جراحی بینی استخوانی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

جراحی بینی استخوانی,جراحی بینی,جراحی رینوپلاستی دکتر گیلانی فوق تخصص جراح گوش حلق بینی در تهرانپارس،متخصص جراحی بینی استخوانی در شرق تهران

ساختمان و شکل استخوان بینی را می توان با یک هرم کوتاه (مخروط کوتاه هرمی شکل) مقایسه کرد. بینی های استخوانی برخلاف بینی های گوشتی پوست نازکی دارند و به همین دلیل از بینی های گوشتی انعطاف پذیرتر هستند.

بنابراین دست جراح برای شکل دادن به بینی بازتر است و نتیجه نهایی نیز برای بینی های استخوانی بهتر خواهد شد. یک جراح خوب می تواند همه ی مشکلات بینی استخوانی را با جراحی بینی برطرف کند. بینی های کج، بینی های قوز دار و بینی های های عقابی جزو بینی های استخوانی محسوب می شوند. برای جراحی استخوان بینی، بیشتر تاکید جراح بر روی پل بینی است. نوع پوست و میزان انعطاف پذیری آن، در جراحی بینی های استخوانی نقش قابل توجهی دارد. بر اساس نوع بینی می توان به آن غضروف اضافه کرد یا مقداری از غضروف را برداشت.

روش های مختلفی برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد که رایج ترین آن بریدن استخوان های جانبی و هل دادن به سمت داخل به وسیله جراحی بسته است. حداقل 1-3 هفته بعد از جراحی بینی باید از اسپلینت بینی استفاده شود. کبودی و تورم بینی (منظور تورم زیاد است) معمولا تا هفته ی اول ادامه خواهد داشت. دوران نقاهت پس از جراحی بسته به جزئیات جراحی 1-2 هفته طول خواهد کشید و شکل اصلی بینی هم تقریبا بعد از 1-3 ماه مشخص می شود.

برچسب ها : جراحی بینی استخوانی - جراحی بینی - جراحی رینوپلاستی

جراحی بینی استخوانی