معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

چسبندگی بینی بعداز عمل جراحی | علت چسبندگی مخاط بینی بعداز عمل جراحی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

باید بدانید که در مخاط بینی نیز با پوشاندن سطحی داخل بینی و سینوس ها و ترشح موادی خاص باعث تنظیم میزان رطوبت در داخل سطح بینی و سینوس ها می شود . در این جا مخاط بینی در بهبود عملکرد بینی نقش بسیار مهم و ویژه ای دارند.
در حقیقت چسبندگی بینی بعداز عمل جراحی  یکی از عوارض پس از جراحی زیبایی بینی می باشد. که می توان گفت این چسبندگی بینی بعد از عمل رابطه مستقیمی با جراح بینی دارد و در صورتی که جراح در حین عمل جراحی بینی بیش از اندازه در بینی بیمار و مجاری تنفسی دستکاری کند امکان چسبندگی بینی وجود دارد.

در مواقع پس از جراحی زیبایی بینی دچار مشکلاتی مانند چسبندگی بینی بعداز عمل جراحی  می شوند . در صورتی که جراح در حین عمل زیبایی بینی داخل بینی را زیاد دستکاری نماید مخاط بینی آسیب دیده و زخمی می شود .در صورت زخمی شدن مخاط بینی مخاط بینی در هنگام ترمیم به هم چسبیده و سبب بروز انسداد یا گرفتگی بینی می شود .

در اینجا مهم ترین علت چسبندگی مخاط  بعد از عمل جراحی و برداشتن مخاط بینی در حین جراحی و یا وارد کردن آسیب شدید به آن در حین جراحی می باشد.

درواقع این چسبندگی بینی بعد از عمل ، به خاطر تیغه وسط بینی که به دیواره های کناره بینی می چسبد و باعث می شود فرد بیشتر احساس تنگی نفس کند. همچنین در مواقعی که بیمار داروهای تجویز شده توسط پزشک  مانند آنتی بیوتیک را استفاده نکند دچار عفونت شده و این عفونت نیز باعث علت چسبندگی در بینی می شود. اما مشکلاتی چون چسبندگی بینی دائمی نیستند و با انجام جراحی بینی ترمیمی برطرف خواهند شد.


چسبندگی بینی بعد از عمل جراحی چیست؟

پس به طور خلاصه می توان گفت که این چسبندگی بینی بعد از عمل جراحی  یکی از شایع ترین عوارض جراحی بینی می باشد که باعث بروز مشکلات تنفسی در یک یا هر دو طرف بینی می شود .در واقع مهم ترین علت ایجاد این چسبندگی بینی بعد از عمل جراحی از بین رفتن لایه مخاطی درون بینی ،عدم ترمیم برش ها و زخم های جراحی که باعث ایجاد چسبندگی در بینی  بعد از جراحی می شود . در حقیقت تنگی نفس ،گرفتگی بینی و اختلالات و مشکلات تنفسی از مهم ترین نشانه های چسبندگی بینی بعد از عمل جراحی می باشد.

درمان چسبندگی بینی بعد از عمل :

پزشک برای تشخیص علت چسبندگی بینی بعداز جراحی  گاهی انجام سی تی اسکن لازم می داند. برای درمان چسبندگی بینی بعد از عمل از طریق جراحی ترمیمی، به مدت یک هفته لایه سیلاستیکی درون بینی قرار داده می شود. با قرار دادن این لایه درون بینی، چسبندگی قطع گردیده و از نزدیک شدن دو طرف بینی به هم جلوگیری می شود. در همین فاصله زمانی مخاط بینی و پوشش درونی آن ترمیم شده و با بهبود مشکلات تنفسی لایه سیلاستیکی از درون بینی برداشته می شود.

برچسب ها : چسبندگی بینی بعداز عمل جراحی - علت چسبندگی مخاط بینی بعداز عمل جراحی - علت چسبندگی بینی - درمان چسبندگی بینی بعد از عمل

چسبندگی بینی بعداز عمل جراحی | علت چسبندگی مخاط بینی بعداز عمل جراحی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری