معرفی : بهترین دکتر دندانپزشکی در تهران

چرا بعد از جراحی بینی چسب می زنیم؟ | دلیل چسب زدن بعداز عمل بینی

دکتر گیلانی - جراح گوش حلق بینی

می خواهیم بداینم که علت یا دلیل چسب زدن بعداز جراحی بینی چیست ؟

در واقع دلیل اصلی چسب زدن بینی بعد از عمل کمک کردن به پوست در جمع شدن و پوشاندن مناسب غضروف و استخوان زیرین است. البته چسب زدن بینی بعد از عمل به‌ویژه برای آن دسته از بیماران رینوپلاستی و عمل ترمیمی بینی مفید می باشد که پوستی با ضخامت متوسط تا نسبتا ضخیم دارند. جمع شدن پوست این بیماران پس از عمل بیش از دیگران زمان می‌برد‌، ضمنا پوست‌شان بیشتر مستعد تشکیل دادن بافت همبند متراکم‌تر بین ساختار ساختمانی استخوان‌، غضروف و پوست است.در بسیاری از موارد توصیه می‌شود که بیمار پس از  جراحی زیبایی بینی و جراحی ترمیمی بینی چسب بزند.

چسب زدن به بینی پس از جراحی بینی  از دو راه در کمک به بهتر شدن نتایج جراحی نقش مهمی دارد:

- با فشار روی پوست باعث کاهش تورم آن می شود

- با اعمال این فشار روی اسکلت غضروفی استخوانی تراشیده شده زیرین ، به قرارگیری مناسب تر پوست جدا شده روی آن کمک می کند.

هدف اصلی چسب زدن به بینی کاهش تورم و التهاب بینی میباشد.در اینجاجراحان مختلف نظرات متفاوت در مورد طول چسبندگی دارند و از دوره های کوتاه مدت تا دوره های طولانی بین افراد مختلف استفاده می شوند.

باید قبل از زدن چسب بینی باید اطمینان پیدا کنید که بخوبی پوست بینی و گونه هایتان را با آب و صابون شسته و سپس با پنبه آغشته به الکل پاک کرده باشید . زیرا این کار باعث برداشته شدن هرگونه چربی، پوسته ها و مواد آرایشی از روی بینی تان می شود که ممکن است در روند چسب زدن اشکال ایجاد کند.


معمولا به بیماران عمل رینوپلاستی و جراحی ترمیمی بینی توصیه می‌شود که 2 تا 3‌هفته پس از عمل چسب زدن را شروع کنند، در بعضی موارد نیز دیرتر چسب زدن برای بینی  آغاز می‌شود. پس از شروع چسب زدن بینی بعد از عمل، بهترین کار آن است که جهت رسیدن به بیشترین فایده این روش، تا چند ماه چسب زدن را ادامه داد.در چنین مواقعی از بیماران خواسته می‌شود تا بینی‌شان را هر شب قبل از خوابیدن چسب بزنند، سپس صبح پیش از آغاز برنامه روزانه معمول، آن را بردارند. اگر می‌توانید چسب را جز شب‌ها مدت بیشتری نگه دارید، بهتر خواهد بود.

مراحل چسب زدن بینی

-برای این کار در ابتدا باید دوش بگیرید و تمامی آثار چسب‌های قبلی را از بینی خود پاک نمایید.هنگام شستن چسب‌ها از کشیدن و برداشتن آن‌ها خود داری نموده و در ابتدا آن را به کمک مقدار زیادی آب خیس نمایید. بعد از این در حالی که صورت هنوز هم زیر دوش آب قرار دارد به آرامی و با دقت شروع به برداشتن چسب‌ها کرده و مراقب باشید تا بافت‌های زیر بینی آسیب ندیده و خون ریزی نکنند.

-وقتی شستن تمام شد بعد از این به دقت بینی را خشک نمایید.  به دلیل مواد موجود در چسب پوست چرب می‌شود. برای کاهش میزان چربی پوست و جلوگیری از جوش زدن آن می‌توان با الکل چربی پوست را پاک نمود.

-بعداز آن یک چسب بینی نازک تهیه کرده و آن را به قطعه‌های 2.5 سانتی متری برش بزنید. همچنین یک چسب با طول 15 سانتی متر را می‌توان به 4 قسمت تقسیم نمود. بعد از این می‌توان کار چسب زدن بینی را شروع کرد.

-در شروع برای چسب زدن بینی در ابتدا باید قسمت بالایی آن را چسب زد. هنگام چسب زدن تیغه‌ی بینی باید دقت نمود تا هر چسب نیمی از چسب قبلی را بپوشاند و در نهایت به کمک این روش 2 لایه چسب بر روی تیغه‌ی بینی قرار گیرد.

-بعد از این نوبت چسب زدن نوک بینی است. برای چسب زدن این قسمت باید چسب 15 سانتی متری را به گونه‌ای استفاده کرد که بینی را محکم در بر گرفته و نوک آن را به سمت بالا فرم دهد. بعد از این کار چسب زدن بینی تمام شده و فقط باید آن را مرتب کرده و چسب‌های اضافی را برید.

-به خاطر داشته باشید که چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی بسیار مهم است و باید هر 2 هفته یک بار زیر نظر پزشک انجام شود.برچسب ها : چرا بعد از جراحی بینی چسب می زنیم - دلیل چسب زدن بعداز عمل بینی - چسب زدن بعد از عمل جراحی بینی - مدت زمان چسب زدن به بینی

چرا بعد از جراحی بینی چسب می زنیم؟ | دلیل چسب زدن بعداز عمل بینی

مطالب پیشنهادی ما:

امروزه برای خرید قطعات یدکی خودرو خود میتوانید با فروشگاه لوازم یدکی که معرفی میکنیم بیشتر آشنا شوید و روی قطعات یدکی ارسالی این فروشگاه حساب باز کنید چرا که در بازار چراغ برق فعالیت دارند و میتوانید درب منزل و یا تعمیرگاه قطعات یدکی خود را تحویل بگیرید چرا که ما این فروشگاه را به رسمیت میشناسیم برای خرید لوازم یدکی تخصصی مزدا میتوانید وارد لینک فروشگاه شوید.


نمایندگی فروش مانیتور تصویری خودروهای ایرانی و خارجی با ضمانت 1 ساله ضبط تصویری,ارزان ترین و با کیفیت ترین مانیتور تصویری با ضمانت تعویض یک هفته ای ضبط تصویری