مراقبت بعد از عمل بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

پس از جراحی، مراقبت از بینی و سینوس ها بسیار مهم است تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم جلوگیری کنید.در اغلب موارد، پزشک شما بسته بندی موقت بینی را در داخل بینی خود قرار می دهد تا از عبور مجدد سینوس باز شده و مایع اضافی جذب شود در حالی که بافت های شما بهبود می یابند.

در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از عمل وجود دارد:

-سر خود را بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از عمل جراحی کمک کنید. شب اول بعد از جراحی، زیر سر خود چند بالش اضافه قرار دهید تا سرتان بالا قرار گیرد.

-اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، مطمئن شوید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را برندارید.

-بعضی از بیماران به طور طبیعی تا 2 الی 3 روز خونریزی دارند. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود تماس بگیرید.

-حداقل یک هفته پس از جراحی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین، تنش و یا شدید انجام ندهید. این باعث افزایش احتمال خونریزی بینی می شود.

-اگر مجبور شدید عطسه کنید سعی کنید وقتی دهنتان باز است این کار را انجام دهید.

-آسپرین مصرف نکیند خونریزی را افزایش میدهد.

-مکالمه تلفنی و صحبت کردن را کمتر کنید.

مراقبت بعد از عمل بینی,مراقبت بعد ازجراحی زیبایی بینی,جراحی بینی,عمل زیبایی بینی توسط متخصص گوش حلق بینی در شرق تهران دکتر گیلانی

برچسب ها : مراقبت بعد از عمل بینی - مراقبت بعد ازجراحی زیبایی بینی - جراحی بینی - عمل زیبایی بینی

مراقبت بعد از عمل بینی