معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

کاربرد اسپلینت در جراحی بینی | همه چیز در مورد اسپلینت

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

در واقع اسپلینت بینی یا گچ بینی در واقع یک آتل پلاستیکی میباشد که از بینی شما محافظت می کند و به استخوان و غضروف های بینی کمک می کند تا زمان ترمیم از جایشان تکان نخورند.کاربرد اسپلینت در جراحی بینی مهم است چون می تواند بینی را از آسیب حفظ کند.

وقتی که  جراحی بینی انجام شد برای حفظ بیشتر شکل و ظاهر بینی از اسپلینت و یا گچ بینی استفاده می کنند . اسپلینت یا گچ بینی نیز می تواند در کاهش تورم و حفظ موقعیت استخوان ها بعد از جراحی بینی کاربرد بسیاری داشته باشد . در واقع استفاده از گچ بینی بعد از جراحی بینی برای بیمار امری الزامی می باشد . استفاده و کاربرد اسپلینت  در جراحی بینی ،اسپلینت خارجی می باشد که می تواند در نتیجه جراحی بینی نقش به سزایی داشته باشد .  در روز های اول پس از جراحی بینی ،بینی آسیب پذیر می باشد استفاده از اسپلینت می تواند بینی را از هرگونه آسیبی حفظ کند .


دو نوع اسپلینت بینی وجود دارد:

اسپلینت خارجی

اسپلینت داخلی

کاربرد استفاده اسپلینت خارجی

1-کاهش ورم و تورم:با فشاری که چسب و گچ به بینی وارد می کنند ورم کاهش می یابد.

2-کاربرد اسپلینت در جراحی بینی  در پوشانندگی غضروف به وسیله پوست بینی موثر می باشد و نتیجه حاصله دقیق تر خواهد بود.

3-اگراز اسپلینت استفاه نشود بین غضروف و پوست بیمار فضای خالی ایجاد خواهد شد که این فضای خالی بستر مناسبی برای بروز بافت های همبند و هماتوم می باشد.

4-چرا که در صورت بروز یک چنین مواردی نتیجه عمل دچار تغییرات زیادی می شود.

5-محافظت از شکل جدید بینی: در حین جراحی بینی شکل استخوان ها و غضروف ها تغییر می کند که برای اینکه این استخوان ها به شکل جدید باقی بمانند استفاده از گچ ضروری می باشد.

6-محافظت از بروز آسیب در بینی:کاربرد اسپلینت در جراحی  بینی در مقابل آسیب ها محافظت می کند اما این محافظت به قدری نیست که بیمار بتواند بعد از عمل در فعالیت های خطرناک خود شرکت کند و همچنان باید از بینی خود مراقبت کند.

هدف های استفاده از اسپلینت داخلی

در مواردی که بیمار در تیغه بینی خود انحراف یا انحراف هایی را داشته باشد از اسپلینت داخلی استفاده خواهد شد. اسپلینت بینی  از جنس سیلیکون می باشد و دارای ساختاری نرم است.

1-مجبور کردن بافت بینی به التیام بر روی غضروف: اسپلینت بینی یا همان گچ روی بینی داخلی پس از جراحی زیبایی بینی استفاده می شود تا بتواند پوشش داخلی بینی را روی بدنه داخلی بینی که شامل استخوان ها و غضروف می باشد را بهبود ببخشد.

2-نگه داشتن تیغه بینی (سپتوم): پس از جراحی زیبایی بینی در مواردی که نیاز به ثابت نگه داشتن تیغه بینی باشد پزشک از اسپلینت داخلی استفاده می کند.

3-کاهش خونریزی:با فشاری که اسپلینت به پوست و غشاء وارد می کند خونریزی و تورم را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

برچسب ها : کاربرد اسپلینت در جراحی بینی - جراحی بینی - همه چیز در مورد اسپلینت - عمل زیبایی بینی

کاربرد اسپلینت در جراحی بینی | همه چیز در مورد اسپلینت

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری