معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی زیبایی صورت | انواع جراحی زیبایی صورت

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

امروزه با پیشرفت عمل پزشکی کمتر کسی پیدا می شود که به  ظاهر و زیبایی پوست خود اهمیت ندهد.امروزه روش های درمانی مختلفی برای زیبایی پوست مخصوصاً پوست صورت وجود دارد .هدف اصلی جراحی زیبایی صورت معمولا جوانسازی صورت و رفع عیوب آن می باشد .در نتیجه بیمار در این گونه جراحی باید انتظارات منطقی از عمل خود داشته باشد . انتظارات منطقی رفع عیوب صورت و جوانسازی می باشد و هدف از این نوع جراحی زیبایی مطلق نمی باشد.

در جراحی پلاستیک چه نوع مشکلاتی درمان می‌شوند؟

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی: جراحی بینی خارجی و داخلی که در آن غضروف و استخوان بازسازی می‌شوند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشید.

جراحی پلک: جراحی پلک بالا یا پایین به منظور بهبود و ظاهر چشم‌ها.

ریتیدکتومی: جراحی پوست صورت و گردن به منظور کشیدن پوست و حذف چین و چروک اضافی.

برولیفت: جراحی به منظور بهبود چروک‌های پیشانی و ابروهای

لیپوساکشن: جراحی برای برداشتن چربی مازاد زیر چانه یا گردن

ایمپلنت‌های چهره: جراحی برای برجسته‌ترسازی ساختارهای معینی از صورت (گونه، لب‌ها، چانه)

اتوپلاستی: جراحی برای بازشکل‌دهی غضروف گوش به نحوی که کمتر برآمده باشند.

روندهای سطح پوست: جراحی با استفاده از لیزر، پوست‌های شیمیایی، خوردگی پوست به منظور بهبود صاف بودن پوست.

بازسازی صورت: جراحی برای بازسازی نقص‌های موجود در پوست صورت در نتیجه‌ی جراحی قبلی، آسیب یا بیماری. این شامل بازسازی نقص‌های حاصل از جراحی سرطان، بازدید زخم، ترمیم پارگی‌های صورت به خاطر ضربه‌های قبلی، حذف علائم تولد و اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی جمجمه، کام یا لب‌ها.

روندهای غیر جراحی: تکنیک‌های بکاررفته همانند پوسته‌های شیمیایی، میکرو درما برایزون و موارد قابل تزریق. موارد قابل تزریق، داروهایی هستند که زیر پوست قرار داده می‌شود تا ظاهر صورت را بهبود بخشید که شامل بوتاکس، موارد آرایشی، دیسپورت، رستیلان، جودرم، رادیس، اسکالپترا و غیره.

هزینه جراحی زیبایی صورت

در این مورد باید بگوییم که افراد بسیاری بر مبنی هزینه جراحی زیبایی صورت اقدام به این نوع جراحی می کنند و هزینه و قیمت جراحی پلاستیک صورت برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هزینه جراحی زیبایی صورت در مرحله اول به محل انجام جراحی وشرایط بیمار بستگی دارد. در واقع هزینه جراحی زیبایی صورت در ناحیه پلک متفاوت تر از هزینه جراحی بینی می باشد. همچنین میزان تخصص و مهارت جراح در تعیین هزینه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

عوارض بیشتر این عمل های جراحی زیبایی صورت :
-احتمال عوارضی چون خونریزی، تنگ شدن راه بینی، آبریزش یا اشکال در بویایی

-احتمال به وجود آمدن اشکال در ظاهر بینی و نیاز به جراحی مجدد

-احتمال تشدید علایم آلرژیک در کوتاه‌مدت وجود دارد ولی در درازمدت اثری بر آن ندارد.

-احتمال پیش آمدن عوارضی چون باقی ماندن جای برش، افتادگی پلک یا آسیب به قرنیه وجود دارد.

-برای پروتز روی استخوان چانه احتمال  پس زدن یا عفونت و گاهی جابه‌جایی وجود دارد.

-در جراحی و جلو آوردن استخوان درموارد کمی‌ احتمال عفونت و بی‌حسی چانه به دلیل آسیب به اعصاب چانه، وجود دارد.

-درد که البته با مسکن‌های قوی بهبود می‌یابد.

-در مواردی کمی‌ عفونت در محل جراحی ایجاد می‌شود.

-جراحی نباید در کسی‌ که از نظر روانی‌ مشکل دارد انجام شود چون این گونه افراد هیچگاه به رضایت نمی‌رسند.

-شایع‌ترین عارضه خونریزی یا جمع شدن خون زیر پوست است که باید به سرعت و با دقت برطرف شود. این مساله در حدود 8 تا 10درصد موارد اتفاق می‌افتد.

-آسیب به اعصاب صورت از عوارض مهمی‌ است که خوشبختانه در دست جراح باتجربه بسیار نادر است.

-مسائلی‌ چون خونریزی، عفونت و آسیب به اعصاب حسی و پوست به ندرت ممکن است پیش آید.

نکته : البته باید این را متذکر شویم که اکثر این عوارض می تواند با رعایت بهداشت و مراقبت های بعداز عمل و اجرای دستورات  جراح بعد از عمل کمتر و یا اصلا به وجود نیایند.

در بین انواع جراحی زیبایی ، جراحی های زیبایی صورت شایع ترین نوع از انواع جراحی هامی باشدد. داشتن چهره ای زیبا و رفع نقایص احتمالی صورت به هیچ سن و جنسیتی محدود نمی شود. اگرچه تصور می شود که بیشتر مراجعین به کلینیک های زیبایی خانم ها هستند اما واقعیت این است که تمایل مردان برای انجام جراحی زیبایی صورت در سال های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است

انتخاب جراح مناسب:

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید جراحی زیبایی را انجام دهید باید از یک جراح متخصص برای اینکار استفاده نمایید. باید جراح انتخاب شده گواهینامه‌ها و مدارک لازم برای انجام چنین فرآیندهایی را داشته باشد. همچنین بیماران قبلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که درصد موفقیت جراحی‌های او زیاد بوده است. مطمئن شوید که پزشک تمامی خطرات و مزایای جراحی را توضیح می‌دهد. همچنین در مورد انتظاراتی که از جراحی خود دارید با پزشک صحبت کنید.

برچسب ها : جراحی زیبایی صورت - انواع جراحی زیبایی صورت - رایج ترین جراحی صورت - قیمت جراحی صورت - عمل صورت - جراحی پلاستیک صورت

جراحی زیبایی صورت | انواع جراحی زیبایی صورت

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری