معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

نامتقارن بودن سوراخ ها و پره های بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در حقیقت نامتقارن بودن سوراخ های بینی بعد از عمل در برخی از جراحی ها به وجود می آید.از جمله عمل های پیچیده و سخت قرنیه کردن سوراخ های بینی می باشد. جراح باید از دقت و مهارت بالا و تجربه کافی در این گونه جراحی ها برخوردار باشد تا بتواند رضایت بیمار را از عمل به دست آورد.

در واقع می توان گفت که عدم تقارن سوراخ های بینی می تواند مربوط به انحراف سپتوم کودال باشد. این قسمت از بینی که دیواره ای بینی را به دو قسمت تقسیم می کند سپتوم بینی نامیده می شود که این قسمت نزدیک به دهانه ی سوراخ بینی است. حال ، سپتوم کودال در حالت نرمال در خط میانی بینی و در پشت کلوملا قرار می گیرد.

یکی از دشوار ترین مراحل در عمل های بینی حفظ تقارن و ترمیم سوراخ های متقارن بینی که حتی برای ماهرترین جراحان مشکل است. یکی از بالاترین اولویت ها که در جراحی بینی برای جراحان مهم است رسیدن به بیشترین تقارن و هارمونی از نمای روبرو در صورت می باشد. در این عمل جراح عدم تقارن سوراخ های بینی را اصلاح می کند و همزمان از نمای روبرو نیز تقارن را نیز حفظ می کند، به این ترتیب به هدف اصلی خود که تقارن بین سوراخ ها و پره های بینی است می رسند. اما در بعضی موارد نمی توان هر دو را با هم انجام داد. و این مشکل قطعا برای بیمارانی است که آناتومی آنها اجازه نمی دهد که سوراخ های بینی آن ها کاملا متقارن شود. اگر جراح بتواند از نمای زیرین سوراخ های بینی را متقارن کند خوب است. اما اولویت این است که بینی از نمای روبرو متقارن شود.

در واقع شکل و فرم سوراخ ها و پره ها تاثیر مستقیم بر اتخاذ روش های ترمیم بینی از جانب جراح بینی خواهد داشت. فرو رفتگی پره های بینی به دلیل ضعف غضروف های آن است و نیاز به بازسازی و پیوند غضروف دارد. این ناهنجاری می تواند با اختلال تنفسی نیز همراه باشد به این علت که به خاطر ضعیف بودن دیواره بینی ، حین تنفس ، پره بینی به داخل کشیده شده و در برابر دم از خود مقاومت نشان می دهد.

چنانچه پره های بینی به سمت بالا کشیده شده باشد می توان به کمک پیوند گرافت و یا پیوند همزمان پوست و غضروف از لاله گوش اقدام به درمان نمود. اصلاح عدم قرینه بودن سوراخ ها ی بینی از طریق برداشتن از پوست از سمتی که نیاز است انجام می شود . اصلاح سوراخ بینی که بیش از اندازه کوچک شده است بسیار مشکل است و ممکن است به جراحی های متعدد نیاز داشته باشد. پایین رفتن بخش میانی سوراخ ها یا کلوملا به علت ضعیف شدن پایه بینی می باشد که با گذاشتن یا تقویت پایه بینی یا تقویت غضروف های سر بینی و برداشتن مخاط و یا غضروف اضافی انجام پذیر است.


علل نامتقارن بودن سوراخ های بینی

-در اثر ضربه و آسیب به سر و جمجمه

-عدم انجام درست جراحی بینی

-تورم بینی بعد از جراحی

-تشکیل بافت همبند به جای زخم

-گچ در بینی بعد از عمل

-قرار دادن تامپون بعد از جراحی بینی


 

برچسب ها : نامتقارن بودن سوراخ ها و پره های بینی - عدم تقارن سوراخ ها و پره های بینی - جراحی زیبایی پره های بینی - عدم قرینه نبودن سوراخ ها و پره های بینی

نامتقارن بودن سوراخ ها و پره های بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری