معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی زیبایی بینی | هزینه جراحی بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی بینی است . در حقیقت امروزه جراحی زیبایی بینی در سراسر جهان هم بین مردان و هم زنان شایع شده است. چرا که بینی یکی از برجسته ترین و مهم ترین اعضای صورت است. ظاهر بینی شما مستقیما تاثیر زیادی در چهره و زیبایی شما دارد. بعلاوه بینی عملکرد حیاتی در ارتباط با عبور هوا و تنفس و تنظیم دمای هوا دارد.

تیغه بینی به صورت طبیعی در خط وسط قرار دارد و انحراف آن می تواند منجر به انسداد مجاری بینی و یا کجی شکل ظاهری آن شود. عمل جراحی زیبایی بینی را رینوپلاستی و تصحیح انحراف تیغه بینی را سپتو پلاستی می گویند. این دو عمل معمولا به صورت توام انجام می گیرند.

در حقیقت جراحی زیبایی بینی با تغییر در ساختار بینی و فرم دهی جدید به استخوان و غضروف بینی، برطرف کردن عیب های بینی میباشد و ایجاد فرم بینی منااسب با قسمت دیگر صورت و بهتر کردن عملکرد تنفس در فرد و بهبود آن می باشد.

دلایل انجام جراحی زیبایی بینی

علت ها فراوانی برای انجام جراحی زیبایی بینی وجو دارد مانند برطرف کردن برآمدگی و انحراف بینی ، تغییر در اندازه و سایز بینی ، تغییر شکل نوک بینی و .... که همه آنها باید زیر نظر یک جراح با تجربه و متخصص گوش ،حلق و بینی ( دکتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق و بینی) انجام شود.

هدف از جراحی زیبایی بینی چیست؟

1-جراحی زیبایی بینی : به منظور برطرف کردن مشکلات ظاهری از قبیل رفع قوز بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی و غیره این عمل صورت می گیرد.

2-جراحی بینی درمانی : که در واقع برای درمان بعضی از بیمارهایی از قبیل : پولیپ بینی ، سینوزیت ، سپتوم جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی می تواند به دو روش باز و بسته باشد. تنها مزیت روش جراحی بسته بینی عدم وجود برش در پره وسط بینی است ولی دقت و نتیجه عمل جراحی بینی با روش باز بیشتر است و در تصحیح انحراف بینی روش جراحی بینی باز از کارآیی کافی برخوردار است. از طرف دیگر بر اساس نوع انحراف و مشکل بینی، جراحی دو نوع است: جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی که بر حسب اینکه اشکال بینی بیشتر فرم استخوانی آن است یا ناحیه گوشتی آن، با یکدیگر تا حدودی فرق می کنند.

سن عمل جراحی زیبایی بینی :

در بچه ها محدودیت های مشخصی وجود دارد که مانع از جراحی بینی قبل ازبلوغ کامل می شود اغلب دختران در پایان 16سالگی  و پسرها در پایان 18 سالگی به بلوغ کامل رسیده اند ومی توانند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. اصلاح عیوب بینی دراین سن باعث می شود اعتمادبه نفس نوجوان در یک زمان طلایی از زندگی وی بیشتر شود و نباید فراموش کنیم که در این زمان است که نوجوان نه تنها خودش را می شناسد بلکه آینده اش را برنامه ریزی خواهد کرد. از طرف دیگر امروزه تعداد قابل توجهی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی افراد بالای 40 سال هست .

نکات لازم قبل از عمل جراحی بینی

-حداقل ده روز قبل از عمل جراحی بینی از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه (ایبوبروفن، دیکلوفناک سدیم، ایندوماسین، مفنامیک اسید و ...) خودداری فرمائید. استفاده از استامینوفن بلامانع است.

-استعمال دخانیات به مدت 4 هفته قبل و بعد از عمل جراحی بینی ممنوع است زیرا نیکوتین به دلیل انقباض عروقی، خون رسانی به بافتهای عمل شده را مختل می نماید.

-به مدت 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی از نوشیدن و خوردن اجتناب کنید.

-لباس شما در هنگام مراجعه به کلینیک باید از نوعی باشد که مجبور نباشید از سر به تن کنید.

نکات مهم در مورد عمل جراحی بینی

-عمل جراحی بینی با هردوروش بی هوشی عمومی و موضعی قابل اجراست.
-با استفاده از متدهای جدید جراحی بینی حداکثر عناصر بینی حفظ شده و احتمال بروز بدشکلی و سایر عوارض به حداقل خواهد رسید
-در انتهای عمل جراحی بینی ازپانسمان چرب در داخل سوراخهای بینی استفاده خواهد شد که ظرف 3-2 روز خارج می شوند.
-در انتهای عمل جراحی بینی روی بینی آتل گچی یا پلاستیکی گذاشته شده که ظرف 10-7 روز برداشته می شود.
-شما بعد از ظهر همان روز جراحی بینی مرخص خواهید شد.

عوارض جراحی زیبایی بینی

به طور کلی، عمل‌های جراحی زیبایی یک سری عوارض و خطرات مشترک دارند که احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد. خطرات مشترک عمل جراحی زیبایی بینی با دیگر عمل‌های جراحی شامل خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی می‌باشد.

-بی‌حسی دائمی در بینی و اطراف آن و خطرات بیهوشی

-ماندن جای زخم در پایین بینی و زخم شدن آن

-ازبین رفتن رگ‌های خونی کوچک روی بینی و خون دماغ شدن پی در پی

-آسیب دائمی به اعصاب و ایجاد اختلال در تنفس

-تغییر رنگ و تورم پوست بینی

-ظاهر نامطلوب بینی

-نیاز به عمل مجدد

-احتمال ایجاد ظاهر نامتقارن و غیریکدست در بینی

-درد، تغییر رنگ یا ورم مداوم بینی

-سوراخ شدن تیغه‌ بینی

برای انجام جراحی بینی میتوانید با دمتر سید رضا عابدین گیلانی متخصص گوش حلق بینی تماس بگیرید.

 

برچسب ها : جراحی زیبایی بینی - هزینه جراحی بینی - جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی | هزینه جراحی بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری