معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی | از بین بردن اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

کسانی که قصد انجام جراحی بینی دارند، نگران جای زخم واسکار بعد از عمل بینی هستند..

اسکار یا جای زخم بعد از جراحی بینی  در کدام قسمت بینی ایجاد می شود؟

در جراحی باز فقط یک قسمت از بینی شکاف می خورد. کلوملا بخش انتهایی سپتوم بینی است و در طول جراحی باز شکاف داده می شود. این شکاف معمولا به شکل یک مثلث باز است و از آنجایی که بافت زخم در پایین بینی و بین دو سوراخ تشکیل می شود، دیگران آن را به سختی و با دقت زیاد می توانند ببینند. این زخم ها تنها زمانی قابل رویت خواهند بود که طرف مقابل کوتاه تر از شما باشد یا سرتان را به عقب برگردانید. در میان فعالیت های روزانه احتمال کمی وجود دارد که کسی بتواند جای بخیه و زخم جراحی بینی شما را ببیند.

چه عواملی اسکار یا جای بخیه بعد از جراحی بینی را بدتر می کند؟

1-عفونت

وقتی که جای بخیه بعد از جراحی بینی عفونت کند، بهبود زخم کامل  نخواهد شد. در برخی موارد، عفونت از جوش خوردن پوست جلوگیری می کند و شکاف بزرگ و بزرگتر می شود. در این شرایط، بدن نیروی خود را برای مبارزه با باکتری ها متمرکز می کند و بهبود شکاف بینی به خوبی صورت نمی گیرد.

2-کشیدن سیگار و قلیان

خون افراد سیگاری اکسیژن کمتری نسبت به دیگران دارد. بدن برای ترمیم بهبودی به این اکسیژن نیازمند است. بنابراین، جای زخم افراد سیگاری دیرتر بهبود پیدا می کند و خطر گسترش و پیشرفت اسکار بیشتر می شود.

3-خشکی پوست

در شرایطی پوست شما نقش مهمی در چگونگی بهبود جای اسکار یا جای زخم بعد از جراحی بینی دارد. پوست خشک و ترک خورده بهبود سپتوم را به دلیل اختلال در جوش خوردن شکاف با مشکل روبرو می کند. اما زمانی که پوست به اندازه ی کافی مرطوب باشد، مشکلات کمتری در دوران نقاهت برایتان پیش خواهد آمد.

4-سن

در واقع سرعت فرآیند بهبودی بعد از عمل در هر کس متفاوت است، و قابلیت بهبودی طبیعی بدن با افزایش سن کاهش می یابد. یک زخم در 60 سالگی مانند زخم 20 سالگی بهبود پیدا نمی کند. پس، اگر می خواهید بدانید اسکار یا جای زخم بعد از جراحی بینی چگونه به نظر خواهد رسید، حتما سن تان را هم در نظر بگیرید.

5-تابش مستقیم خورشید

میدانید که اشعه های ماورابنفش خورشید بافت اسکار را تیره می کند و باعث جلب توجه بیشتر می شود. رنگدانه ها مانند یک قاب برای محل شکاف عمل می کند و با پوست اطراف آن مقابله می کند.

6-واکنش آلرژیک

وقتی که شما حساسیت و آلرژی نسبت به هرچیزی داشته باشید.حساسیت در محل شکاف و داروهای بعد از جراحی می تواند موجب سوزش، جوش یا دون دون شدن و عفونت زخم گردد. اگر اسکار و جای زخم  بعداز جراحی بینی را جدی نگیریم بزرگترخواهد شد.

رایج‌ترین روش برای کاهش بافت جای زخم در داخل بینی از طریق تزریق استروئید کورتیزون می‌باشد. تزریق کورتیزون معمولاً شامل یک سری تزریق است که به فاصله هر چند هفته یک بار انجام می‌شود.

اسکار یا جای زخم بعد از عمل بینی معمولاً دو ماه پس از جراحی بینی از بین می رود. باقی ماندن جای زخم ناشی باعث عوامل متعددی است که از مهمترین دلایل آن می توان به نوع پوست و رنگ پوست فرد اشاره کرد. در افرادی که پوستی تیره و سیاه دارند جای زخم بعد از عمل بینی بیشتر می ماند و حتی احتمال ایجاد گوشت اضافه هم وجود دارد.

برچسب ها : اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی - از بین بردن اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی - رفع اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی - همه چیز در مورد اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی

اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی | از بین بردن اسکار یا جای زخم بعداز جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری