معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

انواع روش های جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدارترین عمل های جراحی بینی قرار دارد. و در اکثر کشورها از جمله ایران انجام می شود .در حقیقت جراحی بینی به دو روش انجام می شود.

انواع روش های جراحی زیبایی بینی
عمل زیبایی بینی یکی از اصلی و مهمترین روش های جراحی زیبایی بینی است که  به دو روش بسته و باز صورت می گیرد و برای دسترسی به ساختمان اسکلت غضروفی ، استخوانی بینی از این دو روش استفاده می کنند.

1-روش رینوپلاستی بسته: اولین روش ، روش جراحی بسته بینی می باشد که سال ها از این روش برای جراحی پلاستیک بینی استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی کلوملا یا دیواره بین دو سوراخ بینی انجام نمیشود و بیشتر برش‌ها از داخل بینی صورت میگیرد. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به فرم و شکل داخلی بینی می باشد.

2-روش جراحی بینی باز : اما روش دیگر که جدیدترین روش جراحی بینی می باشد ،جراحی روش باز است . در این قسمت برشی پوستی روی کلوملا زده می شود، پوست روی بینی به طور کامل برداشته و به سمت بالا برده می شود. داخل بینی زیر نظر جراح مستقیم قرار می گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است ولی دید مستقیم جراح حین جراحی، کمک زیاد به به وجود آمدن نتیجه بهتر می شود و اصلاح غیر قرینگی ها و کجی بینی برای جراح راحت تر و امکان پذیر تر میشود .

*مزیت های جراحی بینی به روش باز

-جراحی زیر دید مستقیم جراح انجام میشود و احتمال غیر قرینگی در بینی کمتر است.

-آسان شدن و قرار دادن راحت گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها

-ایجاد مانور بیشتر برای جراح و فضای کار کردن بهتر برای او.

-عکس العمل بهتر برای انجام عمل در بینی های که مشکل بیشتری دارند.

-جراحی روش باز در عمل های ثانویه اولی است.

- عمل جراحی رینوپلاستی باز در بینی های بد شکلی شدید می تواند نتیجه بهتری بدهد.

*مزیت های جراحی به روش بسته

- مدت زمان عمل جراحی بسته تقربیا 15 دقیقه کمتر از روش جراحی باز است

-در روش جراحی بسته روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد .

-در روش بسته ورم نوک بینی کمتر ازروش باز و تورم زود تر بهبود می یابد.

- جراح با دید کمتری می تواند عمل جراحی را انجام دهد.

اینکه عمل جراحی بینی به روش بسته و یا باز انجام شود بسته به تجربه و مهارت و سلیقه جراح دارد. البته بیشتر جراحان روش باز را انتخاب می کنند. 

 


 
 

برچسب ها : انواع روش های جراحی بینی - جراحی به روش باز و بسته - انواع روش جراحی بینی - جراحی بینی باز - جراحی بینی بسته

انواع روش های جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری