معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

آبریزش و عطسه پس از جراحی بینی | درمان آبریزش و عطسه پس از جراحی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

بعد از عمل جراحی بینی ممکن است بعضی از تورم بینی، لب فوقانی، گونه ها و یا در اطراف چشم شما وجود داشته باشد.شما ممکن است کبودی در اطراف بینی و چشم داشته باشید.بینی شما ممکن است درد و خونریزی داشته باشد. این ممکن است چند روز پس از جراحی ادامه یابد.در صورتی که بعد ازعمل جراحی بینی عطسه به طور ناگهانی اتفاق می افتد، به دین منظور رهان خود را باز کنید و به طور طبیعی عطسه کنید.

آبریزش بینی بعد از عمل بینی ممکن است تا 72 ساعت بعد از عمل ادامه داشته باشد و اما به مرور زمان  بهبود می یابد.یکی از دلایل آبریزش بینی که بعداز جراحی زیبایی بینی می تواند اتفاق بیافتد، تحریکاتی است که در اثر جراحی بینی به وجود آمده و معمولاً بعد از گذشت دو هفته پس از جراحی از بین خواهد رفت.

حتما اگر دچاراحساس  و بروز عطسه شدید، سعی کنید دهان خود را باز نگه دارید ، تا نیروی زیاد به بینی شما وارد نشود و احساس درد نکنید.


خطر عطسه یا سرفه بعد از جراحی بینی

بهتر است که در 1 یا 2 ماه بعد از جراحی بینی که هنوز بافت های بینی استحکام لازم را پیدا نکرده اند، موقعی که عطسه یا سرفه می کنند، جلوی دهان را نگیرند. زیرا فشار هوا که می خواهد از ریه خارج شود و وارد فضای بیرون شود از دهان خارج می شود. اگر جلوی دهان گرفته شود فشار شدیدی که ریه برای خارج سازی مواد به مزاحم از ریه و دستگاه تنفسی ایجاد می کند، مجبور است از طریق بینی خارج شود.

بنابراین ممکن است باعث خونریزی بینی شود. یعنی بافت هایی که بخیه خورده اند ممکن است پاره شده و دچار خونریزی شوند. البته این موضوع روی نتیجه کلی جراحی بینی تاثیر مهمی نمی گذارد. اما ممکن است فرد دچار خونریزی از بینی شود.

 


نکاتی که سبب می شود تا از عطسه بعد از جراحی بینی جلوگیری کنید عبارتند از:

-بعد از جراحی بینی نیاز است تا از وارد آمدن فشار به داخل حفره ی بینی دوری کنید. زیرا فشار به حفره ی بینی می تواند سبب ایجاد عوارضی مانند خونریزی بعد از جراحی بینی و یا تاخیر در روند بهبودی بافت بینی شود.

-توصیه می شود از قرارگیری در برابر گرد و خاک که باعث تحریک حفره ی بینی و ایجاد عطسه و سرفه می شود ، اجتناب کنید.

-در هنگام عطسه بعد از جراحی بینی خود سعی کنید قسمت اعظم هوای خروجی را از دهان خود خارج کنید تا فشار زیادی به بینی وارد نشود.

-درصورت داشتن حساسیت به برخی مواد غذایی و ادویه جات ، توصیه می شود از مصرف این مواد غذایی تا بهبودی بافت بینی و ترمیم آن ، خودداری کنید.

-همچنین اگر به مواد شوینده و یا هر ماده ی دیگر ، حساسیت دارید به منظور جلوگیری از عطسه و سرفه ، در مجاورت این مواد قرار نگیرید.

-شستشوی بینی بعد از عمل بینی ( به منظور تمیز کردن حفره ی بینی از خون آبه و سایر مایعات که مانع تنفس راحت از طریق بینی می شوند.)

-همچنین می توانید با توجه به تجویزات و توصیات جراح بینی خود ، داروهای ضد آلرژی مانند سیتریزین و آنتی هیستامین و … استفاده کنید ، تا هم آبریزش و عسطه بعد از جراحی بینی را کاهش دهید و هم در معرض عطسه و سرفه های آلرژیک قرار نگیرید.


 


برچسب ها : آبریزش و عطسه پس از جراحی بینی - عطسه کردن بعد از جراحی بینی - درمان آبریزش و عطسه پس از جراحی بینی - نگه داشتن عطسه بعد از عمل بینی

آبریزش و عطسه پس از جراحی بینی | درمان آبریزش و عطسه پس از جراحی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری