معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی گوش | عمل جراحی گوش

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در واقع جراحی گوش با هدف درمانی و همچنین زیبای برای افراد انجام می گیرد.افراد ممکن است در طول زندگی بر اثر اتفاق های مختلف با آسیب دیدگی مواجه شوند و یا اینکه به طور مادرزادی دارای نواقص گوش باشند.

آسیب های وارد شده به گوش انواع متفاوتی دارد. با  جراح گوش می توانید تمام نواقص گوش را از بین برد.


باید بدانید که جراحی زیبایی گوش برای افرادی مناسب است که گوش های آن ها حالت آینه ای دارند و در واقع از بزرگی گوش رنج می برند .
مشکل در گوش  در سنین پایین پدیدار خواهد شد باعث می شود تا کودک مورد تمسخر اطرافیان قرار بگیرد و در نهایت اعتماد به نفس وی تحت تاثیر قرار بگیرد .
علاوه بر مشکلات فردی و اجتماعی که از بزرگ و برآمده بودن گوش ها نشات می گیرد ، زیبایی ظاهری مساله ای است که در اثر بزرگ بودن گوش ها فرد را دچار تهدید می کند .

در مواقعی که جراحی گوش با هدف زیبایی انجام می شود معمولا نتیجه جراحی به صورت ایده آل بوده و فرد بعد از جراحی از ظاهر خود احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

هدف از انجام  جراحی گوش  تغییر سایز، شکل، مکان گوش ها می باشد. در عمل جراحی گوش ، جراح گوش در ناحیه گوش برشی ایجاد می کند که توسط آن برش قسمت های اضافه گوش حذف سپس مراحل پانسمان انجام می شود و در نهایت شکل نهایی گوش ها قابل مشاهده است.

آماده شدن  قبل از عمل زیبایی گوش

-سنجش بالینی و تست آزمایشگاهی

-ترک سیگار و مصرف دخانیات

-مصرف داروهای خاص

-اجتناب از مصرف آسپرین و مکمل های دارویی و داروهای ضد التهاب(به دلیل افزایش خطر خونریزی)

روش انجام جراحی زیبایی گوش

با اتوپلاستی می توان تغییر شکل هر دو گوش یا یکی از گوش ها را فراهم کرد ، با انجام جراحی گوش که به شکل سرپایی می باشد می توان شکل و سایز گوش ها را تغییر داد .

در عمل زیبایی گوش جراح برش های را در گوش ایجاد و بسته به نیاز بیمار و تغییراتی که لازم است انجام شود ، سایز گوش را کاهش می دهد .

بسته به نیاز بیمار برش ها در نواحی مختلف ممکن است ، انجام شود .

در مواقعی که گوش دچارشکستگی شده باشد و یا پارگی در آن ایجاد شده باشد باید ترمیم گوش را انجام داد  ، جراح گوش اگر گوش دچار پارگی شده باشد یا بخیه به درمان آن می پردازد .

هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی گوش بسته به دستمزد جراح ، تغییراتی که نیاز است اعمال شود متغیر است بنابراین به شکل دقیق نمی توان برای جراحی زیبایی گوش هزینه ای را بیان کرد ، هزینه بیهوشی ، بی حسی و… برهزینه این جراحی تاثیرگذار هستند .

از فاکتورهای که در هزینه عمل جراحی گوش تاثیر گذار است انجام جراحی در کلینیک یا بیمارستان است که سبب متغییر شدن هزینه جراحی زیبایی گوش می شود .

عوارض عمل جراحی زیبایی گوش عبارتند از:

-درد

-تورم

-خونریزی

-عفونت

-ماندگاری جای زخم (عموماً قابل مشاهده نیست)

-بی‌حسی موقتی ناحیه گوش

-عدم تقارن و یا همشکلی گوش‌ها (به ندرت)


مزیت های  جراحی گوش

-برطرف کردن نواقص ظاهری

-جراحی ساده و ایمن و بدون هیچ خطری

-موجب افزایش اعتماد به نفس فرد

-نوع برش های ایجاد شده در سطح حداقل

-بهبودی بعد از یک هفته استراحت کامل

-بازیابی ظاهر طبیعی و مطلوب گوش

مدت زمان بهبودی جراحی گوش


بعد از انجام عمل به منظور کاهش تورم گوش، سر بیمار به مدت چند روز پانسمان می‌شود. علاوه بر این داروهای مسکن برای کاهش درد بیمار تجویز می‌گردد.جراح درخصوص مدت پانسمان و اقداماتی که بیمار باید هنگام خواب انجام دهد، با وی صحبت خواهد کرد. معمولاً سر بیمار به مدت 3 روز پانسمان می‌گردد. زمانی که پانسمان برداشته می‌شود، جراح نوعی هدبند به بیمار می‌دهد که به مدت 2 تا 3 هفته به منظور تسریع روند بهبودی باید از آن استفاده کند. اگر پزشک در روند جراحی از بخیه‌های کشیدنی استفاده کند، یک هفته بعد از انجام جراحی بخیه‌ها باید برداشته شوند.


برچسب ها : جراحی گوش - عمل جراحی گوش - از صفرتا صد عمل جراحی گوش - هزینه جراحی گوش - عوارض جراحی گوش

جراحی گوش | عمل جراحی گوش

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری