معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی افتادگی نوک بینی | دلایل افتادگی نوک بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

جراحی افتادگی بینی ، عمل زیبایی افتادگی بینی ،عمل زیبایی بینی توسط دکتر گیلانی جراح متخصص گوش حلق بینی ؛، جراحی افتادگی بینی متخصص در تهرانپارس

امروزه بیشترین مشکلاتی که بیماران برای اصلاح آن اقدام به جراحی بینی می کنند، افتادگی بینی است. افتادگی بینی یکی از انواع معایب بینی است که نتها بر ظاهر بینی تاثیر می گذارد، بلکه می تواند کارایی بینی را نیز از طریق انسداد راه تنفسی تحت تاثیر خود قرار می دهد. در بسیاری از موارد بیماران به مطب می آیند و از ظاهر بینی خود شکایت می کنند بدون اینکه بدانند چیزی که باعث نارضایتی آنها شده است همان  افتادگی بینی است.

وقتی که بینی افتاده  داشته باشید این امرباعث مسن تر شدن فرد می شود و همچنین بر روی دیگر اجزای صورت  مانند زیبایی لب نیز تاثیرمی گذارد.


باید گفت که جراحی  افتادگی بینی به منظور ایجاد فرم‎دهی مناسب در ناحیه‎ی نوک بینی در افرادی انجام می‎شود که نوک بینی آن‎ها بیشتر به سمت پایین متمایز شده است.

این نوع جراحی افتادگی نوک بینی در داخل بینی صورت می گیرد و جراح می‎تواند از داخل بینی تغییرات لازم را بر روی استخوان وغضروف بینی انجام بدهد. برای اینکه در جراحی افتادگی نوک بینی ، نوک بینی را ترمیم می کنند، غضروف‎هایی قوی به غضروف‎های نوک بینی پیوند می‎دهند تا نوک بینی استحکام پیدا کند و آن را زیباتر کند.

در هنگام عمل افتادگی بینی بخیه‏ ها از داخل زده می ‏شوند و این باعث میشود اثری از اسکاریا زخم روی بینی باقی نماند و این یکی ازمهمترین مزایای جراحی افتادگی نوک بینی می‎باشد که سبب شده خیلی‎ها به انجام جراحی نوک بینی اقدام نمایند.


برای اینکه از افتادگی نوک بینی بعد از عمل جلوگیری کنیم باید تکنیک‌های تقویت نوک بینی با غضروف استفاده کنیم . در واقع به جای کاهش حجم غضروف ساختار بینی را با کار گذاشتن غضروف‌های مستحکم تقویت کنیم.افتادگی نوک بینی بعد از عمل به معنی پایین‌تر آمدن نوک بینی از حد استانداردمی باشد. در جراحی زیبایی بینی بیشتر بین نوک بینی و لب‌های بالا یک زاویه متناسبی ایجاد می‌شود تا بینی فرد خوش فرم شود.

در این زمان با جراحی  بینی که به منظور از بین رفتن افتادگی نوک بینی با جراحی انجام می شود طول بینی کوتاه و نوک بینی به سمت بالا برده می شود.


دلایل افتادگی بینی زیاد است و درمان آن بسته به وسعت عیوب بینی می تواند با روش های جراحی و غیر جراحی انجام شود.

 دلایل افتادگی بینی عبارتند از :

-زیاد بودن غضروف نوک بینی

-آسیب به بینی

-بینی بلند با عدم پشتیبانی غضروفی در نوک بینی

-کاهش انعطاف پذیری رباط ها و بافت های پیوندی که ناشی از روند سالخوردگی می باشد

-سابقه ی تغییر شکل ضعیف بینی در گذشته (با روش های غیر جراحی مثل تزریق)  ممکن است موجب از دست رفتن پشتیبانی نوک بینی و در نتیجه افتادگی بینی بشود.

-از دست رفتن کلسیم استخوان (پوکی استخوان) آرواره (استخوانی که از نوک بینی و دندان های بالایی پشتبانی می کند) می تواند باعث افتادگی بینی شود.

-کشیده شدن عضلات بینی به سمت نوک بینی


روش های اصلاح افتادگی بینی :

1-در صورتی که سپتوم بینی باعث بلند شدن طول بینی شده باشد ممکن است نیاز باشد تا مقداری از غضروف برداشته شده و باقی مانده ی آن جابجا شود تا رو به بالا قرار گیرد

2-یکی دیگر از تکنیک ها بخیه است که به وسیله ی آن می توان بینی نوک گرد، برجسته و چرخیده را با بالا بردن نوک بینی اصلاح کرد

3-هنگامی که افتادگی نوک بینی مربوط به عدم پشتیبانی غضروف نوک بینی باشد ممکن است نیاز به پیوند غضروف داشته باشیم

4-تغییر و اصلاح غضروف های جانبی پایینی

5-در اکثر موارد برای رسیدن به نتیجه قابل انتظار، نیاز به اقدام چند روش با هم خواهیم داشت

روش های غیر جراحی برای اصلاح افتادگی نوک بینی

تزریق یکی از روش های غیر جراحی است که برای درمان افتادگی نوک بینی به کار می رود شامل موارد زیر می شود:

-بوتاکس : اصلاح تغییرات خیلی جزئی بینی را می توان با بوتاکس انجام داد. به وسیله ی این روش ماهچه های بینی کمی بالا می آید.

-(Radiesse ) :اصلاح تغییرات خیلی جزئی تا متوسط با یک زاویه خیلی ملایم و اصلاح افتادگی بینی

-(Restylane ) :بهبود عیوب ملایم تا متوسط در ظاهر بینی


دو عامل اساسی افتادگی نوک بینی

معمولا افتادگی بینی به دو عامل اساسی وابسته است : جراحی بینی و خود فرد بیمار. چنانچه منشا افتادگی نوک بینی جراحی بینی باشد ، به این معناست که بافت های اصلی و نگهدارنده این عضو ضعیف شده اند و بخش های مهم که وظیفه تعادل بخشی به ساختار بینی را دارند، دستکاری شده و تخریب گشته اند گاه نیز برخی از اجزای غضروفی و بافت های پوستی در جای خود باقی مانده و مابقی بخش ها تغییر مضع می دهند به این ترتیب می توان گفت فرم بینی غیر متوازن و کشیده است که در جراحی ثانویه بینی امکان اصلاح آن وجود دارد .

در حالی که منشا افتادگی نوک بینی خود شخص باشد ، به دلیل عدم مراقبت پس از جراحی و عدم رعایت اقدامات ویژه این حالت حادث شده است .


تعدادی از بیماران فکر می کنند پس از عمل هرچقدر چسب را محکم تر و طولانی تر بزنند از افتادگی بینی بعد از عمل جلوگیری می‌کنند و به نتیجه ی دلخواه تری خواهند رسید. این فکر کاملا اشتباه می باشد .


جراحی افتادگی نوک بینی به روش باز یا بسته انجام میشود که انتخاب هر کدوم از این دو روش برای جراحی افتادگی نوک بینی، به شرایط بیمار و نیز به راحتی بیشتر جراح در کار کردن با یک روش خاص برمی‎گردد.

قبل از عمل افتادگی بینی حتماً باید طول بینی، میزان افتادگی نوک بینی، زاویه قسمت پایین بینی با لب‌ها و زاویه راستای بینی نسبت به پیشانی (زاویه نازوفرانتال) به طور دقیق اندازه گیری شود. همه این موارد در زیبایی و شکل نهایی بینی تاثیر زیادی دارد و سبب موفقیت آمیز بودن جراحی نوک بینی می‎شود.

بسیاری از مشکلات بینی که باعث میشود افراد به پزشک مراجعه کنند مشکل افتادگی نوک بینی میباشد. افتادگی نوک بینی سبب می شود طول بینی در نیم رخ بلندتر به چشم آیدو در تمام رخ حالت متواضعی به چهره می دهد.

اصلاح افتادگی و دیگر مشکلات نوک بینی باعث میشود طول بینی فرد از نیم رخ و سه رخ متعادل شود و در تمام رخ هم چهره مغرور و جذاب به نظر برسد. 

برچسب ها : جراحی افتادگی نوک بینی - رفع افتادگی نوک بینی - دلایل افتادگی نوک بینی - قیمت جراحی افتادگی نوک بینی - درمان افتادگی نوک بینی - ترمیم افتادگی نوک بینی

جراحی افتادگی  نوک بینی | دلایل افتادگی نوک بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری