معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

تغذیه بعد از عمل جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

 

بعد از انجام عمل جراحی بینی این بیماران باید تا 6 ساعت بعد از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند برای اینکه تاثیر داروهای بیهوشی هنوز از بین نرفته و با خوردن حالت تهوع و استفراغ در فرد به وجود می آید.

پس برای اینکه از این امر جلوگیری شود این افراد باید بعد از 6 ساعت خودرون و تغذیه خود را با نوشیدن آب میوه و غذای سبک مانند سوپ شروع کنند.

چون در طی عمل جراحی بینی فشار زیادی بر روی بینی آمده است برای بهبود سریع بینی رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی می تواند کمک شایانی به بیمار بکند. پس در طی مدت نقاهت به علت ترمیم بینی ، لازم است که تمامی ویتامین های موردنیاز بدن تامین شود ، به همین خاطر رژیم غذایی بیمار باید سرشار از مواد غذایی مفید باشد.برخی از مواد غذایی می توانند باعث سریع تر شدن روند بهبودی بینی بعد از عمل جراحی شوند.البته شایان ذکر است که  برخی از مواد غذایی هم بر عکس عمل کرده و روند بهبودی را با تاخیر می اندازند و درد و تورم بیشتری را برای بیمارخواهند داشت.


باید بدانید که تغذیه بعد از عمل بینی مهم می باشد پس بهتر اسیت که موادغذای نرم را در دستور غذایی خود داشته باشید. این نوع غذاها نباید نیاز به جویدن زیادی داشته باشند.
رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی مانند: ماست، سوپ ها و آش ها  و اسموتی ها و آب میوه ها و سبزیجات در دو سه روز اول بعد از جراحی برای بیمار بهترین نوع غذاها می باشد.

از جمله غذاهای مفید برای ترمیم زخم ها می توان به : لوبیا ، تخم مرغ ، مرغ ، گوشت قرمز

، شیر ، غذاهای دریایی استفاده کرد . اما این نکته را باید متذکر شویم که از غذاهای فراوری شده و فست فود ها باید خودداری کنید. باید از نوشیدنی های الکلی دوری کنید. تا جای ممکن مایعات و آب بنوشید .

می دانید که تورم بعد از عمل بینی بسیار مهم و شایع است. این تورم اطراف بینی در ظرف یک هفته بهبود می یابد. از جمله مواد غذایی که به رفع التهاب بینی کمک کند عبارتند از :

-روغن زیتون

-گوجه فرنگی

-سبزیجات سبز برگ دار

-ماهی های چرب مانند تون و ساردین و سالمون

-میوه هایی مانند پرتقال، گیلاس و بری ها

-آب میوه های تازه

احساس اضطراب و استرس بعد از عمل بینی در بیماران شایع است. در این جا نیزغذاهایی که به کاهش استرس و اضطراب کمک می کنند این تغذیه بعد از عمل بینی عبارتند از :

آووکادو ، مارچوبه  ، بلوبری ، شیر ، بادام ، پرتقال ، سالمون این مواد غذایی سرشار از مواد مفید و مغذی برای بدن می باشد و به کاهش تورم کمک کند.

البته تا جای که می توانید از غذاهای سرد و خنک استفاده کنید و از خوردن و نوشیدن غذاها  گرم پرهیز کنید. در ثانی غذاهای پرادویه و پر از فلفل می توانند بر روی روند بهبودی تاثیر بدی بگذارد.

 

 

برچسب ها : تغذیه بعد از عمل جراحی بینی - رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی - تغذیه مناسب بعد از عمل جراحی بینی - بعد از عمل چه غذاهای خورده شود

تغذیه بعد از عمل جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری