معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ماساژ بینی بعداز عمل جراحی |نحوه صحیح ماساژ بینی بعداز عمل جراحی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

از راه ها  کاهش ورم بینی ماساژ بینی بعداز عمل جراحی است که تا حد زیادی باعث  رفع ورم بینی میشود .خصوصاً در بینی های گوشتی بسیار تاثیر گذار است در افرادی که بینی های پهن دارند با ماساژ فرم بینی متعادل می شود.

ماساژ به دو صورت قابل انجام است :

1- ماساژ دادن به منظور فرم دادن به بخش های برجسته بینی می باشد در واقع در این نوع ماساژ بر روی مناطق برجسته فشار بیشتری به سمت داخل وارد می کنیم . این نوع ماساژ حتماً توسط پزشک صورت بگیرد. در ابتدابه صورت موازی به سمت بالا تا زیر ابروها ماساژ دهید. فشار ماساژ هنگام عبور انگشتان از کنار نوک و غضروف های بینی آرام تر بوده و هنگام عبور از کنار استخوان های بینی محکم تر میباشد. این ماساژ بمدت دو تا سه دقیقه ادامه می یابد.

2.دومین نوع ماساژ بینی بعد از عمل بینی  که 1 یا 2 روز درمیان و هنگام تعویض چسب ها توسط خود بیمار به انجام می شود، برای  کاهش تورم بینی، نشستن پوست بر روی ساختار زیرین خود، و تسریع و کمک به شکل گرفتن پوست می باشد.

روش ماساژ دادن بعد از جراحی بینی

قدم اول: درابتدا ماساژ انگشت شصت در یک طرف نوک بینی و انگشت نشانه در طرف دیگر نوک بینی باید قرار بگیرد . و بصورت موازی به سمت بالا تا زیر ابروها ماساژ دهید. فشار ماساژ هنگام عبور انگشتان از کنار نوک و غضروف های بینی آرام تر بوده و هنگام عبور از کنار استخوان های بینی محکم تر میباشد. این ماساژ بمدت دو تا سه دقیقه ادامه می یابد.
قدم دوم : در این مرحله محل اتصال بینی به گونه یا همان کناره های بینی ماساژ داده می شود به مدت چند دقیقه انجام می شود.
قدم سوم : در آخر ماساژ از بالای نوک بینی شروع می شود و به سمت بالا با فشار ملایم تا بین ابروها ادامه پیدا می کند و به مدت چند دقیقه زمان می برد.


به هیچ عنوان بینی را در هنگام ماساژ دادن به سمت چپ و راست حرکت ندهید . بینی را با کمک انگشتتان به سمت گونه ها ماساژ دهید این تمرین ماساژ بینی بعد از حدود دو ماه زیر نظر جراح بینی قطع می شود  این گونه تمرینات حتما باید زیر نظر جراح باشد تا با اصولی صحیح انجام گیرد.

مدت زمان انجام ماساژ بینی بعداز عمل جراحی 

مدت زمان مناسب جهت ماساژ بینی بعد از استحمام و قبل از چسب زدن بینی می باشد. در مواقعی که از چسب بینی نیز استفاده کرده اید می توانید ماساژ بینی را انجام دهید.


مزیت های ماساژ بینی بعد از عمل بینی

در صورتی که ماساژ بینی بعد از عمل به درستی و در زمان مناسبی انجام شود و طبق آموزشی که جراح به شما می دهدصورت بگیرد .اکثر اوقات مشکلات خفیفی که در بینی وجود دارداصلاح می شود.  بسیاری از بیماران دارای کجی بینی  خفیفی بوده اند و با گوش کردن به توصیه های جراح و ماساژ بینی مشکلات آن ها حل شده است.

انجام دادن ماشاژ بینی بعد از عمل  می تواند برآمدگی های روی بینی و یا کجی استخوان بینی را از بین ببرد و در بعضی از مواقع باعث بهبود تورم بینی شود .

معایب ماساژ بینی بعد از عمل جراحی

هنگامی که ماساژ بینی  بعداز عمل جراحی به درستی انجام نشود ممکن است در شکل بینی تغییراتی ایجاد کند.  اگر بینی شما به ماساژ احتیاج داشته باشد و شما آن را ماساژ ندهید امکان دارد در فرم بینی شما تغییراتی ایجاد شود. پس باید کامل  ودقیق  به توصیه های جراح برای ماساژ بینی بعد از عمل جراحی گوش کرده تا مشکلاتی  برای بینی شمابه وجود نیاید.

برچسب ها : ماساژ بینی بعداز عمل جراحی - نحوه صحیح ماساژ بینی بعداز عمل جراحی - انواع ماساژ بینی بعداز عمل جراحی - مدت زمان ماشاژ بینی

ماساژ بینی بعداز عمل جراحی |نحوه صحیح ماساژ بینی بعداز عمل جراحی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری