معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

تنگی مجرای بینی | عمل دریچه های بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در واقع باید بدانید که بیماری  تنگی مجرای بینی یک اختلال تنفسی می باشد که می‌تواند باعث گرفتگی شدید بینی، خر و پف و تنفس از دهان شود. اما در این مورد اکثر پزشکان تنگی دریچه بینی را به عنوان دلیل اصلی مشکلات سینوسی نمی دانند.پس بهتر است درهنگام مراجعه به پزشک تمام علائم بیماری تنگی مجرای بینی را برای پزشک به طور دقیق توضیح دهید.

کارایی دو دریچه داخلی و خارجی بینی

در مورد تنگی دریچه های بینی  که باعث اختلال در روند تنفس می شود که این اختلال منجر به تنفس از دهان ،خر و پف در هنگام خواب ، خشکی دهان و دشواریهای دیگر می گردد. در واقع عوارض این نوع اختلال گاها محدود به ناحیه هم نمانده و به مرور بر قلب و ریه ها و سیستم داخلی بدن نیز تاثیر می گذارد.

پس در این نوع تنگی دریچه بینی مهم است که شرایط بیماری خود را با یک پزشک گوش و حلق بینی در میان بگذارید.

منظور از دریچه های بینی چیست ؟

دربینی هر دوطرف این بینی دو دریچه کوچک  یا دقیق تر بگوییم دو سوراخ بینی باریک برای محل راه تنفسی و عبور هوا وجود دارد ، که به این دو سوراخ  دریچه بینی می گویند که این دو دریچه به دو بخش دریچه داخلی و دریچه خارجی می باشد. دریچه ها در قسمت وسط و پایین بینی قرار دارند.

1-دریچه خارجی شامل چهار بخش می باشد:

-در اولین قسمت سپتوم قدامی یا پایین ترین بخش تیغه بینی که خود از دو قسمت غضروفی و مخاطی تشکیل شده است.

-بعد از آن دیواره جانبی بینی یا به عبارتی همان بخش داخلی پره بینی می باشد.

- در قسمت بعدی سر شاخک پایینی بینی که در جلویی ترین بخش خود که در عملکرد دریچه خارجی و نیز داخلی تاثیرگذار زیادی دارد.

-و در آخر روزنه گلابی شکل استخوانی که شما آن را در تصویر یک جمجمه خالی بعنوان جای بینی مشاهده میکنید .

این قسمت بعدی نیز در هردو دریچه خارجی و داخلی اثرگذارمی باشند.

2-دریچه داخلی شامل دو بخش است:

-قسمت اول سپتوم (تیغه) بینی از زیر استخوان‌های بینی تا نزدیکی نوک بینی

-بعدی غضروف جانبی بالایی که از تیغه میانی زیر استخوان بینی در هر طرف گسترش دارد

در حقیقت این بیماری تنگی دریچه های بینی به هر دلیلی که به وجود می آید باعث اختلال در عملکرد تنفسی بینی می شود و باید در هنگام عمل زیبایی بینی  جراح آن را برطرف کند.

مهمترین علل تنگی دریچه بینی عبارتند از:

-عمل جراحی زیبایی بینی در گذشته در صورت برداشتن قوز بینی

-ضربه به بینی یا شکستگی بینی که خود باعث التهاب، بافت متورم یا بافت اسکار بیش از حد می‌شود.
-وجود نقص مادرزادی در غضروف بینی مانند ایجاد سوراخ‌های باریک بینی و یا کولوملای پهن که باعث تنگی دریچه بینی می شود.

-انحراف بینی

-پیری که روند پیری به طور طبیعی موجب ضعیف شدن  در ساختار کلی بینی می‌شود.

علل  تنگی دریچه های بینی:

1-عمل جراحی ناموفق قبلی

2-مشکلات مادرزادی یا ارثی در ساختار بینی

3- برخورد ضربه و شکستگی های کهنه بینی

تشحیص تنگی دریچه های بینی:

البته به هر صورت تشخیص تنگی دریچه های بینی باید توسط متخصص گوش و حلق و بینی صورت بگیرد . این تشخیص تنگی دریچه ای بینی  با کمک دستگاه آندوسکوپی در داخل مطب و همچنین گرفتن شرح حال از بیمار انجام میگیرد. در واقع نشانه های تنگی دریچه های بینی  ممکن است شبیه به علایم انحراف بینی باشد که با معاینه دقیق و بکارگیری دسنگاه اندوسکوپ پزشک به نتیجه نهایی خواهد رسید.

درمان این گونه تنگی دریچه های بینی:

باید بدانید که در این نوع تنگی دریچه های بینی هیچ درمانی بهتر از عمل جراحی نمی باشد جراحی بینی بهترین روش درمان برای تنگی دریچه بینی است. در صورتی که تنگی مجرای بینی موجب ایجاد نشانه‌های قابل توجهی شود، ممکن است به جراحی بزرگ کردن دریچه داخلی بینی نیاز باشد. این جراحی نیازمند استفاده از پیوند گسترش دهنده غضروف است که بین غضروف جانبی بالایی و تیغه بینی قرار می‌گیرد. در واقع این پیوند لبه بالایی و پایینی غضروف جانبی بالایی و سپتوم را به هم متصل می‌کند.

این عمل باید بدشکلی هشتی شکل یا وی V معکوس  را کاهش و یا از بین ببرد، اما ممکن است طاق میان بینی را نیز گسترش دهد و در صورت خوب بکار نبردن این پیوند آنرا پهن تر از اندازه معمول نشان دهد.

در افرادی که دارای تنگی دریچه بینی شدید دریچه خارجی بینی هستند امکان  نیاز به پیوند غضروف متفاوتی برای تقویت دیواره ضعیف بینی وجو دارد. معمولا پیوند بسط دهنده بال بینی که خود بر چندین شکل و گونه است استفاده می‌شود.

در حقیقت پیوندهای افزایش غضروف بال بینی  و نیز پیوند غضروفی کف سوراخ بینی گرافت‌هایی هستند که برای تقویت راه هوایی بینی در قسمت تنگی سوراخ بینی استفاده می‌شوند. در این قسمت پیوند های مثلث نرم هم در این میان نقش خود را در بهبود جریان تنفس از دریچه خارجی بینی خواهند داشت.

تنگی دریچه بینی ممکن است پیچیده باشد و لازم است پزشک در روش‌های مختلف با تجربه و مهار باشد تا در ترمیم آن موفق شود. اما برای افرادی که دچار تنگی دریچه بینی هستند، این فرآیند می‌تواند واقعا تغییر دهنده زندگی آن‌ها باشد.

برچسب ها : تنگی مجرای بینی - عمل تنگی مجرای بینی - عمل دریچه های بینی - تنگی مجرا یا دریچه بینی - جراحی دریچه بینی

تنگی مجرای بینی | عمل دریچه های بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری


برای خرید لوازم یدکی ام وی ام با سایت ام وی باز در ارتباط باشید کلیه لوازم یدکی ام وی ام لوازم یدکی ام وی ام جدید و قدیم و نوع عای مختلف شامل تیگو و چری با ضمانت بهترین قیمت در بازار چراغ برق - خرید اسان و مطمعن با ام وی ام باز ارسال به تمام نقاط کشور و اصلی ترین قطعات یدکی ام وی ام


قطعاتی که در فروشگاه مزدا شاپ به فروش می رسد از قسمت های مختلف خودرو مانند : قسمت بدنه ، موتوری ، شاسی ، قسمت های الکترنیکی و برقی و قسمت های کابین خودرو می باشد که همگی از خود شرکت مزدا بوده و دارای ضمانت اصلی و فابریکی است . لوازم یدکی مزدا 323 را با اطمینان خریدداری کرده و روی خودرو خود نصب کنید . لیست این قطعات در صفحه پایین وجود دارد و صورت اطلاعات دقیقتر در مورد قطعات می توانید با ما در سایت تماس بگیرید.


المنت میله ای المنت فشنگی المنت کمربندی ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد.


چرا ملل سرویس :نمایندگی رسمی دوو با مدیریت آقای جعفری چندین سال توانسته با تعمیرات لوازم خانگی دوو در اصفهان خود را به همگان بشناساند همچنین تمایل به راه اندازی بخش نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان و نمایندگی رسمی ااگ در اصفهان دارد پس میتواند از این به بعد ما را نمایندگی رسمی ال جی در اصفهان بشناسید پس با ما تماس بگیرید نمایندگی اصلی دوو در ایران


برای تامین امنیت خودرو و اپشن خودرو اپشن خودرو خود با حضور در مرکز تخصصی کار آپشن ایران می توانید از خدمات این مرکز بهره مند شوید. تمام خدمات این مرکز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و با ضمانت صورت می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. آپشن خودرو یکی از یا تعدادی از جذاب ترین عملکردهای لوکس هر خودرو میتواند به شمار برود که برای هر ماشین میتواند متفاوت و متعدد گوناگون باشند، اپشن خودرو را میتوانید با کمترین قیمت و ضمانت 18 ماهه و نصب فابریکی و حرفه ای در کار آپشن ایران داشته باشید چرا که ما تنها ترین و تخصصی ترین آپشن خودرو در کشور میباشیم