معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

ورزش بعد از جراحی بینی | امکان ورزش بعد از جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

امکان ورزش بعد از جراحی بینی :

ورزش بعد از جراحی بینی را می‌توانید با پیاده‌روی شروع کنید؛ پزشکان هم پیاده‌روی آرام بعد از عمل جراحی را توصیه می‌کنند .باید گفت که جراحی زیبای بینی را می‌توان جزو عمل‌های بسیار حساس قرار داد. مراقبت‌های پس از عمل زیبایی بینی جراحی بینی  بسیار مهم است و باید توجه بسیار زیادی به آن شود.

باید بت توصیه پزشک ورزش را شروع کرد  یک هفته  بعد از عمل بینی ورزش پیاده‌ روی را شروع کنید، البته باید بسیار آرام پیاده‌ روی کنید.

باید سه هفته که از جراحی زیبایی بینی‌ بگذرد، کم‌ کم می‌توانید سرعت پیاده‌ روی خود را افزایش بدهید. وزنه‌ های سبک بزنید و یا حتی به انجام ورزش‌ هایی هم چون یوگا بپردازید.

ورزش پس از جراحی زیبایی بینی به مدت یک ماه از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید اما بعد از گذشت یک ماه می‌ توانید  ورزش‌های سنگین‌تر را آغاز کنید و آرام بدوید و یا حتی شنا کنید،  نباید شیرجه زدن بزنید.این ورزش بعداز جراحی بینی باید زیر نظر پزشک انجام شود.

زمانی که سه ماه از جراحی زیبایی بینی‌ گذشته باشد دیگر به‌خوبی می‌ توانید ورزش‌های سنگینی هم چون فوتبال، بسکتبال و والیبال را بدون هیچ‌ گونه محدودیتی انجام دهید؛ اما توجه داشته باشید از گلاویز شدن و انجام ورزش‌هایی مثل کشتی تا مدت 6 ماه پرهیز کنید.

باید تا یک سال از وارد آمدن هرگونه ضربات مستقیم به بینی‌ جلوگیری کرد و ورزشی مثل بوکس را به مدت یک سال کنار بگذارید.


اگر برداشتن شاخک تحتانی و پولیپ جزیی از عمل شما باشد، خونریزی در این ناحیه می تواند تا شش هفته پس از عمل رخ دهد. بعداز جراحی بینی ورزش در اینگونه عمل ها  بر اساس آنچه پزشک تنظیم کرده باید انجام شود.

بیشتر جراحان بینی حداقل شش هفته را برای پرهیز از برنامه های ورزشی در نظر دارند.

اگر حین ورزش کردن بینی‌ درد داشت، سریعاً تمرین خود را متوقف کنید و یا اگر بینی‌ دچار خونریزی شد و یا ورم کرد؛ حتماً به جراح بینی مراجعه کنید.

برچسب ها : ورزش بعد از جراحی بینی - امکان ورزش بعد از جراحی بینی - چه مدت زمان ورزش یعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی | امکان ورزش بعد از جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری