معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

جراحی فک | هزینه جراحی فک

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

عمل جراحی فک یا  جراحی ارتوگناتیک در واقع برای برطرف کردن بی نظمی و تقارن نبودن استخوان های فک برای سلامت و عملکرد دندان ها می باشد. با انجام این عمل جراحی فک   ظاهر صورت فرد نیز بهبود پیدا می کند.

برای ترمیم و برطرف کردن مشکلات فکی جدی که با ارتودنسی درمان نمی شود، می توان از جراحی فک استفده کرد. در اغلب موارد، قبل و همچنین پس از جراحی فک و تا زمان بهبودی کامل، بریس های ارتودنسی روی دندان بیمار قرار دارند.

جراحی فک یک گزینه ترمیم کننده و اصلاح کننده برای فک و صورت می باشد اگر شما دچار چنین مشکلاتی در فک هستید که با ارتودنسی قابل حل نمی باشد می توان از جراحی فک بهره گرفت .  در اغلب موارد، قبل از جراحی و در طی بهبودی بعد از جراحی تا زمان بهبودی و هم ترازی کامل، بر روی دندان هایتان نیز وجود دارد.


جراحی فک مناسب پس از توقف رشد است، معمولا در حدود سن 14 تا 16 سال برای زنان و سنین 17 تا 21 سال برای مردان است.

مزایای جراحی فک

1-انجام جراحی فک باعث می شود که جوییدن و گاز زدن راحت تر انجام می شود و کل فرآیند جویدن بهبود پیدا می کند.

2-سایش و شکستن بیش از حد دندان ها در طول عمر به حداقل می رسد.

3- عمل فک برای معایب صورت را اصلاح می کند، کمبود رشد چانه ، جلوتر بودن دندان های پایینی نسبت به دندان های بالایی، عقب تر بودن فک بالا نسبت به فک پایین و پوشانده شدن دندان های آرواره بالا توسط دندان های فک پایین بهبود پیدا می کنند.

4-در عمل جراحی تعادل اندام های وسط یا پایین چهره اصلاح می شود.

5-این عمل جراحی فک در صورتی انجام می شود که لبخند لثه ای که در آن لب ها به طور کامل بسته نمی شوند یا به سمت بالا کشیده نمی شوند و نواحی زیادی از لثه ها نشان داده می شوند، بهبود پیدا می کنند.


عوارض جانبی جراحی دهان و فک
- آسیب به عصب ها : پس از عمل جراحی زیبایی فک، بی حسی موقتی چانه، زبان و لثه ها به دلیل کبودی عصب های چانه رایج است. در موارد اندک، ناحیه بی حس شده همچنان بی حس باقی می ماند.


- آسیب به دندان ها : در صورتی که دندان ها کاملا تمیز نشده باشند، یا در طول ارتودنسی نوشیدنی و غذاهای اسیدی یا شیرین مصرف شده باشد، سطح دندان به شکل تغییرناپذیری آسیب می بیند.


- عود کردن : ممکن است دندان و فک پس از اتمام درمان به میزان بیشتر یا کمتری عود کنند ( به وضعیت اولیه برگردد.) برای به حداقل رساندن این حرکت دندان،  به بیماران سیم های نگه دارنده داده می شود.

جراحی فک که معمولا توسط جراح دهان و فک و صورت انجام می شود، اغلب با همکاری یک متخصص ارتودنسی انجام می شود.در اکثر موارد، ارتودنتیست قبل از جراحی فک بر روی دندان ها قرار می دهد. براکت ها معمولا برای 12 تا 18 ماه قبل از عمل جراحی انجام می شود تا دندان ها را در آماده سازی برای عمل جراحی تنظیم و تنظیم کند.


عمل جراحی فک

هر بیمار، جراحی فک عملی طولانی و بسیار دقیق است. علت پیچیدگی این عمل آن است که نه تنها خود استخوان فک باید اصلاح شود، بلکه جراح باید از عملکرد  و ارتباط صحیح آن با دندان ها و سایر اعضای صورت اطمینان حاصل کند. در صورتی که یکی از این عوامل درست کار نکند، می تواند مشکلات جدی تری را به همراه داشته باشد.

روند جراحی از پیدا کردن بهترین جراح فک و صورت و گرفتن وقت مشاوره با وی آغاز می شود. طی این جلسه جراح بیمار را معاینه می کند و مشخص می کند که آیا جراحی برای وی لازم است یا خیر. سپس عکس های ایکس ری از فک گرفته می شود تا مدلی سه بعدی و حقیقی از آن تهیه شود. پزشک از این مدل برای مشخص کردن استراتژی جراحی فک استفاده می کند تا روز جراحی از نحوه دقیق انجام کار اطلاع داشته باشد. کل روند جراحی فک، از روز مشاوره تا زمان بهبودی بعد از عمل، حدودا چندین ماه طول می کشد.

با اینکه عمل جراحی فک ممکن است ترسناک و وقت گیر به نظر برسد، اما برای برخی مشکلات تنها راه حل موجود محسوب می شود. پس از این عمل، نه تنها عملکرد فک بسیار افزایش می یابد، بلکه تغییرات چهره پس از جراحی فک نیز بسیار قابل توجه خواهد بود.

برچسب ها : جراحی فک - مراحل جراحی فک - هزینه جراحی فک - شرایط عمل جراحی فک - عمل جراحی فک

جراحی فک | هزینه جراحی فک

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری