معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی بینی استخوانی | بهترین جراحی بینی استخوانی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

جراحی بینی استخوانی ،جراحی بینی ، جراحی رینوپلاستی دکتر گیلانی فوق تخصص جراح گوش حلق بینی در تهرانپارس،متخصص جراحی بینی استخوانی در شرق تهران

جراحی زیبایی بینی استخوانی

در حقیقت بینی استخوانی دارای پوستی نازک و استخوانی محکم می باشد . این بینی استخوانی بینی با پل برآمده می باشد.

نگاهی به بینی استخوانی

امروزه در جامعه بینی ها را به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می کنند. بینی هایی که غضروف و استخوان محکمی داشته باشند در دسته بینی استخوانی قرار می گیرند. در بینی استخوانی معمولا یک برآمدگی یا غوز روی بینی وجود دارد. همچنین در این بینی ها پوست بینی نازک تر از بینی های گوشتی است. برخی بینی ها از ترکیب استخوان و غضروف تشکیل شده است که به آن ها بینی نیمه استخوانی یا غضروفی نیز گفته می شود.

هدف ازعمل بینی

در مورد انجام جراحی بینی باید بگوییم که دو عامل دخالت دارد یکی برای زیبایی بینی و دیگر برای درمان بینی می باشد

جراحی زیبایی بینی : برای رفع مشکلات ظاهری بینی نظیر قوز بینی، بزرگ بودن حفره های بینی و غیره انجام می گیرد.

جراحی درمانی بینی : بریا بهبود عملکرد طبیعی بینی و رفع مشکلاتی نظیر پولیپ بینی و انحراف بینی صورت می پذیرد.

ساختار بینی استخوانی

-دارای استخوان قوی و غضروف محکم

-معمولا دارای قوز یا انحراف

-لزوما دارای پوستی نازک با پره های باریک

دلایل ایجاد غوز و برآمدگی روی بینی

در این جا باید بگوییم که برآمدگی های روی بینی استخوانی می تواند به علل مختلفی به وجود بیاید که این علل در ادامه آمده است:

1- عوامل ارثی

این موارد به صورت ژنتیکی و مادرزادی ممکن است بینی استخوانی و غضروفی به ارث برسد. در این موارد با رسیدن به سن بلوغ بزرگی بینی نمایان می شود.

2- عوامل محیطی

علت های مختلفی وجود دارد که بر اثر ضربه به بینی باعث آسیب به آن می شود . عواملی مانند تصادف، ضربه در ورزش می تواند منجر به شکستگی بینی شود که در این موارد معمولا همراه با شکستگی، مشکلات تنفسی نیز برای فرد به وجود می آید.

روش های عمل زیبایی بینی استخوانی

در بینی عمل زیبایی بینی استخوانی به دو شکل بسته و باز انجام می شود.

عمل بینی به روش باز

در این گونه عمل رینوپلاستی باز برای ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در طول این جراحی بینی استخوانی ، جراح با برش تیغه و پره های بینی می تواند با جزییات بر روی آناتومی بینی کار کند. از فواید این روش می توان به تسلط کامل جراح به غضروف و ساختار بینی اشاره کرد که کنترل و دقت وی را دوچندان می کند.

عمل بینی به روش بسته

ولی در عمل بینی بسته تیغه بینی برشی ندارد و برش ها در داخل بینی انجام می شود. در ادامه مانند روش باز استخوان از غضروف و استخوان جدا می شود تغییرات مدنظر اعمال می شود. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد زخم بر روی تیغه بینی، زمان کمتر جراحی، تورم کمتر و بهبودی سریع تر اشاره کرد.

این جراح شما است که با توجه به نوع بینی تصمیم می گیرد که کدام روش برای انجام جراحی بینی شما مناسب است.

معایب جراحی بینی استخوانی

باید بدانید که هرعمل جراحی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد . به همین دلیل سلامتی شما باید هم برای خودتان و هم جراح در اولویت باشد.

عوارضی که در هر عمل جراحی می تواند رخ دهد:

-خون ریزی

-عفونت

-واکنش جانبی به بیهوشی 

-هماتوم (زمانی که خون زیر پوست جمع می شود) 

البته به طور اختصاصی در عمل زیبایی بینی استخوانی، عوارضی مانند بی حسی، خونریزی بینی، ورم ، زخم داخلی بینی و آسیب به عصب بینی  می تواند رخ دهد. انتخاب جراح با تجربه و مناسب و تیم جراحی حرفه ای می تواند این عوارض را به حداقل برساند. همچنین مراقبت های قبل و بعد از عمل می تواند به کاهش حداکثری این عوارض کمک کند.

عوارض کوتاه مدت بعد از عمل  بینی استخوانی :

1- درد بعد از عمل

این درد به دلیل تراشیده شدن استخوان و غضروف ها در عمل بینی بعد از عمل شما در نواحی مورد نظر احساس خواهید کرد. این درد کاملا گذراست و با مصرف مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز می کند قابل کنترل است.

2- ورم

 از مهم ترین عوارض جانبی رینوپلاستی ورم در اطراف چشم و بینی است. تورم در روزهای پس از جراحی بیشتر قابل ملاحظه است، اما بعد از حدود دو هفته کاهش می یابد. بعضی از تورم های جزئی ممکن است تا شش ماه بعد از عمل جراحی بینی ادامه داشته باشد. نتایج نهایی رینوپلاستی یا جراحی بینی معمولا بعد از یک سال دیده می شود.

3- کبودی

یکی دیگر از عوارض جانبی کبودی است که اغلب با عمل بینی استخوانی همراه است. میزان کبودی که به دنبال جراحی است بستگی به حساسیت بیمار و میزان عمل جراحی دارد. این کبودی معمولا در ناحیه اطراف چشم قرار دارد و می تواند تا 10 روز طول بکشد. اگر چیزی غیر طبیعی به نظر می رسد، پزشک می تواند به شما در مورد اینکه آیا در کنار استراحت اقدامات دیگری برای بهبودی لازم است یا خیر کمک کند.

برگشت برآمدگی بینی بعد از عمل

خیلی نادر است که برجستگی و غوز بینی بعد از عمل باقی بماند که با ترمیم جزیی قابل حل است. مراقبت درست بعد از عمل بینی و وارد نشدن ضربه به آن می تواند این احتمال را به حداقل برساند.

هزینه عمل بینی استخوانی

در مورد هزینه این نوع عمل بینی استخوانی با توجه به نوع بینی و مهارت و تجربه جراح متفاوت و نمی توان هزینه دقیقی برای آن اعلام کرد .اما در جلسات  مشاوره عمل بینی  هزینه دقیق را از جراح بپرسید.


برای جراحی و درمان بینی استخوانی به دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید.

برای گرفتن نوبت با شماره ای درج شده در سایت تماس بگیرید.

برچسب ها : بهترین جراحی بینی استخوانی - مراحل جراحی بینی استخوانی - هزینه جراحی بینی استخوانی - عمل بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی | بهترین جراحی بینی استخوانی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری