معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

بینی منگنه ای یا کلیپسی | ترمیم بینی منگنه ای یا کلیپسی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در واقع به بینی‌ای که پره‌های آن در نواحی مجاور نوک بینی فرورفته باشند، بینی منگنه‌ای یا کلیپسی می گویند.وقتی که بینی بیمار در اثر زیاد کوچک کردن وقتی که پزشک نتواندعمل را به طور کامل انجام بدهد می‌تواند مشکلاتی چون اختلالات تنفسی و بینی منگنه‌ای یا کلیپسی  را به وجود بیاورد.در این مدل بینی سوراخ ها و دریچه های بینی بسته شده و باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی می شود.

در واقع  بیماری بینی منگهنه ای یا کلیپسی در اثر مادرزادی و ژنتیکی به وجود می آید. در نتیجه یک جراحی زیبایی ناموفق ایجاد می‌شود. این حالت معمولا با برداشتن بیش از حد غضروف های تحتانی جانبی بینی ایجاد می‌شود که به تدریج با تشکیل بافت اسکار در آن منطقه پوست به سمت پایین کشیده شده ونمای  بینی منگنه‌ای یا کلیپسی به خود می‌گیرد.


مهمترین علت بینی نوک منگنه ای زمانی است که غضروف جانبی پایین بینی نسبت به طرفین آن نازکتر یا باریکتر شده باشد. این ایراد باعث می شود که بینی کمی به سمت داخل فرو رود. این مدل بینی می تواند یک ایراد ژنتیکی کاملاً طبیعی باشد یا بعد از جراحی رینوپلاستی اتفاق بیافتد.
در عمل های رینوپلاستی در صورتی که غضروف بیش از حد استاندارد تراشیده شود، نوک بینی از فرم طبیعی خود خارج شده و به سمت داخل فرو می رود.


 برای درمان عارضه بینی منگنه ای یا کلیپسی روش های زیادی وجود دارد. درواقع جراحی ترمیمی، پزشک متخصص از گراف‌های غضروفی جهت اصلاح و ترمیم کمک می‌گیرد. این غضروف ها در درجه اول از بدن خود فرد گرفته می‌شوند، از قسمت‌هایی چون گوش، دنده و غضروف انتهایی بینی برداشته شده و در قسمت بینی استفاده می شود. همیشه غضروف‌های بدن فرد نسبت به غضروف‌های اشعه دیده در اولویت هستند زیرا احتمال سازگاری بدن در آنها با لاتر و ریسک جرحی کمتر است

برچسب ها : جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی - ترمیم بینی منگنه ای یا کلیپسی - عمل جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی - هزینه بینی منگنه ای یا کلیپسی

بینی منگنه ای یا کلیپسی | ترمیم بینی منگنه ای یا کلیپسی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری