عمل بینی بدون جراحی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

عمل بینی بدون جراحی,لیفت بینی,بوتاکس,لیفت بینی غیرجراحی,تزریق فیلر,رینوپلاستی غیرجراحی متخصص جراحی گوش حلق بینی

لیفت بینی یا رینوپلاستی بینی بدون جراحی یکی از روش های اصلاح بینی است که در سالهای اخیر بیشتر رواج پیدا کرده. زیبایی بینی بدون جراحی عمل زیبایی بدون جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروزه همه به دنبال روش های کم خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی های بینی، پزشکان در پی راههای ساده تر برای رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند. درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک های صورت ایجاد کرده است و خیلی ها را از انجام جراحی های غیرضروری و با لیزرهای زمانبر و پرهزینه رها کرده است. با وجود اینکه عمل بینی یکی از عمل های پرطرفدار در ایران است.

لیفت بینی غیرجراحی بینی در مواردی که بینی فرد دارای نوک افتاده باشد یا پره پهن داشته باشد و یا روی بینی قوز مشاهده شود مورد کاربرد پیدا می کند. البته در این چند مورد هم حتماً باید شدت این نقایص بررسی شود و درصورتی که پزشک صلاح بداند این روش غیرجراحی را به بیمار پیشنهاد می دهد.

این روش نیز جلوی خیلی از جراحی های بینی غیر ضروری را خواهد گرفت. در مطالعه های که انجام شده است بیش از نیمی از جراحی های بینی واقعاً غیرضروری بوده و می توان با روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح کرد و جلوی بسیاری از هزینه ها و عوارض را گرفت.

اصول وپایه لیفت غیرجراحی بینی بر تزریق فیلر استوار است .و مهمترین و بیشترین کاربرد را در برطرف ساختن قوزبینی یا فرورفتگی روی بینی دارد.

برای این منظور از ژل هیالورنیک استفاده می شود که فیلر موقت است و پس از جذب فرد باید دوباره به پزشک مراجعه کند تا تزریق ژل برای اوتکرار شود. نتایج اکثرا بسیار رضایت بخش است زیرا فرد بدون بیهوشی وبدون جراحی قوز بینی اش صاف می شود.

مورد دوم لیفت غیرجراحی بینی یا رینوپلاستی غیرجراحی استفاده از نخ لیفت جذبی برای بالاکشیدن نوک افتاده بینی است. برای این منظور پزشک پس از بی حسی موضعی نخ های لیفت راکه شامل نخ خاردار کاگ ونخ های ساده  هر دو از جنس “پی دی او” می باشد درطول بینی وارد می سازد و با این عمل ساده نوک بینی بالا کشیده می شود و البته برای نتیجه مطلوب نیاز است  بیمار چند ماه صبرکند تا لیفت نخی به نتیجه نهایی اثر خود برسد. دوام این عمل حدود دو تا سه سال است وپس از آن با اینکه بینی کاملاً به حالت افتاده قبل برنمی گردد ولی باید هر چند سال عمل کاشت نخ لیفت جذبی در بینی تکرار شود.

و در آخر برای مواردی که سوراخ های بینی گشاد است می توان با تزریق مقداری بوتاکس در عضله خاصی ازبینی باعث کوچک شدن  وجمع شدن پره های  بینی شد. دوام بوتاکس دربینی مانند پیشانی دربهترین حالت 4 تا 6 ماه است و بعد از این مدت تکرار تزریق بوتاکس در بینی بلامانع می باشد

در این روش پس از بی حس کردن بینی مقدار مناسبی از فیلر که می تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق می شود. این تزریق برای رفع قوزبینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق می شود تا برجستگی قوزبینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق می شود و نوک آن را بالاتر می برد. هم چنین اگر بینی دچار ناصافی، غیرقرینگی یا تورفتگی است می توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست و ظاهری متناسب ایجاد کرد. ژل هیالورونیک در بینی علاوه بر اینکه قابل خارج کردن است حلال نیز دارد و اگر فردی از فرم بینی پس از تزریق ناخشنود بود می تواند آن را خارج و یا حل کند . بنابراین اگر پس از تزریق ژل در بینی بیمار بخواهد عمل جراحی کند مغایرتی ندارد و پس از از بین بردن ژل می تواند عمل جراحی را انجام دهد . این روش بینی کوچک نمی شود ولی اگر بینی چندان بزرگ نباشد و فرد مایل باشد بدون عمل جراحی بینی ظاهر بینی را کوچکتر نشان دهد می تواند با تزریق چربی در گونه ها به این نتیجه دست یابد .میزان ماندگاری ژل در بینی بسیار طولانی تر از ماندگاری همان ژل در آب است ، بطور مثال بعضی از ژل های هیالورونیک که در لب بیشتر از شش ماه دوام ندارد در بینی تا سه سال هم دوام می آورد. اگر از انواع ژل های یکساله هیالورونیک استفاده شود گمان می رود در بینی تا 5 سال هم ماندگار باشد.

برچسب ها : عمل بینی بدون جراحی - لیفت بینی - بوتاکس - لیفت بینی غیرجراحی - تزریق فیلر - رینوپلاستی غیرجراحی

عمل بینی بدون جراحی