گرافت برای پوست بینی است چون رنگ و بافت آن بیشتر با پوست بینی هماهنگ است. نحوه ی گرافت در جراحی بینی نحوه ی گرافت در جراحی بینی شما به شرایط فردی و نیازهای شما بستگی دارد.

در بعضی از مواقع جراحی بینی که همراه با گرافت انجام می شود تحت بیهوشی عمومی است زیرا این نوع جراحی ها بسیار پیچیده و طولانی است. برای جراحی بینی معمولا بین 1-3 ساعت زمان لازم است اما اگر جراحی درخواستی شما پیچیده باشد ممکن است بیشتر هم طول بکشد.برای انجام جراحی بینی همراه با گرافت ، گرافت مورد نیاز از قسمتی از بدن شما برداشته می شود که جای زخم یا اسکار آن کاملا نامحسوس باشد و به راحتی پوشیده شوددر این نوع جراحی بینی با روش باز انجام می شود یعنی یک برش کوچک در خارج بینی (در قسمت کلوملا) ایجاد می شود. بنابراین جراح شما می تواند پوست بینی را بالا بکشد و دسترسی بهتری به استخوان، غضروف و بافت های زیرین پیدا کند.

کاربرد های گرافت غضروف در جراحی بینی گرافت غضروف

-باریک کردن یا برجسته کردن نوک بینی

-کاهش انحنای زیاد در بینی کانتور کردن 

-افزایش پشتیبانی ساختاری بینی بزرگ کردن سوراخ های بینی و …

مراقب های بعد از جراحی بینی با گرافت

 اگربینی شما گرافت غضروف داشته باشید، باید از اسپلینت داخلی هم استفاده کنید تا از گرافت جدید پشتیبانی شود. باید یک اسپلینت خارجی هم برای محدود کردن تورم بینی مورد استفاده شود. در روز های اول احساس تورم و تنگی در اطراف چشم کاملا طبیعی است البته این تورم بعد از چند روز فروکش می کند. مدت زمان کلی اسپلینت داخلی 5-7 روز و اسپلینت خارجی 7-10 روز باقی می ماند و سپس برداشته می شود.

در مواردی که گرافت پوست هم انجام شده است، سرعت بهبود به کارهای دیگری که انجام داده اید و وسعت گرافت بستگی خواهد داشت.در صورتی که نیاز به بخیه باشد مدت زمان بهبود بیشتر خواهد شد. شما برای این جراحی حداقل باید 1-2 هفته مرخصی بگیرید. البته این مورد به شرایط فردی، چگونگی واکنش بدن شما به جراحی و مقدار کاری که انجام داده اید نیز بستگی دارد. بعداز جراحی ، شما حداقل تا 6 هفته بعد از عمل نباید ورزش سنگین و تماسی انجام دهید.

عوارض جراحی بینی با گرافت

البته این عوارض خیلی نادر است:

1- تورم : 
بعد از عمل جراحی بینی و استفاده از گرافت نباید از متورم شدن اطراف بینی تان متعجب شوید . همراه با متورم شدن کبودی ، خونریزی ، و عفونت نیز همراه است .
ورم بینی پس از مدتی بهبود میابد و اینکه ظاهر آن طی چند ماه به تدریج تغییر میکند از این رو شما 10 تا 12 ماه اول نباید به ظاهر بینی تان خیلی حساس شوید .

2- اسکار :
در بعضی از عمل های جراحی یک برش داده شده اسکار ایجاد میشود . اسکار به جای زخم گفته میشود . در برخی موارد پیش میاید که رنگ اسکار با رنگ پوست کمی متفاوت باشد . برای از بین رفتن این موارد حدودا 6 تا 9 ماه زمان لازم است پس نگران نباشید . 

3- بی حسی در نوک بینی

4-عدم تقارن بینی : 
بعد از جراحی عدم تقارن در بینی یکی از شایع ترین عوارض جراحی بینی همراه با گراف است که بیشتر در عمل بینی هایی رخ میدهد که دارای انحراف هستند از این رو بیماران به عمل دوم بینی روی می آورند . 

5- تاخیر در روند بهبودی :
در بیشتر موارد 
روند بهبودی بیماران کمی کند است و همین امر بیمار را دچارنگرانی میکند . این مورد در افرادی که سیگار میکشند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن بیشتر دیده شده . 

6- واکنش های آلرژیک

7- تنفس غیر عادی : 
در اکثر مواقع بیمار پس از عمل جراحی ممکن است تنفس عادی نداشته باشد در این مواقع باید از اسپری های بینی استفاده کند . 

8-مشکلات سپتوم بینی 

9- نکروز اسکار : 
نکروز اسکار به معنای ضخیم شدن ، قرمزی و سفت شدن پوست است . قسمتی از پوست که برش میخورد ممکن است این اتفاق برایش بیفتد . اگر بافت اسکار در حال رشد بود اصلا نگرانی به خودتان راه ندهید چرا که با تزریق استروئید میتوان آنها را درمان کرد . 

10- عدم موفقیت در گرافت پوست 

11- نارضایتی از نتیجه ی عمل 

مواردی که در بالا گفته شده  از عوارض جراحی بینی همراه با گرافت است .

 

جراحی بینی،جراحی بینی همراه با گراف،عمل بینی، پیوند غضروف،عمل جراحی بینی با گراف،عمل بینی کامپیوتری توسط دکتر گیلانی متخصص گوش حلق بینی در تهرانپارس

برای تماس با شماره های دکتر گیلانی متخصص گوش حلق بینی به پایین صفحه مراجعه کنید.

 

برچسب ها : جراحی بینی همراه با گراف - عوارض جراحی بینی همراه با گراف - عمل جراحی بینی همراه با گراف - جراحی بینی با گرافت چیست؟ - گرافت گذاری در جراحی بینی

جراحی بینی همراه با گرافت | عوارض جراحی بینی همراه با گراف

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری