بینی کج یا پیچ خورده | مشکلات بینی کج یا پیچ خورده

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

 

بینی کج یا پیچ خورده ، عمل بینی کج یا پیچ خورده دکتر گیلانی متخصص گوش حلق بینی فوق تخصص جراحی بینی

صورت باید هماهنگی‌ و تقارن در تمام اجزای صورت  که از نظر زیبایی شناسی دارای اهمیت فراوان می باشد وجود داشته باشد . در بین اعضای صورت مهمترین عضو که باید متناسب با دیگر اعضا باشد بینی است که نقش مهمی در زیبایی صورت دارد و بسیار همه افراد حائز اهمیت می باشد . در بعضی از مواقع بسیاری از افرادی که بینی شان شکسته و یا پیچ خوردگی بینی  دارد نیاز به عمل جراحی بینی دارند. و یا آنهایی که قبلا عمل کرده اند و هنوز بینی شان کج است به دنبال عمل های دوم و یا سوم هستند.

مشکل بینی کج یا پیچ خورده

یکی از بزرگترین مشکلات در زمینه ی سپتورینوپلاستی اصلاح بینی کج یا پیچ خورده می باشد زیرا دلایل متعددی برای کجی و پیچ خوردگی بینی وجود دارد، در ابتدا اولین اقدام جراح برای جراحی بینی تشخیص علت و روش های درمان می باشد. پس جراح باید قادر باشد که علت را به دقت تشخیص بدهد تا بتواند برنامه ای برای یک جراحی دقیق و مناسب ترتیب بدهد. برای اینکه  جراحی و درمان بینی، مناسب و موثر باشد، باید برنامه ی درمانی طوری باشد که در آن تعادل، تناسب، تقارن و اصلاح عملکرد بینی در نظر گرفته شود.

در این جا دلایل و درمان های بینی کج یا پیچ خورده  ، کمک بسیاری در دانستن ناهنجاری های آناتومیکی بینی به جراح می کند. در بینی های نامتقارن معمولا استخوان یک سوم بالای بینی یا غضروف دو سوم پایین بینی انحراف دارد. باید گفت که انحراف در محور عمودی بینی اغلب به شکل یک تابع سینوسی می باشد. در این قسمت نوک بینی هم می تواند در مرکز تقارن و هم می تواند در مرکز تقارن قرار نداشته باشد.

علت کج شدن یا پیچ خوردگی بینی چیست؟

-انحراف خارجی بینی

-پیچ خوردگی استخوان بینی

-پیچ خوردگی غضروف بینی

-انحراف داخلی یا سپتوم بینی

-مسئله ارثی

-شرایط محیطی مانند ضربه به بینی


در جلسه ی مشاوره با دکتر برای ارزیابی بینی  چه کارهایی انجام می شود؟

درهنگام جلسه ی مشاوره بینی شما هم از لحاظ زیبایی و کاربردی به خوبی ارزیابی می کند. دربیشتر موارد بینی کج یا پیچ خورده به سادگی‌تشخیص داده می شود .اما در مواقعی برای تشخیص جراح نیاز به گرفتن رادیوگرافی یا سی تی اسکن از بینی می باشد. جراح در مورد کودکان برای ارزیابی بینی باید دقت بسیاری انجام بدهد. چون در برخی‌ از آنان تشخیص مشکل است. در معاینات باید دقت زیادی به داخل بینی و اشکالاتی همچون انحراف تیغه میانی و سینوزیت داشته باشیم.

می توان به یک شکل دیگر  بینی کج یا پیچ خورده را توضیح دادو آن این است که محور عمودی بینی در خط میانی وجود ندارد. یکی ازمهمترین دلایل پیچ خوردگی یا بینی کج، ضربه به بینی است. پل بینی یا نوک بینی ممکن است به یک طرف صورت منحرف شده باشد. ممکن است هر دو مورد با هم اتفاق بیفتند.

در این قسمت نتها جراح باید انحراف ظاهری را بهبود بدهد ،بلکه باید دقت کند که از لحاظ عملکرد تنفسی هم این انحراف را درمان کند .زیرا اکثر بیماراناز بسته بودن  یک طرف بینی شکایت دارند. در نتیجه برای جراح این باید خیلی مهم باشد که فقط انحراف بینی از لحاظ ظاهری اصلاح نکند بلکه عمکرد تنفسی فرد را نیز بهبود بدهد.

اما باید بدانیم که مشکلات تنفسی و انسداد بینی بسیاری از بیماران به خاطر شکستگی سپتوم بینی و افتادگی طاق داخلی بینی می باشد.

در بیشتر افرادی که بینی کج یا پیچ خورده دارند و به جراحی ترمیمی نیاز دارند ( رینوپلاستی )، این گونه افراد مشکلی با استخوان بینی خود ندارند، بلکه مشکل آن ها با غضروف بخش میانی بینی می باشد که قبل ازآن  به شکل طاق وسطی بینی بوده است.

 

جراحی برای بینی کج یا پیچ خورده

-بیشتر مواقع نافرمی های بینی کج، به خاطر استخوان بینی است که قسمت بالایی بینی را تشکیل می دهد و غضروف های بینی در طاق وسط بینی قرار دارند.

-کلا بینی حساس می باشد یکی از قسمت های حساس بینی طاق وسطی بینی است که بسیار به ضربه حساس می باشد. چون غضروف های این قسمت به راحتی می توانند از استخوان بینی جدا بشوند.

-پس، در صورتی که استخوان بینی در بخش میانی قرار داشته باشد وغضروف ها از استخوان جدا شده باشند، بینی از نظر زیبایی شناختی کج به نظر می رسد.

-هنگامی که غضروف های نوک بینی در یک وضعیت کج قرار داشته باشند، سپتوم بینی و غضروف های نوک بینی دوباره به گونه ای بازسازی می شوند که کل بینی با هر قسمت از بینی هم تراز بشوند.

-در قسمتی از بینی که استخوان بینی هنوز کج و نامتقارن باشد، لازم است که جراح استخوان بینی را دوباره بشکند (جراحی استئوتومی) برای این منظور جراحی نیاز است که جراح بتواند استخوان بینی از سمت چپ و راست  را دوباره شکسته تا بتوان آن را به بخش میانی  بینی برگرداند و تعادلی بین همه ی قسمت های بینی برقرار کرد.

 

سپتوپلاستی

در بیشترموارد بینی کج یا پیچ خورده با انحراف سپتوم بینی نیز همراه است. به همین دلیل بیماران اغلب از انسداد یک طرفه ی بینی شکایت دارند. این کجی بینی باید صاف شود تا انحراف به طور موثر درمان شود.

استئوتومی

در واقع استئوتومی به معنای شکستن استخوان بینی است. در بینی کج یا پیج خورده، با کمک جراحی استئتومی می توان انحراف بینی را برطرف کرد. جراحی استئوتومی در موارد دیگری مانند صاف کردن انحراف پل بینی و برداشتن قوز بینی نیز کاربرد دارد.

چه راه هایی برای اصلاح کجی بینی یا پیچ خورده استفاده می شود؟

راه های زیادی برای اصلاح بینی کج یا پیچ خورده وجو دارد. البته  بینی می تواند در سه مرحله دچار انحراف شود:

-یک سوم بالایی: بخش استخوانی بینی را تشکیل می دهد

-یک سوم میانی: پل بینی را تشکیل می دهد که از غضروف تشکیل شده است

-یک سوم پایینی: نوک بینی را تشکیل می دهد.

در این قسمت برای تشخیص پیچ خوردگی بینی باید هر سه قسمت معاینه شود. بسته به شدت تغییرات در هر قسمت از بینی، جراح یک برنامه ی درمانی ترتیب می دهد که همه ی قسمت های بینی به خوبی در نظر گرفته شده است. باید بدانید که یک برنامه ی درمانی ساده برای یک پیچ خوردگی ساده و یک برنامه ی سخت برای یک پیچ خوردگی سخت در نظر گرفته می شود. بالاتر از همه چیز باید گفت برای موفقیت در اصلاح یک بینی کج، جراح بینی شما باید یک برنامه ی خیلی دقیق تنظیم کند.


 

برچسب ها : بینی کج یا پیچ خورده - مشکلات بینی کج یا پیچ خورده - جراحی بینی کج یا پیچ خورده - علت بینی کج یا پیچ خورده - درمان بینی کج یا پیچ خورده

بینی کج یا پیچ خورده | مشکلات بینی کج یا پیچ خورده


- ارائه رسمی آمار کرونا توسط گوگل جهت دیدن آمار رسمی گوگل کلیک کنید https://www.google.com/covid19-map
توصیه های مهم جراح گوش حلق بینی سید رضا عابدین گیلانی :

در هنگام ملاقات در جلسه اول مشاوره با جراح ، شما جزئیات مربوط به هدف خود از جراحی زیبایی گوش و نتایج مورد انتظارتان از این عمل را برای جراح بیان می کنید. جراح بعد از شنیدن انتظارات شما با بررسی شما را به عنوان کاندیدای عمل جراحی گوش ارزیابی میکند و شکل، اندازه و موقعیت گوش هایتان را بررسی کرده تا مشخص کند که چه نوع تغییراتی باید در آن بدهد. به طور قطعی پزشک جراح هر دو گوش شما را معاینه و بررسی خواهد کرد، حتی در صورتی که شما فکر میکنید فقط یکی از گوشهایتان نیاز به ترمیم یا اصلاح نقص دارد. همچنین جراح چند عکس از گوش ها و صورت شما می گیرد تا بر اساس آنها تناسب بین اجزای صورت شما را تعیین کند. بهتر است با مشاوره با جراح عمل جراحی زیبایی گوش صورت بگیرد و بگذارید او در مورد تمام جزییات این عمل تصمیم بگیرید. بحث دقیق در مورد دلایل شما برای عمل اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در این مرحله بسیار مهم است. حتما سوالات خود را بپرسید و به اندازه کافی اطلاعات دریافت کنید تا بتوانید تصمیم کاملا آگاهانه ای در مورد انجام این عمل جراحی بگیرید. جراح بایستی سوابق پزشکی شما را بررسی کند تا مشخص شود این جراحی هیچ ضرری برای شما ندارد. در آخر از شما خواسته می شود که فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، مبنی بر اینکه با مزیت ها و عوارض احتمالی مربوط به این عمل آشنایی دارید. برای مقایسه نتیجه عمل ممکن است عکسی از قبل و بعد عمل از شما گرفته شود. حتما برای انجام این گونه جراحی ها با جراح گوش مشورت کنید .شما می توانید با جراحی ما در مورد عمل زیبایی یا اتوپلاستی مشاوره کنید همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با ورد به سایت دکتر گیلانی جراح ومتخصص گوش حلق بینی می توانید با تماس و یا مراجعه به مطب ایشان از مزایا و عوارض جراحی گوش اطلاع پیدا کرده و با مشورت با این جراح بهترین عمل را انجام بدهید. برای دریافت مشاوره با جراح دکتر سید رضا عابدین گیلانی با شماره ای درج شده در سایت تماس بگیرید. برای مشاوره با جراح می توانید با دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی همراه باشید.
جراحی زیبایی بینی خود را به دست متخصص گوش حلق بینی بسپارید اگر به فکر این هستید که یک عمل بینی انجام دهید، با متخصص زیبایی بینی ملاقات کنید تا آن را مورد این موضوع بحث کنید. در طی آن جلسه، درباره اهداف خود صحبت کنید و به پزشک بگویید که چه چیزی در مورد بینی شما باعث ناراحتی میشود و چگونه می خواهید آن را تغییر دهید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز مانند یک جراحی بینی کامل وجود ندارد. هرچند متخصص بینی می تواند ویژگی های صورت را افزایش دهد و زیبایی های منحصر به فرد و طبیعی شما را تایید کند. جراح پلاستیک می تواند ویژگی های صورت را تشریح کند و به شما بگوید که چگونه تغییرات ظاهر شما را بهبود می بخشد. متخصص زیبایی بینی، ساختار بینی و سایر ویژگیهای صورت را ارزیابی خواهد کرد. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر. دکتر گیلانی جراح گوش حلق بینی,متخصص گوش حلق بینی.فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در سال 1381 عضو هیات علمی دانشگاهی آزاد شاهرود تا سال 1388 - شرکت در دوره های متعدد آموزشی و جدید جراحی ها ی پلاستیک و سایر اعمال گوش حلق بینی و دریافت گواهینامه های متعدد .. اعمال جراحی در بهترین و‌مجهز ترین مراکز و با همکاری بهترین متخصصین بیهوشی انجام می‌شود.فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رشته بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در سال 1381 عضو هیات علمی دانشگاهی آزاد شاهرود تا سال 1388 - شرکت در دوره های متعدد آموزشی و جدید جراحی ها ی پلاستیک و سایر اعمال گوش حلق بینی و دریافت گواهینامه های متعدد .. اعمال جراحی در بهترین و‌مجهز ترین مراکز و با همکاری بهترین متخصصین بیهوشی انجام می‌شود. عمل زیبایی بینی توسط دکتر گیلانی جراح و متخصص گوش حلق بینی، انواع جراحی ها و تزریق ها برای زیبایی صورت و‌‌‌ پلک و‌گونه و ...با روش‌های معمول یا با اندوسکوپ جراحی های همزمان سینوزیت و پولیپ با اندوسکوپ. رینوپلاستی که معمولا به عنوان جراحی بینی شناخته می شود، یک عمل جراحی پلاستیک برای اصلاح و بازسازی فرم است، بازگرداندن عملکرد و افزایش زیبایی بینی با حل مشکل آسیب بینی، نقص مادرزادی، مانع تنفسی و یا رینوپلاستی اولیه شکست خورده است. عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت است که از اهمیت زیادی در بین زنان برخوردا اس نکات مهم مراقبت بعد از عمل بینی پس از جراحی را توسط دکتر گیلانی رعایت کنید مراقبت از بینی و سینوس ها بسیار مهم است تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم جلوگیری کنید.در اغلب موارد، پزشک شما بسته بندی موقت بینی را در داخل بینی خود قرار می دهد تا از عبور مجدد سینوس باز شده و مایع اضافی جذب شود در حالی که بافت های شما بهبود می یابند. در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از عمل وجود دارد: -سر خود را بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از عمل جراحی کمک کنید. شب اول بعد از جراحی، زیر سر خود چند بالش اضافه قرار دهید تا سرتان بالا قرار گیرد. -اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، مطمئن شوید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را برندارید. -بعضی از بیماران به طور طبیعی تا 2 الی 3 روز خونریزی دارند. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود تماس بگیرید. -حداقل یک هفته پس از جراحی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین، تنش و یا شدید انجام ندهید. این باعث افزایش احتمال خونریزی بینی می شود. -اگر مجبور شدید عطسه کنید سعی کنید وقتی دهنتان باز است این کار را انجام دهید. -آسپرین مصرف نکیند خونریزی را افزایش میدهد. جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال 98 و جدیدترین انواع آن